Selülit Masajı

tarafından
626
Selülit Masajı

Selülitleri tanımak vücudumuzda aslında oldukça zordur. Eğer erken dönemde tanı koyulursa kısa sürede etki edecek bir masaj yöntemi bulunmaktadır. Kol, kalça ve bacak bölgesinde oluşan selüloitlerde etkin olan masaj tedavisini ortaderi tedavisi ismi verilen yöntem ile yapabiliriz.

Fransa’da uygulanan selülit masajı yöntemleri vücut içinde daha sert lezyonların oluşmasına engel olur. Cilt üzerinde oluşan yumru biçiminde olan Selülitleri yok edici birçok masaj aletleri fazla yağların erimesi ve dolaşımın daha hızlı olmasını sağlayan olan süreçler başlatılır.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit masajı yapılırken ilk olarak sorunlu olan bölgelere krem sürüyoruz. Vücutta oluşan çatlaklıklar için ve potür bozuklukları için masaj aletinin başına oturuyoruz Selülit masajını kullanan kişilerinde daha öncesinde yağ aldırmamış olması gereklidir. Selülit masaj aletleri elektrikli vakum cihazları ile birlikte çalışırlar.

[reklam id=1]

Elektrik akımı sayesinde lenf drenajların hareket edilmesi sağlanır. Selülit masajında cildin erken yaşlanmasını önlemek adına spazm giderici dairesel hareketler yapılır. Bu şekilde kan dolaşım hızını daha fazla arttırmak hedeflenir. Kaslarda biriken lastik ve elastik yapı kontrol altına alınır. Ciltte oluşan selülit çizgilerini yok etmek adına çok etkilidir.

Selülit masajları yapıldıktan sonra cildinizin rahatladığını hissedecek ve çok mutlu olacaksınız. Ayrıca Anti selülit masajı olarak adlandırılan masaj sisteminde yağ hücrelerinin parçalanması hedeflenir. Masaj aletlerinin temposu vücuttaki bölgeye göre değişir. Yağ aldırma olarak tanımlanan “liposunction” olarak tanımlanan süreçlerde, yoğun selüloitleri olan kişilere belirli aralıklarla masaj yapılır.

İlgili masaj; sindirim, bağırsak problemi olan kişilere uygulanmaz. Korboksiterapi olarak adlandırılan yöntemle, dokuların yenilenmesi hedeflenir.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit Masajı Yağları

Selülit masajı yağları deri dolgularında oluşan yağlı ve yağsız oranların dengesini sağlar. Birçok lazer uygulamamasında kullanılan yağlar tercih edilir. Özellikle G5 selülit masajı yağlar, selüloitten korunma için son derece etkilidir. Vücut ve kaslardaki lastik yapının yok edilmesinde %100 oranında başarı alınmaktadır. Ayrıca vücut içindeki fazladan biriken ödemlerinde atılmasında garanti sağlar.

Ağrı diyet yapan kadınlarda kullanılan masaj yağlarının yan etkisi bulunmamaktadır. Yorgun olan bir ciltte ve yıpranan bölgelerde kısa sürede etkisini gösteren bir yağdır. Eklemlerin daha kaygan hale gelmesini sağlar.

Kaslarda oluşan gergin yapının yok edilmesi adına belirli seanslarda işlem yaptırmak gereklidir. Cildin güzelleşmesine yardımcı olan masaj yağları cilt üzerinde çok fazla kullanılmamalıdır.

Selülit Masajı Yağları

Hızlı titreşim ve itme yöntemi ile çalışan G5 masajında, sıkılaştırma yapılır. Kas ve eklemlerinde daha hızlı çalışmasını sağlayan bu masaj yönteminden önce kaliteli olan yağları kullanalım. Selülitli olan bölgelerin yakılmasında %99 oranında başarı sağlayan yöntemlerdir.

Ritmik yöntemlerle hareket edilmesini sağlar. selülit masajları sizlerin her güne daha enerjik bir şekilde hazırlanmanıza destek sağlar. Akabinde, cildin sarkıklardan korunmasına ve daha fazla sıkı görünmesine etki eder.

Karın kaslarının ve popo kaslarının daha set durmasında olanak sağlar. Vücutta çok gergin olan noktaların düzenlenmesinde etkili olan selülit masaj yöntemlerindendir. Bu süreç sonrasında işlem yaptırdığınız andan itibaren gözle görülür farklar olduğunu anlayacaksınız.

Selülit Masajı Yağları 1

Kol ve popo bölgelerinde olan fazla yağ ve selülitler için etkilidir. Fazla yağları kısa sürede yakar ve bölgesel olarak zayıflamaya yardımcı olur. Cildin esnekliğini artırır. Kemik yorgunluğuna iyi gelir.

Cildinde sarkma olan kişilerde, yumruların yok edilmesine yardımcıdır.  Damarlardaki fazla yağın sindirilmesinde yardımcı olan G5 selülit masaj yağı, cildin gerekli olan çinko mineralinin alınmasına yardımcı olur. Masaj aletlerinin uyguladıkları işlemin daha rahat ilerlemesine yardımcıdır. Elektrik akımı ile çalışan tüm masaj aletlerinde, cerrahi müdahaleye gerek duymadan işlem yaptırabiliriz.