Sebamed Bebek Şampuanı

tarafından
217
Sebamed Bebek Şampuanı

Sebamed, ülkemizde son dönemlerde kişisel bakım, güzellik ve bebek bakımı konusunda ürünleri ile adını duyuran bir markadır. Birbirinden özel ve kaliteli ürünleri bulunan marka, bakım ve güzellik alanında neredeyse tüm ihtiyaçları karşılayacak düzeyde üretim yapmaktadır. Hem yetişkinlerin, hem bebeklerin cilt ve saç sağlığı için özel içerikli formüller ile üretilen sebamed ürünleri uygun fiyatlar ile de çok sayıda anne babanın bebekleri için tercihleri arasındadır.

Sebamed bebek ürünleri arasında en yaygın kullanılan çeşidi, bebek şampuanlarıdır. Bebeklerin hassas ciltleri ve saçları için özel olarak üretilen bu şampuanlar, tamamen doğal malzemeler ile üretilmiştir. Bir bebek şampuanından beklenenden daha fazlasını veren Sebamed bebek şampuanı, şuan piyasada farklı iki çeşit olarak bulunuyor.

Sebamed Yenidoğan Şampuanı ve Sebamed Bebek Şampuanı olarak geçen bu iki özel şampuanın benzer etkileri vardır.

[reklam id=1]

Sebamed bebek şampuanlarının etkilerini maddeler halinde aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Bebeklerin gözlerini yakmadan yıkanmalarını sağlar.
  • İçeriğindeki doğal maddeler ile bebeklerin saç derisinin daha çabuk gelişmesi ve direnç kazanmasını sağlar.
  • Papatya eksteresi ile cildi tahrişten korur.
  • Bebeklerin saçlarının daha kolay taranmasını sağlar.
  • Hoş kokusu ile her zaman bebeklerin daha hoş kokmasını sağlar.
  • Saçların daha uzun süre temiz kalmasını sağlar.
  • Saçlarda ipeksi bir görünüm sağlar.

Hem yenidoğan, hem ufak çocuklar için özel olarak hazırlanan Sebamed şampuanlar, bebeklerin saç ve saç derisi sağlığı için önemli etkilere sahiptir.

Göz yakma özelliği bulunmayan bu şampuanlar yine de göz temasından uzak tutulmalıdır. Direkt göz temasında bulunduğunda ya da bebeğin gözlerine şampuan köpüğü kaçtığında bol su ile durulanmalı, aşırı kızarıklık durumunda bir doktora kontrol ettirilmelidir.

Sebamed Bebek Şampuanı 1

Sebamed Bebek Şampuanı İçeriği

Sebamed bebek şampuan içerik olarak tamamen doğal maddeler içerir. Her iki ürünün de pH değeri 5.5’tir. Bu özelliğinden dolayı bebeklerin saç derilerindeki doğal asit dengesini korur. Sebamed bebek şampuanlarında sabun ya da alkali maddeler bulunmaz.

Bu özellikleri ile yenidoğan bebeklerin de çocukluk çağına geçen bebeklerin de saç derisinin ve saçlarının daha sağlıklı olmasını sağlar. Şampuan içeriğinde hiç bir renklendirici madde ve paraben maddesi bulunmamaktadır. Yapılan dermatolojik araştırmaların tamamından başarı ile geçen Sebamed bebek şampuanları, bebeklerin baş derilerinin daha çabuk direnç kazanmasını sağlar.

Sebamed bebek şampuanı kullananlar, bu şampuanların bebeklerinin cildi ve saçları için çok iyi geldiğini yorumlamışlardır. Bebeklerin gözlerini yakmadan yıkanmasını sağlayan anne ve babalar, bu yönü ile Sebamed bebek şampuanlarını herkese tavsiye ettiklerini sözlerine eklemiştir. Sebamed bebek şampuanlarını tüm Sebamed ürünleri satışı yapan yerlerden temiz edebilirsiniz.

Sebamed Bebek Şampuanı 2

 

Sebamed ürünlerini, özel alışveriş merkezlerinden, marka ürünlerine yer verilen kozmetikçilerden, eczanelerden ve bazı online satış mağazalarından temin edebilirsiniz. Hem bebek ürünlerinde hem de kendiniz için Sebamed ürünlerini satın alırken mutlaka orjinal gerçek ürün olmalarına dikkat edin.

Aksi halde sahte olarak satılan ürünlerin cilt ve saçlar üzerindeki yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Bu konuda özellikle bebek bakım ürünlerinin satın alınmasında çok daha fazla dikkatli olunması, tamamen güvenilir yerlerden satın alınması gerekir.

Sebamed bebek şampuanları, tek olarak satılabildiği gibi bebek setleri içinde de satılabiliyor. Yenidoğan bebekler için özel hoşgeldin setleri, ya da biraz daha büyük bebekler için daha farklı bakım ürünlerinin de içinde yer aldığı çoklu ürün paketleri, tekli şampuanlardan daha avantajlı olabiliyor. Bu nedenle her zaman kullandığınız ürünleri set halinde satın almanızı öneririz.