Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

tarafından
812
Tarçınlı Kolay Kurabiye Tarifi

Çayımızın kahvemizin yanında trend belirleyici o tatlı nedir diye sorulsa kurabiye açık ara önde fark atar. Günümüzde vizyon sahibi her misafirperver kişinin ikram listesinde bulunan bu sevimli tatlı yapımı oldukça kolaydır. Kolay kurabiye tarifleri için sırasıyla olması gerekenler;

Tarçınlı Kolay Kurabiye Malzemeleri

 • 250 gr kalıp katı margarin (oda yumuşaklığında)
 • 250 gr pudra şekeri
 • 50 gr tarçın
 • yarım paket kabartma tozu
 • 1 vanilya
 • 3 su bardağı un
 • 1 yumurta

[reklam id=1]

Kolay Kurabiye Yapılışı

 1. Kurabiye tarifleri kolay olmasının başlıca sebeplerinden biri kısa sürede az malzeme ile yapılmasıdır.
 2. En kolay kurabiye tarifleri için malzemeyi önceden hazırlamakta fayda vardır.
 3. Kolay kurabiye tarifi için öncelikle yoğurma kabı alınır. Kolay kurabiye tarifleri arasında en çok tercih edileni tarçınlı olanıdır. Kolay tarçınlı kurabiye yapılması için öncelikle oda sıcaklığında yumuşamış margarini rendeleyip üzerine bir yumurta, 1 çay bardağı tepeleme dolu pudra şekeri 1 vanilya ve yarım paket kabartma tozu iyicene yoğurulur.
 4. Kolay kurabiyeler hazırlanırken oda sıcaklığı önemlidir. Basit kurabiye yapımı harcımızın üzerine 2 su bardağı un katıp kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğurulur. Kurabiye tarifi basit olunca yapması da bir o kadar zevkli olur.
 5. Yoğurulan harçtan bir cevizden daha büyük topak alınıp avuçta yuvarlanır. Kurabiye tarifi kolay olduğu için tepsiye dizilir ve önceden 180 derece ısıtılmış fırına verilir. Kolay kurabiye nasıl yapılır sorusunun hakkını vermek için 15 dakika pişirme süresi beklenir.
 6. 12 ile 15 dakika arası hafif pembeleşince fırından alınır. Servis tabağına konup soğuması beklenir. En güzel ve kolay kurabiye tarifleri için tarçın hazır edilir. Tabakta bekleyen leziz soğumuş kurabiyelere bol pudra şekeri ve tarçın serpilir. Afiyetler olsun.