1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

tarafından
579
1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce sorunu, ergenlik dönemi ile birlikte başlayan en yaygın cilt problemidir. Kimi zaman hafif şekilde sadece bir kaç tane olarak yüz bölgesinde yer alan bu yağ bezeleri, kimi zamansa daha fazla miktarda yüz bölgesinde yer etmektedir.

Kötü görüntüye neden olan bu sivilcelerden bir gün gibi kısa bir sürede kurtulmak mümkündür. Tamamen geçmese bile sivilcelerin küçülmesini sağlayan 1 günde sivilce geçirme yöntemleri, konusunu sizler için ele aldık.

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilcelerin bir günde tamamen tedavisi mümkün değildir. Ancak görüntü olarak daha az kızarık ve daha az kabarık sivilceler için uygulanan 1 günde sivilce geçirme yolları mevcuttur. Acil durumlarda uygulanabilecek, sivilcelere hemen etki eden bu yöntemleri tek tek ele aldık.

Karbonat: Evde sivilceler için uygulanabilecek en pratik maskelerden birisidir karbonat maskesi… Sivilcelerin hemen kurumasını sağlayan karbonat, aynı zamanda fazla yağlı ciltlerin de yağ dengesini sağlar. Ciltte yer alan mantar ve bakteriler varsa onların yok edilmesinde de etkili olan bu özel maske, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak için etkilidir.

[reklam id=1]

Karbonta maskesi uygulaması için bir miktar karbonatın içine biraz su ekleyip karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı cildinize uygulayın. 15 dakika bu şekilde bekleyin ve daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp kurulayın. Ertesi gün sivilcelerinizde büyük ölçüde küçülme olduğunu göreceksiniz.

Aspirin Maskesi: Daha yeni oluşan ve büyümeye meyilli sivilceler için aspirin maskesi kullanılabilir. İltihap önleyici özelliği sayesinde küçük sivilcelerin tamamen yok olmasını sağlayan aspirin, en etkili 1 günde sivilce geçirme yöntemi arasında ilk sıralarda yer alıyor. Aspirin maskesi için 3 adet aspirini bir kap içine alıp ezin. Ezilen aspirinlerin üzerine 3 damla su damlatıp karıştırın.

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer? 1

Elde ettiğiniz karışımı sivilcelerin üzerine sürün ve yarım saat kadar bekletin. Süre sonunda ıslak bir bez ile aspirin maskesini cilt üzerinden temizleyebilirsiniz.

Limon Maskesi: Tüm cilt tiplerinde meydana gelen sivilcelenme için uygulanabilen limon maskesi, cildin daha genç ve daha parlak olmasını sağlar. C vitamini açısından önemli bir doğal madde olan limon, cildin de bu vitamini almasında etkilidir. Gözeneklerin temizlenmesi, zamanla kapanması ve sıkılaşmasını sağlayan limon maskesi için kullanılacak miktarda taze limon suyu sıkın. Bir pamuk yardımı ile limonu sivilcelerin üzerine sürün ve 10 dakika kadar bekletin.

Diş Macunu ile Sivilce Maskesi: Jel ve beyazlatıcı özelliği olmayan diş macununu gece yatmadan önce sivilcenizin üzerine sürün. Sabah kalktığınızda büyük ölçüde sivilcenin yok olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde büyük sivilcelerinizi bile saatler içinde küçültebilir ya da tamamen yok edebilirsiniz. Ancak diş macunu yöntemi hassas ciltler için dikkatli kullanılması gereken bir yöntemdir.

1 Günde Sivilce Nasıl Geçer? 2

Sivilce nasıl geçer 1 günde, sorusunun cevabı olarak yukarıdaki maske tariflerinin yanında uygulanabilecek diğer yöntemleri maddeler halinde sıraladık.

  • Sivilcelerin üzerine soğuk buz kompresi yapmak şişlik ve kızarıklığını almada etkili olacaktır.
  • Papatya çayı akneler nedeni ile oluşan iltihaplanmaların önlenmesinde etkilidir.
  • Yeşil çay papatya apse indirici ve cildi temizleyici özelliğe sahiptir. Sivilcelerin
  • Gül suyu cildin temizlenmesi ve arınmasında etkilidir. Temizlenen ciltte yer alan sivilceler daha az olacaktır.
  • Üzüm ve elma sirkesi cildin yenilenmesini sağlar, yenilenen ciltte daha az sivilce sorunu ortaya çıkmaktadır.
  • Yoğurt cildin yumuşaması ve pürüzsüzleşmesi için önemli etkilere sahiptir. Sivilcelerin azalmasında da etkilidir.

Yukarıdaki yöntemleri deneyerek kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerin uygulanma aşamasında tek tek uygulanması etkileri için önemlidir.