Yoğurt Pul Biber Kürü

tarafından
397
Yoğurt Pul Biber Kürü

Günümüzde zayıflamak için uygulanan yöntemler her geçen gün zenginleşerek artmaya devam ediyor. Zayıflamak için uygulanan diyetler, hazırlanan detokslar ve yağ yakıcı kürler, kilo vermek isteyen bayanların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çekiyor. Pek çok bayanın uygulayıp olumlu sonuç aldığı yoğurt limon pul biber kürü uygulaması ve bu uygulama hakkında detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Yoğurt Pul Biber Kürü 3

Yoğurt ve pul biber kullanılarak hazırlanan bu zayıflatan yoğurt kürü tarifine daha önce kilo verme üzerine araştırma yapanlar mutlaka rastgelmiştir. Pek çok kaynakta tarifi bulunan yoğurt pul biber kürü kullananlar tarafından çok beğenilen doğal bir kürdür.

Kısa sürede sağlıklı kilo vermek için uygulanabilen bu kürün en az 2 hafta boyunca uygulanması gerekir. Her zaman evde bulunan malzemeler ile dakikalar içinde hazırlanan bu özel zayıflama kürü, bölgesel yağlanmaların da önüne geçmekte etkilidir.

[reklam id=1]

Yoğurt Pul Biber Kürü Malzemeleri

  • 2-3 yemek kaşığı yarım yağlı ya da yağsız yoğurt
  • Yarım limonun taze sıkılmış suyu
  • 1 çay kaşığı pul biber

Yoğurt Pul Biber Kürü Hazırlanışı

Kür için gerekli olan malzemeleri hazırladıktan sonra ilk olarak yoğurdu uygun büyüklükte bir kase içine alın. Üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Yoğurt ile limonu çırparak karıştırdıktan sonra içine 1 çay kaşığı kadar pul biberi de ekleyip karıştırın. Yoğurt pul biber kürünüz tüketilmek için hazır…

Yoğurt Pul Biber Kürü Uygulanışı

Yoğurt pul biber kürünü hazırladıktan sonra hemen tüketmeniz gerekir. Geceleri yatmadan 3 saat önce tüketilmesi gereken bu kürün alınmasından sonra uyuyana kadar başka bir besin alınmaması gerekir. Kürün daha çabuk etki etmesi için tüketilmesinin ardından yatana kadar 4-5 bardak sade suyu yudum yudum tüketmek gerekir.

Yoğurt Pul Biber Kürü

Bu şekilde uygulandığında 2 haftada etkisini gösterecek olan yoğurt limon küründe pul biber kullanmak istemeyenler zerdeçal ya da zencefil ile de aynı kürü uygulayabilir.

Yoğurt limon pul biber kürü kullananlar uyguladıkları bu yöntem ile çok kısa sürede zorlanmadan ve sağlıklarına zarar gelmeden kilo verdiklerini, daha sağlıklı ve daha zinde olduklarını belirtmişlerdir. Bilinen her hangi bir yan etkisi olmamasına karşılık kürün uygulanması sırasında mutlaka dikkatli olunması gerekir.

Yoğurt kürü yapanlar bu özel karışımın yanında günlük egzersiz yapmaya, bol su tüketmeye, düzenli beslenmeye dikkat ederek istedikleri şekilde kilo verebilirler. Sağlıklı zayıflama kürleri arasında yer alan yoğurt kürlerini hamile ya da emziren bayanlar, kronik hastalığı olanlar ve sürekli ilaç kullanmak zorunda kalanların uygulamaması gerekir.

Yoğurt Pul Biber Kürü 2

Bunun dışında 18-65 yaş arası kadın erkek herkes tarafından uygulanabilen bu zayıflama kürleri, herkeste aynı etkileri göstermez. Kişinin metabolizması, verebileceği kilo miktarı, gün içindeki hareketliliği ve yağ yakım hızına bağlı olarak farklı etkiler ortaya çıkabilir.

Yoğurt pul biber kürü ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de kürün bir yan etkisinin olup olmadığıdır. Genel olarak çok büyük yan etkisi bulunmayan bu kür, içinde bulunan pul biber nedeni ile mide rahatsızlığı ve basur problemi olan kişiler tarafından uygulanmamalıdır.

Bu tür hastalığı bulunan kişiler pul biber yerine aynı miktarda zencefil ya da zerdeçal ile yoğurt kürü uygulayabilirler. Benzer etkilere sahip olan bu yoğurt kürleri ile hem fazla kilolardan kurtulmak hem de daha sağlıklı bir hayat yaşamak mümkün. Kürleri uygularken mutlaka gün içinde en az 3 litre su tüketmeyi unutmamakta fayda vardır.