3 Günlük Şok Diyet

tarafından
278
3 Günlük Şok Diyet

Şok diyetler, toplum tarafından yanlış anlaşılan diyetlerdir. Şok diyetlerin uzun süreli uygulanabileceği veya uzun süreli etkileri olduğuna inanılır. İşin aslı ise biraz farklıdır. Şok diyet listeleri minimum kalori ile hazırlanır. Gün içerisinde tüketilecek olan içeceklerle açlık hissi bastırılmaya çalışılır. Şok diyet listesi yapanlar bunu uygulamanın ne denli zor olduğunu bilirler.

3 Günlük Şok Diyet

Şok diyet listeleri hızlı kilo vermeye yarar. Peki, bu kilolar nereden gider? Hızlı diyet listeleri son dönemde aldığınız hızlı kiloların gitmesini sağlar. İşin aslı kaybolan yağ değildir, vücutta tutulan sudur.

Yenilen kızartmalar, işlenmiş şekerler ve daha pek çok market ürünü vücudu ödem oluşumuna iter. Şekerli besinler sıklıkla göbeğinizi çıkaran besinlerdir. Siz bu şok diyetlerle bu ödemi yok edebilirsiniz. Bu kısa süreli şok diyetin ardından sağlıklı bir beslenme listesi oluşturulması gerekmektedir. 3 günlük şok diyet listesinde neler bulunur?

[reklam id=1]

3 günlük şok diyetle vücudunuza kısa süre önce yerleşmiş olan kilolardan kurtulmak istiyorsanız sıkı bir besin listesine ve her gün spor yapmaya ihtiyacınız vardır. 3 günlük şok diyette ilgili dikkat edilmesi gereken ilk şey alacağınız kalori miktarını çok fazla düşürmemektedir. Çok fazla bir şeyler tüketmemek, vücudunuzu aç bırakmak metabolizma hızınızı düşürür. Bunun önüne geçmek için ara öğünler ve bitki çayları tercih edilmelidir.

Üç gün için şekerli gıdalardan uzak durun. Vücudunuzdaki ödemin temel sebebi şekerdir. Sağlıksız şekerler kilo almanıza neden olur. Ödem yaptıkları gibi iştahınızı açarlar.Bu üç gün içerisinde kızartmalara, şekerli besinlere, unlu besinlere elveda deyin.

3 Günlük Şok Diyet 1

3 günlük bir diyet listesi hazırlayın. Üç gününüzü planlayın. İçerisine sporu yerleştirin. Beslenme saatlerinizi sabitleştirin ve tüm bunların ardından öğünlerinizi oluşturun.

Sabah kahvaltısında olabildiğince yağdan ve karbonhidrattan kaçınmalısınız. Protein ağırlıklı yapılan kahvaltılar sizi dinç tutar. Ayrıca uzun süre tok kalmanızı sağlar. Haşlanmış yumurta, üç gün de tüketilmelidir. Tabağın geri kalanı domates, salatalık ve yeşillikler ile doldurulmalıdır. Tercihe bağlı olarak ceviz tüketilebilir. Kahvaltıda tüketilmeyip ara öğünlerde de tercih edilebilir.

Şok diyetlerde 3 ana 3 ara öğün bulunur. Sabah ile öğle arasında ve öğleden sonra iki adet ara öğün yapılır. Ara öğünden kaçmanız, şok diyeti akşam öğünü ile bitirmenize neden olabilir. Akşam yemeğinde yemeklere saldırmamak için ara öğünler dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ara öğünlerde birer porsiyon meyve, kuru meyve ve çerez tercih edilebilir.

3 Günlük Şok Diyet 2

Öğle yemeğinde tavuk yenmesi uygundur. Tavuk haşlanabilir. Izgara yapılabilir.Yanında özellikle pilavdan kaçınmanız gerekir. Pek çok kişi bu alışkanlıkları yüzünden kilo alır. Yanında yağsız bir salata ile karnın iyice doyurulması sağlanır.

Akşam yemeğinde sadece salata veya sadece yoğurt tüketilir. Akşam yemeği altı ve yedi arasında yenmelidir. Günde kırk beş dakika spor yapılmalıdır. Bu sporun ağır olması diyet listesinin yetersiz olmasına neden olabilir. Genellikle tempolu yürüyüş önerilir.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Şok Diyet

Kilolu halini sevmeyen kişiler elbette hızla kilo vermek ister. Ancak hayatın her aşamasında kalıcı şeylerin yavaş yollardan elde edildiği göze çarpar.

Pek çok insan kilo vermek uğruna sağlığını düşünmez. Oysa bu ikisi birbirini destekleyen şeylerdir. Sağlıklı bir birey kilo almaz. Kilo vermek isteyen bir kişi bu süreçten bir yandan da sağlığına kavuşur.

3 Günlük Şok Diyet 4

3 günlük şok diyetlerde beş kilo vermek mümkün değildir. Vücudunuzda böyle bir ödem varsa bile üç günün sonunda iki kilo mutlaka geri alınır. Çünkü bu şok diyetler kısa etkilidir. Etkilinin kalıcı olması iyi bir beslenme programı ile sağlanır.