Sahur İçin 7 Pratik Hamur İşi

tarafından
642
Sahur İçin 7 Pratik Hamur İşi

Sahurda gün boyu tok tutacak ama gece yatınca da rahatsızlık vermeyecek pratik hamur işleri hazırlamak gerekiyor. Sahur için özel hamur işleri tarifi hazırladık. Bir birinden kolay hamur işi tarifleri aşağıda sizi bekliyor. Bu pratik hamur işleri tarifi tatlı ve tuzlulardan oluşuyor. Sahur için pratik ve kolay hamur işleri :

Kolay hamur işleri tarifleri

  1. Lokma: Bir kaba 1 çay kaşığı yaş maya koyup 2 bardak su ile açın. Üzerine 1 yumurta kırın. Bir kaşık yardımıyla un ilave edin ve karıştırın. Bir miktar da tuz koyun. Sahurda kalktığınızda pratik hamur işleri tarifleri mucizesini göreceksiniz. Isıttığınız sıvı yağlı bir tavaya kaşık kaşık hamurdan koyup arkalı önlü pişirin.
  1. Lokma tatlısı: en kolay hamur işi tarifleri burada ispatı da yukarda hazırladığınız lokmaları daha önceden hazırladığınız soğuk şerbete atarsanız aynı hamurdan bir de tatlı elde edersiniz.
  1. Sigara böreği: kolay pratik hamur işi tarifleri içerisinde sigara böreği vazgeçilmez. Peynir ve haşlanmış patates karışımını üçgen kesilmiş hazır yufkalarla sarın ve kızartın. Bundan pratik hamur işleri isterseniz liste devam ediyor.

[reklam id=1]

Sahur için en pratik hamur işi tarifleri

  1. Ekmek tatlısı: pratik hamur işi tarifleri resimli örneği çok olan bir tatlı. Kurutulmuş hazır satılan ekmeklere kıvamlı bir şerbet döküp üzerine kaymakla servis yapın.
  1. Bisküvi pastası: kırdığınız bisküvilerle sıcak kremayı karıştırıp kalıba dökün sahurda kalktığınız da pratik ve kolay hamur işleri için iyi bir pasta hazır olacak.
  1. Kolay pizza: Geceden sert bir ekmek hamuru yoğurun. Sahurda kalkınca en pratik hamur işleri için tabak büyüklüğünde yufkalar açın içine peynir koyup tavada pişirin.
  1. Kedidili pastası: kolay ve pratik hamur işleri tarifleri içerisinde geldik son pastaya. Kedidillerini sütle ıslatın üzerine kakaolu kremayı sıcakken dökün.

Yukarıdaki en pratik hamur işleri hem doyurucu hem de ağır değil. Bu yedi en pratik hamur işi tarifleri hepinize afiyet olsun.