Selülit Neden Olur?

tarafından
225
Selülit Neden Olur?

Selülit kadınlarda çok görülen bir hastalıktır. Fazla kilolardan dolayı meydana gelir. Aşırı derece yağlı beslenen kişilerde meydana gelir. Beslenme kaynaklı olur yağlı yiyecekler ile beslenme oranına dikkat etmeyen kadınlarda meydana gelir. Kadınların cilt yapısı daha farklı olmasından dolayı oluşur.

Kadınlarda kolajen liflerinin bir yapıda birleşmesinden dolayı meydana gelir.  Yazın yaklaşması ile birlikte selüloitler artık bir kâbus haline gelmektedir. Her yıl daha fazla uzaması adına geçerli bir önlem almak gereklidir. Ayrıca selüloit bağırsak problemleri olan kişilerde de meydana gelir.

Genelde kadınların arka bölgesinde oluşan selüloitlerin yağ birikmesinden olduğunu belirtmek isteriz.

[reklam id=1]

Selülit Neden Olan Yiyecekler

Selüliti olan kişiler çok aşırı kafein içerikli ürünleri tüketenlerdir. Doymuş yağ içerikli olan ürünleri kullanmak oldukça zararlıdır. İlgili makalemizde zayıflayınca selülit azalır mı diye merak ettiklerinize özel etkili bilgiler veriyor olacağız. Cildin yenilenmesini sağlayan yiyeceklerin tüketilmediği durumda, dokularda yenilenmeyecektir.

Özellikle çikolata, mineraliz yiyecekler, dondurma, kek, poğaça, kek ve bisküvi tarzı yiyecekler çok büyük sorun oluşturur. Şekeri, alkolü ve tuzu çok fazla tüketenlerde selüloit olmaktadır. Ayrıca aşırı derece sigara içeren kişilerde de meydana gelir. Sosis, hindi, sucuk ve salam tüketenlerde de meydana gelir.

Süt ve peyniri yeterince almayan kişilerin bu sorunlu karşı karşılayan gelmesi çok olağan durumdur.

Selülit Neden Olan Yiyecekler

Damarlarda aşırı derece zarar veren sigara içimi selülit oluşumlarını tetikler. Özellikle şarap alkolünü çok fazla alırsanız vücutta gereksiz bir kalori olmaktadır. Filtre kahve ve çok fazla şekerli ürün tüketmek selülit oluşumlarını daha fazla arttırır. Selülitleri bolca olan kişiler muhakkak mısır özü ürünlerini tercih etmelidir. Beyaz et tüketmeyenlerde selülit çok fazla olmaktadır.

Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacak olan en büyük doğal kaynak ürünü sudur. Kadınların çok az su tüketmeleri en büyük hatalardandır. Ispanak, roka, marul, dereotu ve semizotu gibi yiyecekleri tüketmeyenlerde bu sorun çok olmaktadır. Botoks, kimyasal peeling gibi yöntemlerle selülitleri yok edebiliyoruz. Mezoterapi ismi verilen kozmetik güzelleştirici uygulamalarda selüloitlerin geçmesinde etkilidir.

Selülit Neden Olan Yiyecekler 1

Fakat bu tarz maliyeti fazla olan işçiliklere gerek yoktur. Marketlerden alınan hazır gıdalar, konserve ve paket yiyeceklerde selülit olmasına en büyük etkendir.

Selülit Nasıl Geçer?

Selüloitlerin yok olması için cildin destek dokusunu koruyucu olan gıdaları tüketmek gereklidir. Selüliti yok etmek için, soya, mısır özü yağlar, ceviz, badem, fındık, somon balığı, hamsi, palamut gibi ürünleri tüketelim. Selüliti yok eden en önemli ekşilerden biride bol yürüyüş yapmaktır. Vücudun kullandığı antidotsan ürünlerini tüketmek özellikle bolca yeşil çay içmek gereklidir.

Haftada en az 3 kere düzenli yürüyüşe çıkınız. Çinko mineralli olan besin gıdalarını tercih ediniz. Fındık ve badem çok fazla tüketiniz. Kırmızı ve beyaz şalgam tüketiniz. Kadınların en fazla merak ettikleri konu ise zayıflayınca selülit azalır mı konusudur. Zayıflayınca selülit dengesi azalmaz. Bu süreçte önemli olan beslenme alışkanlığını sıfırdan oluşturmaktır.

Selülit Nasıl Geçer

Eğer sizler vücudun en çok ihtiyacı olan C vitamini desteğini almazsanız, zorlanabilirsiniz. Bol bol omega ev yağ asitlerini kullanmak gereklidir. Cildi güzelleştiren sebze ve meyveleri almak gereklidir. Genelde Çuha isimli çiçek yağı kullanmak mantıklı olacaktır. E vitamini cildi güzelleştirir. Selülitlerin yok olması adına muhakkak güneş enerjisinden yararlanmak gereklidir.

Kabızlık ve dolaşım bozuklukları olan hastalarda aşırı derece olan selülit problemlerini gidermek için mutlaka sindirim sistemini düzenleyici ilaç kullanmalıyız. Bacak bölgelerinde dokular üzerinde biriken yağ oranlarını egzersiz yaparak yok edebiliriz. Ciltte sarkma meydana gelirse, erken dönemde tanı koyulmalıdır. Kalça, kol ve bacak bölgeleri içinde jimnastik tedavisi çok iyi gelecektir.