22 Muhteşem Mutfak Tasarımı

tarafından
34229
22 Muhteşem Mutfak Tasarımı

22 Muhteşem Mutfak Tasarımı

Mutfakta enteresan cihazlar kullanıyor musunuz? Marifetli değişik cihazlarınız var mı? Mesela hiç düşündünüz mü aslında konserve açacağının ne kadar ciddi bir mühendislik işi olduğunu ve aslında işinizi ne kadar kolaylaştırdığını.

Mutfak aksesuarları diyip geçmemek gerek, özellikle konsept tasarım mutfak ürünleri hayata renk katabiliyor. İlginç mutfak eşyaları kullanmasak da dikkatimizi çekiyor. Ayrıca pratik mutfak gereçleri hayatımızı kolaylaştırıyor. Haydi gelin pratik ürünler in bazıların göz atalım.

1 – Ocak Örtüsü
Aman ha, sakın ocağa örtü örtmeyin. Bu örtü başka örtü. Bu örtü alüminyum ve silikondan yapılmış, yanmaz bir örtü. Ocak başlıklarından geçirilip yüzeyine seriliyor ve ocağa sıçramaları engelliyor.

Ocak Ortusu

2 – Şişeye Takılan Narenciye Sıkacağı
Limonu sıktınız, sonra şişeye dökmek için uğraşmanıza artık gerek yok. BU sıkacak direkt şişenin ağzına takılıyor ve limon sıktığınız gibi şişeye gidiyor.

Siseye Takilan Narenciye Sikacagi

3 – Hep Sos Kullanırız Şekerim…
Soslarınızı küçük kaplarla yemek tabağınızın yanına aldınız, ama tavuğunuzu rench sosa batırıp tabağınıza dönerken sosunuz yerlere dökülür. İşte buna çok içerleyen mucidimiz tabağa entegre edilen sosluğu icat etmiş.

Sosluk

4 – Sandviç Bölme Aparatı
Efendim, ayvalık tostunuzu ikiye bölmek istediniz. Bıçağı vurduğunuz gibi tostunuz darmadağın olur. Bunu önlemek için mucidimiz çok enteresan bir geçer icat etmiş. Buyrun. Sandviç bölücü.

Sandvic Bolme Aparati

[reklam id=1]

5 – Mühendislik İşi İçecek Servisi
Bu cihazımız, bize içecek şişelerini olduğu yerden kaldırmadan bardağa nakletme imkanı sunuyor. Özellikle buzdolaplarında işe yarayabilir.

Mutfak-Tasarimi-icecek-Servisi

6 – Şişe Pompası
Aslında bunun büyüğünü hepimiz evde damacana pompası olarak biliriz. Bu da küçük versiyonu,çocuk oyuncağı..

Sise Pompasi

7 – Suşi Yapıcı
Her ne kadar 100 Türk’ün 2’si suşi seviyor olsa da, bu cihazdan bahsedelim. Zira suşi göründüğü kadar kolay yapılmıyor. Balığa pirinç sarmanın ne kadar zor olabileceğini tahmin edersiniz. BU cihaz büyük bir sorunu ortadan kaldırıyor.

Mutfak-Tasarimi-susi-yapici

8 – Silikon Meyve Kapağı
Evet yanlış görmüyorsunuz meyve kapağı diyoruz. Bu kapak çeşitli boylarda ve yarısın kullanılmış meyvelerin diğer yarısı bozulmasın diye kesik tarafına kapatılıyor.

Silikon Meyve Kapagi

9 – Sos Ölçeği
Şimdilerde içki şişelerinin kapağında kullanılmakta olan teknoloji, her ters yüz edildiğinde ölçeğin bir porsiyonluk sosla dolmasını sağlıyor.

Son Olcegi

10 – Sprey Salata Sosları
Salatanın her yerine eşit dağılan limon ve yağ sorun mu? Artık değil. Çünkü bu sprey sayesinde salatanın her yerine eşit miktarda yağ ve limon dağılıyor.

Sprey Salata Soslari

11 – Kuru Ot Değirmeni
Ot ve baharatları yaprak biçiminde muhafaza etmek en iyisi. Ama her zaman bir seferlik bölmek problem. İşte derdinizin dermanı, kuru ot değirmeni. Her daim taze kuru ot hizmetinizde.

Kuru Ot Degirmeni

12 – Et Marine Etme Enjektörü
Etinizin sosu hazır, ama içine işlemesi için bekleyecek zamanınız yok. O halde marine enjektörünü kullanın. Ülkemizde pek rastlamamış olsa da bir yerlerde bulursanız alın ve deneyin. Biz de merak ediyoruz doğrusu.

Mutfak-Tasarimi-Et-Marine-Etme-Enjektoru

13 – Patates Doğrayıcı Efsanesi
Bir milyoncularda hala bulunan çeşitli zamanlarda alınıp, hiç kullanılamayan patates cipsi yapıcıları hatırlarsınız. Bu alet onların üst sürümü. Ama çalışıyor 🙂 Tek hareketle patatesleriniz parmak patates oluyor.

Patates Dograyici

14 – Tencere Süzgeci
Tencerede süzülmesi gereken nevaleyi süzerken yarısını lavaboya boşaltırız. İşte bu basit alet bu sorunu ortadan kaldırıyor. Hızlı ve kayıpsız süzme sağlıyor.

Tencere Suzgeci

15 – Ölçekli Kap
Ölçekli bu kap ile cupcakelerinizin hepsi aynı ölçüde, ayrıca hamurunuzu pişirme kağıdına bu şekilde aktarmak çok kolay ve temiz.

Olcekli Kap

16 – Sebze Mandalı
Mangala attığınız biberler yapışmasın, kabak ve havuçlarınız dağılıp zayi olmasın diye düşünülmüş enfes bir cihaz.

Sebze Mandali

17 – İleri Teknoloji Saklama Kabı
Bu kaba koyduğunuz gıdaların son kullanma tarihi üzerindeki dijital ekranda yazıyor. Sanırım bizim için biraz fazla ileri. Hele öğrenci evlerinde hiç yeri yok…

Mutfak-Tasarimi-ileri-Teknoloji-Saklama-Kabi

18 – Mısır Taneleyici
Mısırlarınızı tane tane haşlamak mı istiyorsunuz. Aslında koçanıyla daha nefis ama, eğer salataya koyacaksanız ayıklamak gerekir. İşte size bunun için bir cihaz. Mısır taneleyici.

Mısır Taneleyici

19 – Kaşık Tutucu
İşte bu mükemmel dediniz değil mi? Her yemek yapanın başının derdi, yemek kaşığının konulacağı yer. Bu aparat siz oh dedirtecek.

Kasik Tutucu

20 – Süzgeci Kendinden Tencere
Kapağı süzgeç biçiminde delikli olan bu tencere, sizi ayrıca süzgeç kullanmaktan kurtarıyor..şahane..

Suzgeci Kendinden Tencere

21 – Dikkatli Diyetler için Makarna Ölçeği
Sadece spagetti ölçebilirsiniz ama, olsun, düşünmeleri yeter. Güzel bir icat ama ne kadar gerekli ona satın alırken siz karar verirsiniz.

Makarna Olcegi

22 – Kapağa Asılan Çöp Kutusu
Mutfak dolaplarının kapakları ne güve duruyor, oraya neden bir çöp kutusu takılmasın ki?

Kapaga Asilan Cop Kutusu