2 Günlük Şok Diyet

tarafından
319
2 Günlük Şok Diyet

Kilo vermek isteyen kişiler şok diyetlere bayılırlar. Kısa sürede tartıda eksik çıkmak, pek çok kişiyi mutlu eder. Peki, bu şok diyetler nasıl yapılır? Şok diyetleri kimler yapmalıdır? Şok diyetlerinden ardından neler yapılır?

Şok diyetler pek çok kişinin önce hızlı kilo vermesine ardından da hızlı kilo almasına neden olur. Bunun nedeni kişinin bu diyeti çok kısıtlı bir süre içerisinde planlamasıdır.

2 Günlük Şok Diyet

Kişi, şok diyetlerle ödemden kurtulur. Ödem, birkaç günlük kaçamaklarınızın sonunda vücudunuzun çok fazla su toplamasıdır. Siz bu şok diyetler ile birlikte yağdan kilo veremezsiniz. Bu şok diyetler ile birlikte ancak gönlünüzü ve göbeğinizi rahat ettirebilirsiniz.

Her şeyden önce 2 günlük diyet diye bir şey olmayacağını kabullenmelisiniz. 2 günlük şok diyet ile zayıflama, zayıflamak değildir. Bu ancak bir başlangıç olabilir.

[reklam id=1]

Kişiler, bu sürecin sonucunda düzenli ve sağlıklı beslenmeye devam ederlerse kilo verebilirler. Ender Saraç, şok diyetleri çok seven bir doktordur. Ancak kendisinin de söylediği gibi bu süreç sadece arınma sürecidir. Peki, 2 günlük şok diyet listesinde neler bulunur? Şok diyet nasıl yapılır?

2 günlük şok diyetle ilgili dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Bu iki gün içerisinde hiçbir şekilde ağır yağlı yiyecekler veya işlenmiş şekerli yiyecekler tüketilmez. Çünkü ödemin asıl iki sebebi bunlardır.

2 Günlük Şok Diyet 2

2 günlük şok diyette dikkat edilmesi gereken nokta yemek saatleridir. Her gün yemek saatlerinizin birbirinin aynısı olmasına özen gösteriniz. Sabah kahvaltısında olabildiğince yağdan ve karbonhidrattan kaçınmalısınız. Alacağınız besinler arasında haşlanmış bir yumurta, ceviz ve bolca yeşillik olması gerekir.

Şok diyetler ile ilgili ikinci dikkat edilmesi gereken şey ara öğünlerdir. Ara öğünlerin saatleri de önemlidir. Ara öğünlerde meyve, özellikle de ananas gibi meyveler tercih edilmelidir. Ancak meyvelerde porsiyonun önemi asla unutulmamalıdır.

Öğle yemeğinde tavuk yenmesi uygundur. Tavuk haşlanabilir. Izgara yapılabilir. Yanında yağsız bir salata ile karnın iyice doyurulması sağlanır. Akşam öğününde çok fazla abartmamak için iki ara öğün yapılır. Bu ara öğünlerde kuru meyve, çerez veya meyve tercih edilebilir. Hepsinin porsiyonuna dikkat edilmelidir.

2 Günlük Şok Diyet 3

Akşam yemeğinde sadece salata veya sadece yoğurt tüketilir. Akşam yemeği altı ve yedi arasında yenmelidir. Günde kırk beş dakika spor yapılmalıdır. Bu sporun ağır olması diyet listesinin yetersiz olmasına neden olabilir. Genellikle tempolu yürüyüş önerilir.

Yukarıdaki diyet listesi iki gün uygulanır. Özellikle karın çevrenizdeki şişkinliğini azaldığını göreceksiniz. Ancak kilo vermiş değil, ödem atmış olacaksınız. Bu da sağlıklı bir diyete başlamanın en teşvik edici yöntemidir.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

Kısa süre içerisinde çok fazla kilo verileceğinin vaat edilmesi, her diyet listesinde görülür. Peki, kaç kişi bu durumun doğrululuğunu sorgular?

2 Günlük Şok Diyet 4

Pek çok kişi kilo verme uğruna sağlığını hiçe sayar. İki günde beş kilo vermek sağlıklı mıdır diye düşünmeden diyet listesi incelenilmeye başlanır. Bir kişinin sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermesi için haftada bir kilo vermesi gerekir. Hatta bazı uzmanlar, bunun yarım kilo olmasını önerir.

Yıllarca yediğiniz yemekler ile vücudunuzu yorarken, bu kez de yemeyerek vücudunuzu yormak vücudunuzun hak ettiği bir şey değildir. İki günlük diyetlerle ile birkaç günlük kaçamaklar toparlanabilir. İki günlük diyetler her hafta uygulanmaz. Mevsim değişikliklerinde uygulanabilir.

Sağlıklı olan hiçbir insan iki gün içerisinde beş kilo veremez. Oldukça ödemi olan kişilerde üç kilo verdiği görülür. Ancak bu kilolar su içseniz bile geri alacağınız kilolardır.