Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

tarafından
1440
Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

Tavuk göğsü tatlısı, Türk mutfağının en beğenilen ve aranılan sütlü tatlılarından birisidir. İçinde haşlanıp didiklenmiş gerçek tavuk eti kullanılan tavuk göğsü tatlısı, bu özelliği ve sütün de işin içine girmesiyle protein içeriği de hayli yüksek bir tatlı haline dönüşür.

Tavuk Göğsü Tatlısı Kaç Kalori

Şerbetli tatlı sevmeyenler için oldukça hafif ve besleyici bir tatlı olan tavuk göğsü tatlısı, tavuksuz çeşidiyle de yapılmakta ve tüketilmektedir. Damla sakızı ilavesiyle de son derece aromatik ve leziz bir tatlı haline gelen tavuk göğsü tatlısı sütün ve tavuğun tüm besin değerlerini kendi içinde barındırır.  A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D vitaminleri; Tiamin, riboflavin, niasin, folat, kalsiyum, sodyum, potasyum, demir gibi vitamin ve mineralleri içeren süt ve tavuk sayesinde tavuk göğsü tatlısı sadece lezzetli olmakla kalmaz, besleyici bir hale de dönüşür.

[reklam id=1]

Ama şeker içeriği sebebiyle çok fazla yenilmemesi gereken tavuk göğsü tatlısı, az miktarda şekerle yapılıp bol tarçınla desteklendiğinde hem tatlı isteğini bastırır, hem de daha az kalori alınmasını sağlar.

1 normal porsiyon tavuk göğsü tatlısı ortalama 170 kaloridir.

[ebKacKaloriYedim id=”3967″]