3.Gün İftar Menüsü

tarafından
10654
3.Gün İftar Menüsü

3.Gün İftar Menüsü
Ramazan ayının gelişiyle yeme içme düzeni, yemek pişirme düzeni, alışveriş düzeni değişir. Asıl ana öğün akşam yemeği olacağından, mutfaklarda iftar saati yaklaşırken tatlı bir telaş yaşanır. Akşam yemeği öğünü yenmeyen yahut akşam öğünü hafif geçiştirilen evlerde bile Ramazan ayı boyunca hummalı bir hazırlık başlar. Çorba, ana yemek, pilav yahut makarna tarzı çeşitlerin yanı sıra eğer iftar yemeğine konuk gelecekse, ara sıcaklar, zetinyağlılar, börekler de devreye girer. Mevsim salatası, yoğurt yahut cacık gibi destekleyici gıdaların yanı sıra bir de yemekten sonra yenilecek tatlı, özellikle de güllaç gibi Ramazana has tatlılar ve hafif sütlü tatlılarla lezzet dolu iftar sofralarının en tatlı finali olur.

3.gün-iftar-menüsü

[reklam id=1]

Ramazan ayında yemek yeme ölçüsünü kaçırmadan, kalori değeri yüksek ve çok çeşitli  yemekler yerine; çorba, ana yemek ve pilav-makarna türü yemeklerle gayet sade ama besin değeri yüksek, doyurucu ve lezzetli menüler oluşturulabilinir. 

İftarda ne pişirsem sorusu ile meşgul olmamanız için size Ramazan boyunca faydalanabileceğiniz günlük iftar menüsü tarifleri sunuyoruz.Ramazan iftar menüsünde geleneksel ve leziz ev yemeklerinden oluşan bir tarif listesi işinizi görür sanırız.

3.Gün İftar Menüsü ( Tarifler için Yemek İsimlerinin Üzerine Tıklayın..)