Yumurta Akının Cilde Faydaları

tarafından
1726
Yumurta Akının Cilde Faydaları

Yumurta, cilt için çok faydalı doğal bir maddedir. Sadece bu doğal maddenin içeriğinde bulunan bazı mineral ve vitaminler, cildin beslenmesi, toplanması için çok faydalıdır. Doğal bakım uygulamaları ile güzelliklerini korumak isteyen bayanlar, yumurtanın vitamin ve minerallerinden hem saçları için hem de ciltleri için yararlanıyor.

Yumurta ile cilt maskesi hazırlarken hem yumurtanın sarısından hem de beyazından yararlanılır. Her iki şekilde hazırlanan maskelerde de cildin daha pürüzsüz, daha genç ve daha sağlıklı olması sağlanabilir. Maskede kullanılan diğer etkili maddeler ve maskenin genel etkisine göre haftada 1 ya da 2 kere uygulanan yumurta maskeleri, uygulama sonrasında mutlaka bol su ile durulanmalıdır.

Bol su ile durulanan cildi temiz ve yumuşak bir havlu ile kurulayıp maskeyi tamamlayabilirsiniz. Bazı yumurta maskeleri, cildin kurumasına neden olabilir. Bu maskelerin uygulanmasından sonra her zaman kullandığınız cilt tipinize uygun nemlendirici bir krem ya da tonik kullanabilirsiniz.

[reklam id=1]

 • Yumurta akının cilt için genel faydalarını merak edenler için kısaca maddeler şeklinde sıraladık.
 • Yüz bölgesine uygulanan yumurta akı maskesi, gözenekleri sıkılaştırır.
 • Cildin daha yumuşak ve daha sıkı olması için haftada 1 kere sıkılaştırıcı yumurta akı maskesi uygulanabilir.
 • Cildin yüzeyindeki ölü hücrelerden arınması için yumurta akı maskesi uygulanabilir.
 • Yüzün farklı bölgelerinde oluşan siyah nokta ve sivilceler için yumurta akı maskesi çeşitleri etkilidir.
 • Yumurta akı ile hazırlanan maskeler ciltte yer alan fazla yağı alır. Sürekli yağlanan ve bu nedenle sorun yaşanan ciltler için idealdir.
 • Yumurta akı içeriğindeki doğal maddeler ile ciltteki kir ve yağ birikimlerine karşı etkili şekilde kullanılabilir.
 • Ciltte farklı nedenler ile ortaya çıkan lekelerin giderilmesinde haftada bir kere yumurta akı maskesi uygulanabilir.
 • Yumurta akı cilt beyazlatma için etkili şekilde kullanılabilir.
 • Ciltteki kırışıklar ve yaşlanmaya bağlı diğer etkiler için yumurta akı maskeleri kullanılabilir.
 • Cildin daha genç görünmesi için özel yumurta akı ile yapılan maskelerden düzenli olarak uygulanabilir.

Yumurta Akının Cilde Faydaları 1

Cilt için çok faydalı olan yumurta akının yüze zararları da mevcuttur. Bu zararlar genel olarak yumurta ya da yumurta akına karşı alerjik reaksiyon sonucu ortaya çıkar. Yumurtanın ciltte görülen en büyük zararları, ciltte kızarıklık, pul pul döküntü, kaşıntı ve cilt lekelerinin oluşmasıdır.

Tek başına sadece yumurta akına karşı oluşan alerjik durumların yanında bazen yumurta akı maskesi içindeki diğer malzemelere karşı da alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Bu tür zararlar ile karşılaşmamak için ilk defa yumurta akı maskesi kullanmadan önce maske tarifini malzemeler ile bire bir hazırlayın.

Hazırladığınız maske karışımından bir miktar eliniz üzerinde deneyip 15 dakika kadar bekletin. Eğer elinizde bu süre içinde her hangi bir sıkıntı çıkmazsa yumurta akı maskesini yüzünüz için de uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akının Cilde Faydaları 2

Yumurta akı ile hazırlanan cilt maskelerini uygulamadan önce mutlaka cildin çok güzel yıkanıp temizlenmiş olmasına dikkat edin. Ciltte çok büyük yaralar var ise ilk olarak bu yaraların tedavi edilmesi ve sonrasında maske uygulaması yapılması gerekir. Aksi halde maske, yaralara da etki edip iltihaplanmasına ya da daha ağrılı kaşıntı yapmasına neden olabilir.

Yumurta akı ile maske hazırlarken cildin genel ihtiyaçlarını mutlaka göz önüne almak gerekir. Cildin tüm kusurları için etkili bir yumurta akı maskesini düzenli olarak uygulayarak kısa sürede pürüzsüz ve daha canlı bir cilde kavuşabilirsiniz.