Saça Yumurta Maskesi

tarafından
1044
Saça Yumurta Maskesi

Yumurta, içeriğindeki doğal maddeler sayesinde cilt ve saç bakımı için en etkili malzemelerden birisidir. Saç bakımı için etkili başka doğal malzemeler ile birlikte kullanılabilen yumurtanın genel olarak akı ve sarısı ayrı ayrı kullanılır. Bu yazımızda sizlere aktaracağımız yumurta saç maskesi tarifinde de sadece yumurta sarısına yer veriliyor.

Saça Yumurta Maskesi

Saça uygulanan yumurta maskesi farklı nedenler ile yıpranan, daha yavaş uzayan ve olduğundan daha cansız görünen saçların eski sağlıklı hallerine dönmesi için etkilidir. Saçın uzunluğu ve gürlüğüne göre ayarlanabilecek yumurtalı saç maskesinde, kısa ve orta uzunlukta saçlar için 2 adet yumurtanın sarısı kullanılır.

Orta boylu ancak gür saçlar ya da uzun saçlar içinse 4 adet yumurtanın sarısı ile maske hazırlanabilir. Maskelerin hazırlanma aşamasında 2 adet de kullanılsa, 4 adet de kullanılsa diğer malzemeler aynı miktarda eklenmelidir.

[reklam id=1]

Yumurtalı saç maskesi hazırlamak için ilk olarak yumurtaları kırıp sarısı ve beyazını ayırın. Sarılarını saç maskesi için kullanacağınız yumurtaların dilerseniz aklarını cilt maskesi olarak hazırlayıp kullanabilirsiniz. Yumurta sarılarının bulunduğu kasenin içine 3 yemek kaşığı kadar sızma zeytin yağı ya da badem yağı ekleyip karıştırın. Homojen kıvam alan karışımın oluşturduğu maskeyi vakit kaybetmeden saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Yumurtalı saç bakım maskesini hazırladıktan sonra ilk olarak saçlarınızı her zaman yıkadığınız saç şampuanı ile güzelce yıkayıp durlulayın. Saçtaki fazla suyu aldıktan sonra tutam tutam ayırın ve dipten uca kadar maske karışımını uygulayın. Kalan maske karışımını saç diplerinize masaj yaparak yedirin.

Saça Yumurta Maskesi 2

Maskenin iyi işlemesi için bone ya da kuru havlu ile 30-40 dakika kadar bekletin. Süre sonunda maskeyi akıtmak için soğuk su ile yıkayın ve bir kere daha şampuan ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kere saçlarınız için uygulayabilirsiniz.

Yumurta Maskesinin Saça Faydaları

Yumurta maskesinin saç ve cilt için faydaları çok çeşitlidir. Aşağıda kısaca yumurta sarısının saça faydaları maddelerini sizler için sıraladık.

  • Seyrekleşen saçların gürleşmesini sağlar.
  • Yıpranan saçların eski haline dönmesinde etkilidir.
  • Saç diplerinde yer alan bazı saç derisi hastalıklarının tedavisini yapabilir.
  • Saçlara olduğundan daha parlak bir görüntü verir.
  • Saçların dökülmesini azaltır, daha güçlü çıkmalarını sağlar.
  • Yavaş uzayan, ucu çatallaşan saçların daha çabuk uzamasını sağlar.
  • Saç uçlarının sağlıklı olmasını sağlar.
  • Saç köklerinin daha sağlıklı olmasında etkilidir.
  • Saç derisine bağlı kepeklenmeler için etkili bir çözüm yoludur.
  • Saçların daha kolay şekil almasını sağlar.

Saça Yumurta Maskesi 3

Saça yumurta maskesi kullananlar, yukarıda maddeler halinde belirttiğimiz etkileri, bire bir yaşadıklarını belirtmiştir. Düzenli kullanım ile kısa sürede doğal olarak saçların daha sağlıklı olmasını sağlayan bu özel maske, istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra ayda 1 kere olarak uygulanabilir.

Piyasada saç bakımı ve saç sağlığı için çok sayıda kozmetik ürün mevcuttur. Bu ürünler, saçların tipi, saçlardaki sorun ve saçlardaki yıpranmışlığa bağlı olarak farklı setler halinde hazırlanıp da satışa sunulabilir. Tek olarak ya da set olarak satılan saç bakım ürünlerinin uygulanması sırasında mutlaka arka kısmında yazan kullanma talimatlarına uyulması gerekir.

Bazen bu kullanma talimatlarına bire bir uyulması halinde bile beklenen etki sağlanamaz. Bu durumda özel para harcayarak satın alınan ürünler boşuna satın alınmış olur. Yumurta sarısı ile hazırlanan özel saç maskesi, hazır ürünlere göre daha ucuz ve daha etkilidir.

Saça Yumurta Maskesi 4

 

Bu nedenle ihtiyaç halinde herkes tarafından kullanılmasını önerebiliriz.
Yumurta sarısı maskesi ile saç bakımı yapmak için haftada bir kere uygulama yapabilirsiniz. Maskenin uygulanmasının ardından mutlaka saçların çok güzel durulanması gerekir. Yumurta sarısının kokusunun kalmaması için de mutlaka bir kere şampuanlanması gerekli ise her zaman kullandığınız saç kreminden kullanmanız yeterlidir.