Zayıflama Kürü

tarafından
764
Zayıflama Kürü

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi halinde olan zayıflama, hem erkeklerin hem de bayanların ortak sorunlarındandır. Genel kilo vermek ya da sadece bölgesel zayıflamak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu yazımızda kilo vermekte en etkili zayıflama kürü tariflerini sizler için topladık.

Zayıflama Kürü 4

Kısa sürede sağlıklı kilo vermek için etkili şekilde kullanılan zayıflama kürleri, zayıflamak isteyenlerin oldukça ilgisini çekmekte. Değişik malzemeler ile hazırlanan ve süreleri de etkilerine göre değişen bu kürler, ihtiyaca göre uygulanabilir.

Bazı kürler genel zayıflama için etkili olurken bazı kürler sadece bölgesel zayıflama için kullanılır. Bölgesel zayıflama için kullanılan kürler ile birlikte özel zayıflama egzersizleri de uygulanabilir. Bu özel egzersizler, zayıflama sağlanmak istenen bölgeleri çalıştıracak şekilde uygulanmalıdır.

[reklam id=1]

Zayıflama kürleri uygulanırken en önemli noktalardan birisi de su tüketimidir. Gün içinde en az 3 litre su tüketmek zayıflama kürlerinin daha etkili olmasına yardımcı olur. Bunun yanında gün içinde düzenli ve sağlıklı beslenme de yağ yakımını hızlandıran faktörler arasında yer alıyor. Uyku düzeni ve stres faktörü de zayıflama kürünün etkisi için önemlidir.

Yoğurt Limon Kürü

Pek çok kaynak ve bilgi verici kitapta zayıflatan kür olarak geçen yoğurt ve limon kürü yağ yakıcı özellikli bir kür uygulamasıdır. Kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler için ideal olan bu kür; yarım adet limonun suyu, 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt ve yarım çay kaşığı zerdeçal ile hazırlanıyor.

Zayıflama Kürü

 

Kür için gerekli olan yoğurdu derin bir kase içine alıp limonun suyunu sıkın. Üzerine zerdeçalı ekleyip karıştırın. Tüm malzemeler birbirine karıştıktan sonra kürü tüketebilirsiniz. Bu karışımı 2 hafta boyunca her gece yatmadan yarım saat önce tüketmeniz yeterlidir.

Yoğurt Pul Biber Kürü

Etkili zayıflama kürleri arasında yer alan yoğurt pul biber kürü, metabolizma hızlandırarak yağ yakımını sağlar. Bölgesel zayıflama için de kullanılan bu kür, basur ya da mide problemleri olanlar tarafından uygulanmamalıdır. Yoğurt pul biber kürü için 2-3 yemek kaşığı yarım yağlı veya yağsız yoğurt, 1 çay kaşığı pul biber ve yarım limonun suyunu karıştırın.

Yatmadan 3 saat önce bu yoğurt karışımını tüketin ve bir daha ertesi sabaha kadar hiç bir şey yemeyin. Yoğurdu yedikten sonra uyuyana kadar 4-5bardak su tüketmek, kürün daha etkili olmasını sağlayacaktır. Bu kürü haftada 2 gün ve en az 2 hafta uygulamak gerekir.

Zayıflama Kürü 1

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Zayıflatan kürler arasında yer alan maydanoz kürü, kısa sürede hazırlanması ve hemen etki göstermesi yönü ile çok tercih ediliyor. Kan dolaşımını hızlandırarak, dokulara daha fazla kan gitmesini sağlayan kür, kısa sürede sağlıklı kilo vermeyi sağlıyor. Evde her zaman bulunan malzemeler ile hazırlanan bu özel kür için 15 – 16 adet maydanoz, 1 adet limon ve 1 bardak su yeterlidir.

Kürü hazırlamak için maydanozları blenderden geçirin. Püre halini alan maydanozları bir bardağa alın ve üzerine 1 adet limonun suyunu sıkın. En son bardak içine tam dolacak şekilde su ekleyip karıştırın. Karışan suyu her gün kahvaltıdan önce tüketin. Kürü tükettikten 15 dakika sonra normal kahvaltınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde 15 gün ara vermeden kürü uygulayabilirsiniz.

Zayıflama Kürü 3

 

 

15 gün sonunda eğer istediğiniz sonucu alamazsanız mutlaka 5 gün ara verip yeniden 15 gün uygulayın. Ama mutlaka ara verin ve ikinci uygulamadan sonra yenilemeyin.

Bu yazımızda kolay kilo vermek ve zayıflamak için kürler hakkında bilgilere yer verdik. Bu bilgi ve önerileri uygularken mutlaka dikkatli olmanız ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurmanız gerekir.