Şems Aslan Maya Maskesi

tarafından
417
Şems Aslan Maya Maskesi

Sağlığımızın ve güzelliğimizin aynası tabi ki cildimizdir. Gerek yeme içme tarzımız, gerek yaşama biçimimiz, gerekse dış etkenlerden çabucacık nasibini alan uzvumuz, cildimizdir. Zaman içerisinde gösterdiği kötü etkileri saklayamayan cildimiz, sık sık zaman bizi hep üzmüştür.

Maya Maskesi Ne İşe Yarar?

Maya maskesi daha çok problemli olan ciltler için son derece ideal olmaktadır. sürekli olarak kuruyan, sık bir şekilde akne problemi ile karşı karşıya kalan ve siyah noktaları olan ciltler için oldukça uygundur. Cildin nemlenmesi, yenilenmesi ve bakterilerden arındırılması için lüzumlu vitamin ve mineraller bakımından varlıklı olan maya maskesi tertipli olarak kullanıldığında kırışıklıkların görünümünü azaltır, cildin yağ dengesini sağlar.

[reklam id=1]

Maya maskesi bununla birlikte egzama ve dermatit şeklinde cilt hastalıklarının tedavisinde bu tip hastalıkların cilt üzerinde görülen belirtilerini hafifletmek için ustalaşmış tedaviye yardımcı organik bir uygulama olarak önerilmektedir.

B kompleks vitaminleri bakımından varlıklı olan maya maskesi özellikle kuru cildin nemlenmesi, sivilcelerden korunma ve kırışıklıklara karşı önerilen organik maskeler arasındadır. İşte, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı Şems Aslan’ın önerdiği, senelerce Mısır kraliçelerinin cildine uyguladığı, hücre yenileyici doğal bir bakımla mümkündür. Maya maskesi nasıl yapılır? Sorusuna verilecek yanıt ise şöyledir:

Şems Aslan’ın tavsiye ettiği, bu doğal bakım, masrafı gayet az olan, evde kolaylıkla uygulanabilecek ve sizi en az 5 yaş gençleştirecek maya maskesi ile mümkündür. Maya maskesi, hücre yenileyici bir maske olmaktadır.

Maya Maskesi Ne İşe Yarar?

Şems Aslan’dan Gençleştiren Maya Maskesi Tarifi ve Uygulaması:

  • 1 çay kaşığı limon suyu,
  • Çeyrek su bardağı su,
  • 1 poşet maya,
  • 1 bardak buz.

İlk olarak, limon suyu ile suyu karıştırın. Sonra bu karışım ile cildinizi iyice silerek dezenfekte ediniz. Bir kap yaş mayayı fazla olmayacak bir su ile krem haline getiriniz. Bu oluşan kremi gözkapakları, gözaltı, boyun ve dekolte bölgenizde dâhil olmak üzere cildinize sürünüz.

Maya Maskesi Ne İşe Yarar? 3

Maya maskesi yüz için gerekli olan, B vitamini, potasyum ve protein içeriği bulunan, bu maskeyi göz çevresine sürümenizde bir mahsur bulunmamaktadır. Maskenin üzerine ince hafif bir tülbent veya gazlı bez örtününüz. Yalnız ağız bölgesi kapalı kalmayacak şekilde olması gerekir.

Bir kaba sıcak suyu doldurunuz. Temiz bir havluyu ya da ona benzer bir şeyi bu sıcak suya batırın ve sıkınız. Sonra bunu gazlı bezin üzerine örtünüz. Sıcağı hisseden kan damarlarınız mayayı alacaktır. Bu arada yaklaşık olarak 6 7 kez, burnunuzla nefes alıp, ağızdan veriniz. Bu işlem ile de yüz kaslarınız çalışmış olacaktır.

Maya Maskesi Ne İşe Yarar? 1

Aynı şekilde havluyu ya da ona benzer bir şeyi sıcak suda ıslatıp yüzümüze 5 kere uygulayın. Toplamda havlu işlemi 20 dakikaya yakın sürecektir. Havlu işleminden sonra, maskeyi çok soğuk olmayacak şartla fazla soğuğa yakın su ile yıkayıp temizleyin.

Kâğıt havlu ile de güzel bir şekilde kurulayınız. Şimdi sıra buz uygulamasına gelmiş bulunmaktadır. Buzu, dairesel bir biçim ile yüzünüze ve dekolte bölgenize sürünüz. Bu işlem, gözenekleri sıkılaştıracak ve cildinizi gerginleştirecektir.

Buz uygulamasının hemen ardından ise gerekli olan yağları, cildinize masaj yaparak güzel bir şekilde yedirmelisiniz. Gerçi, susam yağı, hemen hemen her cilt için uygundur. Alnınıza ve yüzünüze 8 çizerek susam yağı ile masaj yapın. Maya maskesinin ayda bir uygulanması gerekir. Yüzdeki sivilce ve akneleri ciddi ölçüde kurutmaktadır. Aynı zamanda tıkalı olan gözenekleri de açarak cildin parlamak görünmesini de sağlamaktadır.