6 Adımda Selülitlerinizden Kurtulmanın Püf Noktaları

tarafından
194
6 Adımda Selülitlerinizden Kurtulmanın Püf Noktaları

Selülit, hızlı kilo alıp vermek, sağlıksız beslenmek, hamilelik ya da hareketsizlik gibi sorunlar sonucunda ortaya çıkan göze hiçte hoş görünmeyen bir cilt problemidir. Sağlığımıza herhangi bir etkisi yoktur ancak estetik olarak güzel bir görüntü oluşturmaz. Çatlak gibi çözümü imkansız değildir. Aslında bu problemi 6 kolay adımla halledebilirsiniz.

6 Adımda Selülitlerinizden Kurtulmanın Püf Noktaları 1

1.HEMEN SPORA BAŞLAYIN

Spor yapmak ve mümkün olduğunca hareket etmek selülit oluşumunu engeller. Hali hazırda selülit problemiz varsa özellikle sıkılaşmak ve kas oranınızı artırıp yağ oranınızı azaltmaya yönelik çalışmaya başlamalısınız.

2.GÜN İÇİNDE EN AZ 2.5 LİTRE SU TÜKETİN

Su tüketimi vücudun nem ve yağ oranının korunması açısından çok önemlidir. Bu yüzden cilt sağlığınızın ve güzelliğinin korunması için gün içerisinde en az 2.5 litre olmak üzere su tüketmelisiniz. Böylece selülit oluşumunu da engellemiş olacaksınız.

[reklam id=1]

3.SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENİN

Özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye dayanan küçük diyetler uygulayın. Detokslar yaparak vücudunuzu rahatlatın. Yağlı ve aşırı tuzlu yiyecekler tüketmeyin. Şekere ve aşırı kafein içeren içeceklere veda edin.

4.BİTKİSEL YAĞLARLA VÜCUDUNUZA MASAJ YAPIN

Özellikle badem, kayısı ve hint yağının selülit tedavisinde önemli bir yeri vardır. Bu yağları ayrı ayrı ya da aynı oranda karıştırarak vücudunuza masajla yedirin.

6 Adımda Selülitlerinizden Kurtulmanın Püf Noktaları 2

5.ALKOL GİBİ ZARARLI ALIŞKANLIKLARA VEDA EDİN

Alkollü içecekler hem sağlığımıza hem de cilt güzelliğinize zarar vermektedir. Ayrıca hızlı kilo aldırdığı için vücut dengenizi bozar. Kendinize bir iyilik yapın ve tüm zararlı alışkanlıklarınıza veda edin.

6.SELÜLİT KREMLERİ VE LAZER TEDAVİLER

Piyasada yüzlerce selülit kremi ve lazer tedavi yöntemi vardır. Bu yöntem tercih edilebilir. Ancak her zaman doğal yolları tercih etmekte fayda var. Ayrıca  sağlıklı bir yaşam ile gelen sağlıklı bir vücutla selülitlere zaten veda edeceksiniz.