Yoğurt Limon Kürü

tarafından
182
Yoğurt Limon Kürü

Dünya genelinin ortak sorunlarından birisi olan obezite ve fazla kilolu olmak, ülkemizde de çok sayıda kişinin sorunudur. Daha çok bayanlar tarafından dile getirilen fazla kilo problemi, aslında erkekler tarafından da çok sık yaşanıyor.

Bölgesel zayıflama ve sağlıklı kilo vermek için uygulanan limonlu yoğurt kürü, hem erkekler hem de bayanlar için idealdir.

Yoğurt limon kilo, metabolizma hızlandırma özelliği ile kısa sürede vücutta depolanan yağların eritilmesi için uygulanabilir. Hem genel olarak kilo vermek hem de bölgesel zayıflama için kullanılan yoğurt limon kürü, farklı malzemeler ile uygulanabilir.

Kişinin besin alerjisi ve genel sağlık durumuna göre seçimini yapabileceği bu kür malzemeleri, zerdeçal, zencefil ve pul biberdir. Yoğurt ve limonun yanında destekleyici baharat olarak kullanılan bu baharatlardan istediğiniz her hangi birini yoğurt kürünüzün içine ekleyip tüketebilirsiniz.

[reklam id=1]

Pul biber ile hazırlanan yoğurt limon kürü genelde mide ve basur problemi olan kişilere önerilmez. Pul biber olarak acı türünün kullanılması gereken kürün tüketiminden sonra kişinin rahatsızlanmaması için zerdeçal ya da zencefil kullanması gerekir. Zerdeçal ve zencefil baharatlarına karşı alerjisi olmadığından emin olanlar bu baharatları da pul biber ile aynı miktarda kullanabilir.

Yoğurtlu zayıflama kürü için gereken malzemeler

  • Yarım taze limonun suyu
  • 3 Yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
  • 1 çay kaşığı pul biber ya da zencefil ya da zerdeçal

Zayıflatan yoğurt kürü için gereken malzemeleri bir kase içinde karıştırın. Tüm malzemeler birbirine karıştığında bir kase olarak kürü tüketebilirsiniz. Kürün etkisini arttırmak için yatana kadar 4-5 bardak arası su tüketilmesi önerilir. Suyun yudum yudum içilmesi de yoğurt kürünün etkisini arttırmak için önemlidir.

Yoğurt Limon Kürü 1

Hangi baharat ile hazırlanırsa hazırlansın tüm yoğurt kürlerinin yatmadan en az 3 saat önce tüketilmesi gerekir. Kürün tüketiminden sonra ise her hangi bir besin alınmaması, sadece su tüketilmesi gerekir. Kürün tam etki sağlaması için düzenli bir şekilde 2 hafta uygulanması gerekir. bu 2 haftanın sonunda kendinizde mutlaka bir değişim hissedip hafiflemiş olduğunuzu göreceksiniz.

Yoğurt kürü ile zayıflamak, son dönemlerde iyice popüler olmaya başlayan bir yöntemdir. Hem bayanların hem erkeklerin rahatlıkla uygulayabileceği bu kürleri, emziren anneler ve gebelerin kullanmamaları önerilir. Bu dönemde genelde diyet yapması da yasak olan bayanlar, özel dönemleri geçtikten sonra yoğurt kürü ya da diyetleri uygulayabilirler.

Yoğurt kürü ile bölgesel zayıflamak için sadece kürü uygulamak yetmez. Akşamları yatmadan önce bu kürü uygulayıp gün içinde beslenmeye dikkat edilmediğinde ya da sürekli hareketsiz kalındığında kürden beklenen etki alınamayabilir.

Yoğurt Limon Kürü 2

Bunun için kürü uygularken aynı zamanda az kalorili beslenmeye ve bol hareket etmeye dikkat etmekte fayda vardır. Yoğur kürü ile bölgesel zayıflama içinse kürün yanında bölgesel egzersizlere de önem verilmelidir. Bu egzersizlerin kilo verilmek istenen bölgelere göre uygulanması ve yavaş yavaş süreleri ile tempolarının arttırılması gerekir.

Kürün uygulandığı dönemlerde gün içinde daha fazla su tüketilmesi, metabolizmanın hızını etkilereyerek daha fazla yağ yakılmasını sağlar. Ayrıca aşırıya kaçmamak kaydı ile bitki çayı tüketimi de daha kolay kilo vermek için etkili olacaktır.

Yoğurt kürü nedir, sorusundan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda verdiğimiz bilgiler tamamen öneri niteliğindedir. Bu kürlerin uygulanması sırasında dikkatli olunması, her hangi bir yan etki görüldüğünde küre son verilmesi gerekir.