Sivilceler için Fucidin Krem

tarafından
11250
Sivilceler için Fucidin Krem

Sivilceler için Fucidin Krem

Yetişkin kişilerde az olarak görülse de ergenlik dönemindeki kişilerin tam bir baş belası haline gelen sivilceler, çoğu zaman kendiliğinden geçmiyor ve dışarıdan bir müdahale bekliyor. Bu yüzden piyasa da bulunan onlarca sivilce ilaçları bulabilirsiniz fakat bunların kullanım şekli ve cilt tipinize uygun olmasını iyi şekilde bilmelisiniz. Aksi halde sizlere fayda sağlamaz sizleri daha kötü yapabilir. Fucidin bir sivilce yok edici krem olarak sık ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Sivilce kremleri arasında en etkili kremlerden biri olan Fucidin krem ciltte oluşan aşırı sivilceleri yok etmek için tasarlanmıştır.

sivilceler icin fucidin krem

Kremin bir diğer faydası da cildin yüzeyinde bakteri oluşumunu önlemesidir. Böylece zararlı bakteriler cilt üzerinde üreme imkanı bulmaz. Kullanımı 21 gün boyunca tavsiye edilebilir. İlacı kullanır kullanmaz hemen ertesi günlerde ilacın etkisi görülmeye başlanır. Bu etki görülür görülmez ilaç kesilmeden devam ettirilmelidir. İnsanların çoğu kez düşmüş oldukları hatalar arasında yer alan kremin veya ilacın etkiyi gösterir göstermez kullanımına son verilemesi kesinlikle yanlıştır. Bu durum o bölgede ki bakterilerin bağışıklarının güçlenmesine neden olup, bir daha ki kullanımda etkisini göstermemesidir. Bu yüzden ürün kullanımı eczacınızın veya üretici firmanın sizlere önermiş oldukları şekilde olmalıdır.

Fucidin göz ve dudak teması, Kremin göz ve dudak gibi çok hassas noktalara temas ettirilmemesi gerekir. Sivilceler için Fucidin Krem iyi bir antibakteriyeldir. Bu nedenle enfeksiyonlu Egzama, infeksiyonla gelişen deri sivilceleri, kıl kökünde oluşan iltihaplanmalarda, ter bezinde oluşan iltihaplanmalarda kullanılır. Fucidin krem ne işe yarar sorusunun cevabı açıktır. Egzemadan sivilceye kadar geniş kullanıma sahip bir kremdir.

[reklam id=1]

Fucidin Krem içeriği

Fucidin krem adından da anlaşılacağı gibi fusidik asit içerir. Fusidik asit diğer karışımlarla birlikte, deride oluşan kızarıklığı gidermek, iltihaba yol açan bakterileri öldürmek ve üremelerini engellemek, atopik egzama rahatsızlığında tedavi edici krem olarak kullanılır. Ayrıca güneşte fazla kalma nedeniyle oluşan radyasyonun tahrip edici gücü nedeniyle oluşan semptomları giderir. Kaşıntılı iltihabi durumlarda fucidin krem kullanılabilir. Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır diye sorduğumuzda bir çok faydası olduğu görülmektedir.

Fucidin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette doktor reçetesi ile ilacı kullanmak gerekir. Kulaktan dolma bilgilerle alınmaması gerekir. Ayrıca ilacın içeriğine alerjisi bulunanlar ilacı kullanmamalıdır. İlacın kullanımı takip eden 3-4 gün içerisinde bakterilerin ölmesi gerekir. Eğer bu durum gerçekleşmemişse mutlaka doktorunuza müracaat ediniz. Ayrıca bakterilerin ölmesi ve cildin iyileşmesi ile ilaç hemen kesilmemeli 21 gün boyunca ilacın kullanımına devam edilmelidir. Tedavi sürerken cildinizi tahribattan, kötü sabunlardan güneşin direkt ışığında uzun süre tutmaktan koruyunuz. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde muhafaza etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Güneş ışığı ile temasını kesmelisiniz. İlacın gebelikte kullanılması bebeği de etkileyeceği için uygun değildir. Doktor onayı alınmadan Fucidin krem kullanılmamalıdır. Ayrıca emziren annelerinde kullanımı için uygun değildir doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

fucidin krem

Fucidin Krem’in Kullanım Şekli

Fucidin cilt enfeksiyon giderici ilacı doktorun reçetede belirttiği şekilde kullanmak gerekir. Her insan için farklı şekillerde kullanımı önerilebilir. Doktorunuzun veya eczacınızın sizlere önermiş olduğu şekilde kullanırsanız eğer, en kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Fucidin Krem Yan Etkileri Var Mı

Her kimyasal ilacın yan etkisi vardır. Fucidin kremin de yan etkileri arasında cilt incelmesi ,karın ağrısı, boğazda şişme görülebilir. Ayrıca beklenmeyten etki görüldüğünde en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.  Bu yan etkiler görüldüğünde doktorunuzu bilgilendiriniz. Fucidin krem kullananlar olumlu şekilde sivilcelerinden kurtulduklarını ve pürüzsüz cilde kavuştuklarını belirtmektedirler.