10 Adımda Borsa Nasıl Öğrenilir?

tarafından
288
10 Adımda Borsa Nasıl Öğrenilir?

Bir borsa hesabı açılmalı

Öncelikle iyi bir çevrim içi borsa sitesi bulunup hesap açılmalı. Bu hesapla düzen öğrenilmeli ve yalnızca müşterilere sunulan ücretsiz ticaret araçlarının ve araştırmanın avantajlarından yararlanılmalı.

Kitap okunmalı

Kitaplar, çevrim içi dersler, seminerler ve eğitim DVD’lerinin maliyetlerine kıyasla daha zengin bir bilgi sağlar ve daha ucuzdur.

[reklam id=1]

Makaleler okunmalı

Makaleler eğitim için mükemmel bir kaynaktır. Yatırımla ilgili popüler sitelerde yayımlanan makaleler takip edilmelidir.

Bir danışman bulunmalı

Seçeceğiniz danışman bir akıl hocası, aile üyesi, arkadaş, geçmiş veya mevcut profesör, iş arkadaşı veya borsa hakkında temel bilgiye sahip bir kişi olabilir. İyi bir danışman, pazar zorlaştığında sorulara cevap vermek, yardım sağlama ve faydalı kaynakları tavsiye etmek konusunda istekli olmalıdır.

10 Adımda Borsa Nasıl Öğrenilir? 1

Forumlara üye olunmalı

Danışman bulamadığınız takdirde forumlar, soru ve cevap için başka bir kaynak olabilir. Fakat bu önerileri uygulamadan önce iyice araştırmak önemlidir.

Büyükler öğrenilmeli

Yılların en büyük yatırımcılarını öğrenmek, borsa oyunu için perspektif, ilham ve takdir sağlayacaktır.

Piyasa takip edilmeli

Yahoo Finance ve Google Finance gibi haber siteleri yeni yatırımcılar için harika bir kaynaktır.

Televizyon da pazarını her gün izlemenin başka bir yoludur. CNBC gibi bir kanalı günde 15 dakika bile izlemek bir yatırımcının bilgi tabanını genişletecektir.

10 Adımda Borsa Nasıl Öğrenilir? 2

Ücretli abonelikler düşünülmeli

Araştırma ve analiz için paralı abonelikler hem eğitsel hem de faydalı olabilir. Bazı yatırımcılar, yeni öğrenilen dersleri kendileri uygulamaya çalışmaktansa piyasa çalışanlarını izlemeyi ya da gözlemlemeyi daha faydalı bulabilir.

Seminerlere gidilmeli

Seminerler genel piyasa ve belirli yatırım türleri için değerli bilgiler sağlayabilir. Çoğu seminer pazarın belirli bir yönüne ve konuşmacının yıllar boyunca kendi stratejilerini kullanarak başarıyı nasıl bulduğuna odaklanacaktır.

Derslere gidilmeli

Dersler genellikle pahalı, ancak seminerler gibi çok yararlı olabilir. Investools, Online Ticaret Akademisi yatırım yapma ve ticaret konusunda çeşitli dersler vermektedir.

Simülatörler kullanılmalı

Borsaya gerçekten para yatırmadan önce gerçek borsa değerleriyle hayali yatırımlar yapılabilen simülatörler kullanılmalıdır.