Tarçınlı Suyun Faydaları

tarafından
3959
Tarçınlı Suyun Faydaları

Tarçın kış aylarının vazgeçilmezi olan salep üzerine konulan baharat olarak bilinir. Fakat bunun dışında sayısız faydası vardır. Özellikle aşırı şeker tükettiğimiz zaman kan şekerimizi ayarlar. Sütlü tatlıların üzerine konulduğunda şeker oranını dengeler. Aynı zamanda sindirim sistemimize faydalıdır. Balla karıştırıldığında tarçının yararları oldukça fazla olduğundan dolayı boğaz iltihabına iyi gelir. Pek çok kimse tarçının cilde faydalı olduğunu bilmez. Balla karıştırılan tarçın, cildi yeniler. Ciltteki izlere iyi gelir. Sivilcelerin oluşumunu engeller. Anti bakteriyel özelliği özel tarçının birçok yararlı yönleri vardır.

Günde bir bardak tarçınlı su hem bağırsaklara hem mideye çok faydalıdır. Aynı zamanda kan şekerimizi de kontrol ettiği için aşırı tatlı tüketim isteğini bastırır. Tarçınlı su, bir çay kaşığı tarçın ve bir bardak hafif kaynamış suyla yapılabilir. Tercihen daha ılık suda kullanılabilir. İçine limon da katılabilir. Bu sayede antioksidan olan tarçının yararları zayıflama etkisi yapmasıdır. Zayıflama yöntemlerinde tarçın kullanmak çok faydalıdır. Her bünyeye rahatlıkla uygundur. Diğer zayıflama kürleri gibi sakıncası yoktur. Sindirim ve vücut içindeki pis toksinlerin akıtılmasında yardımcı olan tarçınlı su içmek insanlar için oldukça etkilidir. Yeşil çaya, adaçayına, ılık suya portakal suyuna katılabilir. Bu sayede tarçının zayıflama faktörü ortaya çıkar. Çünkü tarçın bağırsak çalışma faaliyetini hızlandırır. Boşaltımı kolaylaştırır. Sabahları aç karnına ılık suyun içine katılan tarçın ve limon zayıflatır. Cildi güzelleştiren tarçın çok hoş bitkidir. Aynı zamanda tarçın kemiklere de faydalıdır. Çocuklara sütle birlikte içine tarçın ilavesi yapılabilir. Tarçınlı su hafızayı güçlendirir bu sebeple her yaştan bireyin mutfağında tarçın kullanması çok faydalıdır. Boğaz hastalıklarında gribal enfeksiyonlarda gün içinde tüketilen bir litre suyun içine bir tatlı kaşığı katılan tarçın nefesi açar.

[reklam id=1]

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

Tarçınlı su yapımı oldukça kolaydır. Hoş kokusu ile ferahlık verir. Aynı zamanda karnımızdaki şişliği indirmeye yardımcıdır. Ödem atmamızı sağlar. Diğer karışık ve uygulaması zor, malzemeleri sakıncalı olan ödem atma kürlerine göre hem kolay hem uygun fiyatlı hem de birçok faydası olan bir kürdür.  Tarçınlı su ile her gece yatmadan yüzümüzü yıkarsak yüzümüzdeki gözenekleri arındırır. Herkes için tarçınlı su içmek vücut temizlenmesi adına etkili yöntemlerden olacaktır. Yeni bakteri oluşumunu önler. İçine bir damla limon da katabiliriz. Aynı zamanda tarçını balla karıştırıp güzellik maskesi de yapabiliriz. Tarçınlı su yaparken muhakkak suyun temiz olmasına dikkat ediniz. Günde belirli miktarlarda tarçınlı su içmek sizlere olumlu etkiler yaratacaktır. Her gün mutlaka bir bardak ılık suda tarçın kullanmalıyız. Kalp sağlığımız için şeker hastası olmamak için mutfaklarımızdan eksik etmemeliyiz.

Tarçınlı Suyun Faydaları 1

Sadece toz tarçın değil kabuk tarçında kullanılabilir.  Kaynatılan suda bir kabuk tarçın daha etkili olacaktır. İyice vitamini ortaya çıkar.  Özellikle kış aylarında ıhlamura, bitki çaylarına katılan tarçın sağlığa çok faydalıdır.  Nane limon yapıldığında içine kabuk tarçın katmak hoş koku verir.  İlgili yazımızda tarçın neye iyi gelir diye merak edenlerin sorularına yanıt bulmalarını sağlamaktayız. Tarçın diyeti günümüzde çok bilindik değildir ama zayıflamak için tarçın çok etkilidir. Bir kâse yoğurdun içine de katılabilir.  Yoğurtla birlikte tüketilen tarçın zayıflatır ve karın şişliğini indirir.  Ödem atmada etkilidir. Bayanlar özellikle kullanmalıdır. Bayanların zayıflamak adına tarçınlı su diyeti uygulamaları kısa sürede etki gösterecektir. Yazın da soğuk limonatalara katılabilir. Diyetisyenlerinde önerdikleri kadınların merakını gidermesine yardımı olan tarçınlı limonlu su zayıflatır mı sorusuna detaylı bir şekilde yanıt bulduğunuzu umuyoruz.