13 Günlük İsveç Diyeti

tarafından
2547
13 Günlük İsveç Diyeti

Kilo vermek isteyen, fit bir görünüme sahip olmak isteyen ya da sağlıklı bir vücuda sahip olmayan kişiler, birbirinden farklı diyet yöntemlerini denemek istemektedir. Herkes tarafından beğenilmenin yanı sıra, fiziğini beğenen kişilerin kendilerine olan güvenleri de bir o kadar artmaktadır. Bu kapsamda ise, oldukça fazla sayıda diyet yöntemi günden güne yenilenmeye ve gelişmeye de devam etmektedir. İsveç diyeti de, son yıllarda hemen herkes tarafından uygulanan ve düşünülenden çok daha büyük olumlu geri dönüşler alınan bir diyet çeşidi olmaktadır.

İsveç diyeti, ortaya çıktığı ilk günden itibaren son derece yoğun bir ilgi görmektedir. Kişilerin kısa bir süre içerisinde dilediği kiloya düşmesine de olanak tanıyan bu başarılı diyette, kişilerin istekli ve bir o kadar da kararlı olması gerekmektedir. Birtakım zorluklara da sahip olan bu diyetin sonucunda, kişiler oldukça fazla miktarlarda kilo da verebilmektedir.

En az altı gün en fazla da on üç gün sürmesi gereken İsveç diyeti, kişilerin de oldukça yoğun bir ilgi gösterdiği bir diyet listesidir. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmesinin yanı sıra aynı zamanda oldukça da popülerdir. Diğer diyet yöntemlerine nazaran daha sınırlı çeşitte besinin tüketildiği bu diyette, kişiler gün içerisinde 1000 kalorinin altında beslenmek zorundadır. Aksi takdirde İsveç diyetinin etkileri tam anlamı ile görülmemektedir.

[reklam id=1]

İsveç diyetinde sabah kahvaltıları genellikle kahveden oluşmaktadır. Kahvenin içerisinde bulunan kafein ile birlikte kişilerin metabolizmasının daha hızlı bir şekilde çalışması sağlanmakta ve böylelikle kilo verme süreci de hızlanmaktadır. Bu diyetin ilk zamanlarında, kişilerin protein ihtiyaçları yalnızca öğlen ve akşam yemeklerinde kayısı kıvamında haşlanmış olan yumurtada ile karşılanmaktadır. Daha sonraki günlerde ise et, balık ve tavuk gibi protein kaynakları da kullanılabilmektedir. İsveç diyeti mantığı, kişilerin %70-80 oranında protein beslenmesini sağlayarak hızlı bir şekilde kilo vermelerini sağlamaktır.

13 Günlük İsveç Diyet Listesi

13 günlük İsveç diyeti listesi, tam uyulması halinde kişilerin 5 ile 15 kilo arasında yüksek miktarda kilo vermesini sağlayan bir diyettir. İsveç diyeti listesinde bulunan ve herhangi bir miktar sınırlaması getirilmeyen yiyeceklerin, sınırsız bir şekilde tüketilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yine bu liste içerisinde yer alan besinler, bulunmaması halinde aynı besin değerlerine sahip olan başka besinler ile yer değiştirebilmektedir. Fakat kişilerin bu gibi esneklerin dışına çıkmaması ve kendileri için belirtilen kurallara eksiksiz bir şekilde uyması gerekmektedir.

13 Günlük İsveç Diyet Listesi

İsveç diyeti kapsamında, kişilerin istekli olmasının yanı sıra vücutlarında olağan dışı bir durum görmeleri halinde muhakkak bir doktora gitmeleri de son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından uygulansa da, yüksek kolesterole sahip hastalar, diyabet hastaları ve gut hastalığı gibi hastalıklarda uygulanmaması gerekmektedir. Herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmamak için, diyete başlamadan ve diyet bittikten sonra doktor kontrolünde gerekli tahlillerin yapılmasında da son derece büyük bir fayda bulunmaktadır.

Herhangi bir sebepten dolayı kilo almış olan ve bu kilolardan kurtulmak isteyen kişiler için İsveç diyeti son derece tercih edilebilir bir seçenek olabilmektedir. 13 gün gibi kısa bir süre içerisinde hedeflenen kiloya düşebilme imkânına sahip olan kişiler, bu diyet sonrasında da düzenli bir şekilde beslenmelerine devam etmelidir. Böylelikle verilen kilolar kalıcı olmakta ve kişiler yeniden kilo problemi ile karşı karşıya kalmazlar.