Zayıflamak İçin Ne Yapmalı

tarafından
15602
Zayıflamak İçin Ne Yapmalı

Zayıflamak İçin Ne Yapmalı

Kilo vermek tüm yetişkinlerin az veya çok hayatın bir noktasında karşılaştıkları bir sorundur. Hele ki günümüzde obezitenin artması ile birlikte kilo vermek bir sağlık meselesi haline gelmiştir.

Estetik kaygılardan daha önemli olan sağlık konusunda insan yaşamını tehdit eden obezite ile mücadele etmek önemlidir. Ne var ki herkes ha deyince kilo veremiyor.

Bunun nedeni kilo vermenin zor ya da imkansız olması değildir, bu konuda gerekli bilincin kazanılmamış olması, motivasyon eksikliği çevre faktörü önemlidir.

Obeziteyi bir hayati tehlike olarak görmeyen hiçbir insan zayıflamak istemez. İstisnalar ise kaideyi bozmaz. Fakat yemek yemeyi seven bundan büyük bir haz alan insanların, leziz yemeklerden vazgeçmek için güçlü bir bilince ve motivasyona ve ön görüye ihtiyacı vardır. Kilo verme süreci bunlar sağlanabilirse çok kolay olur.

[reklam id=1]

Zayıflama İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 • Metabolizmamız; organizmamızdaki yaşam süreçlerinin sürdürülebilmesi için gerekli olan enerjinin, kullanılan madde ve enerjinin dönüşümlerini kaplayan bütün kimyasal olayların hepsine verilen ortak addır. Metabolik fonksiyonlarımızı düzenleyen ve bu faaliyetleri etkileyen hormonlar insülin hormonu Glukagon hormonu tiroid hormonu katekolaminler steroid hormonlardır.
  Metabolizma hızına bağlı olarak kişinin kendisine hedef belirlemesi gerekir. Bu belirlenen hedefte genel olarak kaç kilo verileceği ile ilgilidir. Asıl olması gereken ise kilo kayıpları değil, doğru beslenme anlayışı kazanabilmektir.
 • Vücudunuzu Tanıyın: Öncelikle vücudumuzu tanımamız gerekli. Metabolizmamız nasıl çalışıyor, sindirim sistemimiz nasıl çalışıyor, hangi yiyecekler, zayıflamamızı engelliyor, neler yaparsak kolayca kilo vermek mümkün olur gibi soruları sormaya başlamak gerekiyor.
 • Günlük Tutun: Günlük tutulması bazı uzmanlar tarafından önerilir. Böylece günlü kaç kalori alındığı ve kaç kalori harcandığı olaylık ile tespit edilir. Aynı zamanda yapılan doğru ve yanlışlar üzerinde düşünülmesine imkan verilmiş olunur.
 • Öğün Atlamayın : Hiçbir öğün atlanılmamalıdır. Öğün atlamak metabolizma hızını yavaşlatır.
 • Fast Fooda Hayır: Ev yemekleri ile beslenmek de önemlidir. Fast food gıdalar kilo aldırır. En az 8 -10 bardak su içilmesi gerekir. Liste hazırlanmalı ve bu listeye göre yemek yenilmelidir.
 • Spor: Spor yapmanın da zayıflama da etkisi azımsanamaz. Günlük spor yapın.

Zayiflamak icin Ne Yapmali

Evde nasıl zayıflarım? Metabolizmamızın yavaş çalışması kilo vermenin önündeki en büyük engeldir. Eğer metabolizmamızın çalışmasını hızlandıramazsak kalori harcayamayız ve kilo veremeyiz. Evde nasıl zayıflarım? ile ilgili tüm cevaplar sizin iradenize bağlıdır. Zayıflamak için bir diyetisyene görünmeniz önerilir.

Zayıflamak için ne yapmalıyım? Zayıflama yöntemleri hakkında bilgiler genel olarak şu şekildedir:

 • Azar azar yemek ve sık sık yemek önemlidir.
 • Su içmemek metabolizmayı yavaşlatır, bol su tüketelim.
 • B vitamini içeren besinler tüketmek metabolizmayı hızlandırır.
 • Yağlı yiyecekleri bırakmalıyız.
 • Günde 45 dakika yürüyüş yapmalıyız.
 • Hardal tohumu her kahvaltıda bir kaşık alınırsa metabolizma hızı artar.
 • Acı kırmızıbiber metabolizmayı hızlandırır.
 • Günlük değil haftalık tartılın.
 • Her yemekten önce mutlaka su için. Tokluk hissi verir.

İştah-Kesen-Yiyecekler-su-içmek

Yukarıdaki önerileri sadece 1 ay içinde uygulamaya başlarsanız düzenli ve sorunsuz olarak kilo verebildiğinizi göreceksiniz, kilo verişi hızlandırmak için bu kez günde 2 seans birer saat yürüyüş yaparak ve daha dikkatli beslenerek vereceğiniz kiloların hızla verildiğine şahit olacaksınız. Böylece zayıflamak için ne yapmalıyım sorusunun cevabını vermiş olduk. Küçük bir püf noktası olarak, yürüyüşlerinizde belinize streç sararak ter oranını arttırabilirsiniz. Bu yöntem zayıflama yöntemleri arasında en çabuk kilo verdiren yöntemdir. Eğer böbrek veya herhangi bir iç organ hastalığınız yoksa bu uygulama kilo verişi hızlandıracaktır.