8 Farklı Kaş Modeli

tarafından
352
8 Farklı Kaş Modeli

Kaş modelleri kadınların bakışını, görünümünü, ifadesini oldukça fazla etkilemektedir. Dolayısıyla da kadınların tercih ettikleri kaş modellerine göre değiştirme özelliği de bulunmaktadır. İşte size 8 farklı kaş modelini size sunacağımız makyaj malzemeleri ile kaş şekillendirme önerileri:

8 Farklı Kaş Modeli 1

1.Seyrek ince kaşları:

Bazı bayanlar maalesef mükemmel dolgun bir kaş yapısına sahip olarak doğmuyor. Dolayısıyla da bazı bayanlarda kaş yapısı nedeni ile çok ince ve seyrek olabilmektedir. Dolayısıyla da bir uygun renkte bir far yardımıyla makyaj hilesi yapılarak dolgun bir kaş görünümüne sahip olabilirisiniz.

Bu tip bir kaş yapısına sahip iseniz çok aşırıya kaçmadan bir kaş farı yardımı ile biraz doldurmak kaşlarınızın dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

[reklam id=1]

2.İnce Kaşlar:

İnce kaşlara seyrek ince kaşların daha dolgun şeklidir. Bu kaş modeline sahip bayanların işi daha kolay. Bu durumu bir kaş kalemi ve kaş farıyla kolayca halledebilirsiniz. Aslında doğal ince kaşa sahip bayanların bu kaşlara fazla işlem uygulamasına da gerek yoktur.

3.Yüksek Kavisli Kaşlar:

Yüksek kavisli kaşlara sahip olan bayanlar kaş modelini ortaya çıkarabilmek için kaşın en üst noktasına işlem uygulamaları gerekmektedir. Kaşı doldurma işlemi en fazla kaşın en üst noktasına uygulanarak abartılı bir kavis oluşturarak güzel bir görünüm kazandırılabilir. Dikkat edilmesi gereken şey mutlaka kaş tabanı yerine kaşın en üstünü doldurulması gerektiğidir. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için oldukça ideal bir uygulamadır.

8 Farklı Kaş Modeli 2

4.Düz Kaş Modeli:

Düz kaş modeli yüzünü daha geniş göstermek isteyen dar yüzlü şekline sahip bayanlar için çok iyi bir seçenektir. Düz kaş modeline sahip olan bayanların göz çevresini yatay olarak uzun gösteren bir görünüm söz konusu olmaktadır.

5.Kısa Kavisli Kaşlar

Bir düz kaş bir yüzü nasıl ki daha geniş göstermeye yardımcı oluyorsa kısa kavisli kaş modeli de ondan daha ince görünüme sahip olunmasına yardımcı olma etkisine sahiptir.

6.Kalın Kaşlalar:

Tüm bayanların hayranlık duyduğu ekstra kalın ve daha dikkat çekici kaş modeli! Doğal yapısı nedeni ile kalın kaş modeline sahip bir kadın oldukça şanslıdır. Ancak küçük yüzlerde çok iyi görünemeyeceğini de söylemekte fayda var. Bu durumu daha iyi görünür bir hale getirebilmek için kıvrımların ortaya çıkmasına yardımcı olacak ufak şekillendirme adımı  uygulamak oldukça iyi bir görünüme sahip olmaya yardımcı olacaktır.

8 Farklı Kaş Modeli 1

7.Kavisli Kaş:

Yüksek Kavisli kaşa sahip kadınlardaki kadar kalın bir kavis görünümüne sahip değildir. Doğal bir görünüme sahip olan kavisli kaş modeline sahip kadınlar herhangi bir ek dolgu yapılmadan kullanılan bir kaş modelidir. Kavisli kaş doğal bir kavis çizgisi görünümüne sahiptir ve yavaş bir şekilde inceltilir.

8.Uzatılmış İç:

İki göz arasındaki mesafenin geniş olduğu bayanlar oldukça şanslı adlandırılabilir. Kaş bölgesinin kavisten önceki iç uzunluğunun daha geniş olması iki gözün birbirine daha yakın görünmesine yardımcı olacaktır. Ancak iki göz arası yakın olan bayanların bu modelden kesinlikle uzak durması gerekmektedir.

Kadınların yüzlerinde kaş ve göz arasında olan mesafe, iki göz arasındaki mesafe kaşın seyrek oluşu, düşük bir göz yapısı ve kaş rengi gibi pek çok etken asıl olarak kaş modelini ve dolayısıyla da yüz ifadesini belirler. Bu bilgiler doğrultusunda kaş şeklinin belirlenip modelin yüze uygun olup olmadığının kontrolü oldukça önemlidir.

8 Farklı Kaş Modeli 4

Tüm bu adımlardan sonra yani kaş belirleme adımlarından sonraki aşamada yapılması gereken şey kaş alma yöntemini belirlemek de oldukça önemlidir.