Zayıflamak İçin Elma Sirkesi

tarafından
811
Zayıflamak İçin Elma Sirkesi

Günümüzde en çok merak edilen konulardan birisidir elma sirkesiyle zayıflama… Soğuk algınlığı, grip, nezle, öksürük, boğaz ağrısı gibi sağlık sorunlarına iyi gelen bu doğal madde, aynı zamanda ev temizliğinde de organik temizlik ürünü olarak kullanılabiliyor.

Farklı alanlarda faydası bulunan elma sirkesi, doğru kullanıldığında zayıflamada da etkili olabiliyor.

Elma sirkesi, zayıflama konusunda etkili doğal bir maddedir. Özellikle kaliteli markaların ürünleri ya da evde hazırlanan organik sirkeler, daha etkili ve daha sağlıklıdır. Sağlık açısından büyük, küçük çok sayıda faydası olan elma sirkesi, iştah kesme ve zayıflama konusunda da son derece etkilidir.

Bunu sirke ile zayıflama konusunda araştırma yapan ve özel formüller geliştiren ünlü beslenme uzmanları ve diyetisyenler de elde ettikleri verilere dayanarak onaylıyor.

[reklam id=1]

Elma sirkesi ile zayıflama, uzun dönemlerdir kullanılan bir yöntemdir. Kısa sürede sağlıklı kilo vermek isteyenlerin kullanabileceği elma sirkesi ile zayıflama yöntemi, ülkemizde pek çok ünlü isminde zaman zaman uyguladığı bir yöntemdir.

Hem sağlık sorunlarından kurtulmak hem de zorlanmadan kilo vermek isteyenler, bu mucizevi doğal maddenin faydalarından yararlanabilir.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma sirkesinin sağlığa ve temizliğe faydalarının yanında zayıflamaya da etkisi merak edilen konular arasındadır. Elma sirkesi ile zayıflama dikkatli kullanıldığında mümkündür. Çünkü; elma sirkesi zayıflama için gerekli olan iştah kesme, tok tutma, vücuttaki toksinleri arındırma ve yağ yakma özelliklerine sahiptir.

Bu özelliklerinden dolayı düzenli olarak kullanıldığında zorlanmadan kilo vermeyi sağlar.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?

Elma sirkesi ile zayıflamak için mide konusunda kişilerin her hangi bir sorun yaşamaması yetelidir. Eğer çok hafif mide probleminiz varsa, elma sirkesi ile hazırlanan aşağıda verdiğimiz karışımı yemeklerden önce yerine sonra tüketerek de elma sirkesi ile zayıflayanlar arasına katılabilirsiniz. Ancak çok önemli mide sorunlarınız varsa kesinlikle bu yöntemi denememelisiniz.

Elma Sirkesi Diyeti

Elma sirkesi diyeti, diğer bir adı ile elma sirkesi kürü Dr. Mehmet Öz tarafından önerilen bir zayıflama önerisidir. Haftada 2 kiloya kadar zayıflama sağlayan bu uygulamada, özel bir elma sirkeli içecek hazırlanıyor. Her gün yemeklerden önce 1 çay bardağı kadar içilen bu içecek, vücudun toksinlerden arınmasını, ödemlerden kurtulmasını, yağların daha hızlı erimesini ve kişinin kendisini tok hissetmesini sağlıyor.

Her hangi bir mide problemi olmayan herkesin uygulayabileceği özellikte olduğu için zayıflamanın en kolay yolu elma sirkesi olarak da tanımlanabiliyor.

Elma Sirkesi Diyeti

Özel elma sirkeli karışım ile uygulanan bu zayıflama yönteminde en önemli nokta, kişinin gün içinde bol su tüketmesi ve yeteri kadar egzersiz yapmasıdır. Bu zayıflama kürü esnasında günde en az 3 litre kadar su tüketilmesi gerekir.

Bunun yanında her gün aksatmadan sabah, öğlen ve akşam saatlerinde 15 dakika süre ile egzersiz yapılması da gerekir. Ayrıca hafta 4 gün özel olarak yine 15 dakikalık süre ile vücuttaki yağları eritmeye yönelik egzersiz yapılması öneriler arasında yer alıyor.

Elma sirkesi kürü olarak da adlandırılan bu özel uygulama için 2 tatlı kaşığı elma sirkesini bir bardak su ya da papatya çayının içine dökün. Karışıma tat vermesi için şekersiz sinameki otu ya da bal da karıştırabilirsiniz. Eğer bu malzemeleri bulamazsanız sadece elma sirkeli su ile de uygulama yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi Diyeti  1

Hazırladığınız bu karışımı yemeklerden yarım saat önce 1 çay bardağı kadar tüketmeniz yeterli. Mide probleminiz varsa yemekten yarım saat sonra da tüketebilirsiniz.

Elma sirkesi kürünün yanında daha kolay kilo vermek için kür ile uyumlu bir diyet programı da uygulayabilirsiniz. Bunun için uzman bir diyetisyen ya da beslenme uzmanından yardım alabilir, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.