0 Kan Grubuna Göre Beslenme

tarafından
416
0 Kan Grubuna Göre Beslenme

O kan grubuna göre beslenme, diyet ve kilo serüveninde ve sağlıklı beslenerek bunu yaşam biçimi haline getirme hususunda en şöhretli yollardan birisi de kan gruplarına göre beslenmedir.

Vücudumuza giren besinlerin kan gruplarıyla ilintili olduğu düşünülmektedir. Alınan gıdalardaki bileşenler ve etken maddelerin kanı olumlu yahut olumsuz etkilediği ve beslenme programının da bu duruma göre düzenlenmesi gerektiğine inanılmaktadır.

0 Kan Grubuna Göre Beslenme 1

Bu görüşe göre kanda bulunan yararlı bileşenler kan akışını hızlandırır, zararlı bileşenler ise akış hızını azaltır. Bunun dışında zararlı bileşenlerin kan yoluyla organlara ulaştırılarak hastalıklara yol açtığı bilinmektedir. Bu sebeple de sağlıklı beslenme adına kan grubuna göre beslenme düzenine inanılmaktadır.

0 kan grubu tabiatta ilk var olan kan grubu olarak bilinir. Yani ilk insanların sahip olduğu kan grubu 0 kan grubudur. İlk insanların et ağırlıklı beslenen, avcı ve haraketli ruhu 0 grubuyla günümüze taşınmış. Bu sebeple 0 kan grubuna sahip kişiler et tüketimini oldukça severler. Bağışıklık ve sindirim sistemleri de son derece kuvvetlidir. Diğer kan grubundakilere göre hastalanmaya daha az yatkındırlar.

[reklam id=1]

Hareketli, çevik ve aktiftirler. Bu aktifliklerini ve enerjilerini stresten uzak kalmak için de kullanırlar. Sözgelimi 0 kan grubundan bir birey sinirlenince, gerilince spor yapar, koşar ve negatif enerjisini fiziksel olarak dışarı vurur.

0 kan grubuna göre beslenme çok fazla abartılmadan hayvansal ağırlıklı olmalıdır. 0 kan grubuna göre beslenmede katı yağlardan uzak durulması gerekmektedir.

Doğal olarak beslenen, özgür gezerek otlanan, mutlu hayvanların etleri tercih edilmelidir.  

0 kan grubuna sahip kişiler köklerinden gelen genetik özellikleriyle et ağırlıklı beslenmeye alışkın ve yatkın olduklarından bitkisel protein grubundan besinleri ve sütü kolay sindiremezler. Modern çağımızda dahi köklerinden gelen bu yatkınlığı sürdürürler.

0 Kan Grubuna Göre Beslenme 2

0 kan grubundaki bireylerin mevcut kilolarını muhafaza etmek ve diyetlerinde başarılı olabilmeleri için fasulye, nohut, buğday türü baklagilleri en az düzeyde tüketmeleri gerekir. Çünkü bünyelerinin yakmakta zorlandığı bu besinler yağa dönüşerek depolanır.

0 kan grubundaki kişilerin kan ve kas yapıları asidik olduğundan baklagilleri tüketmeleri bu asidik etkinin azalmasına ve bünyelerinin bağışıklık anlamında zayıflamasına neden olacaktır.

0 kan grubuna göre beslenmede kivi, portakal ve mandalina gibi meyveler tavsiye edilmez. Ama greyfurt ve muz 0 kan grubundaki kişiler için oldukça faydalıdır.

0 kan grubundaki kişilerin bünyeleri asidiktir ve midelerindeki asit üretimi diğer kan grubundaki kişilere göre daha fazladır. Bu yüzden de gastrit, ülser gibi rahatsızlıkları yaşama olasılıkları daha yüksektir. Asitli içecekler ise 0 kan grubundaki kişiler için oldukça zararlıdır ve bu içeceklerden uzak durmaları gerekir.

0 Kan Grubuna Göre Beslenme 3

Deniz mahsulleri ise 0 kan grubuna göre beslenme programında yer verilmesi gereken yiyeceklerdendir.

Kan gruplarına göre beslenme kategorisinde 0 kan grubu beslenmenin payına düşen disiplin böyleydi. Bu şekilde kişi kendini daha enerjik, zinde ve mutlu hisseder, yediklerini daha rahat yakar ve kilo problemiyle boğuşmak zorunda kalmaz.