A Kesim Gelinlik Modelleri

tarafından
1221
A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim Gelinlikler; gelinlik etek kesimleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanımı oldukça rahat olan A kesim gelinlikler, kamuflaj konusunda da oldukça başarılı olan ve bacak boyunu daha da uzun gösteren bir gelinlik modeli. Bu yüzden boyu kısa olan bayanlar, A kesim gelinlikleri kolaylıkla tercih edebilirler.

A Kesim Gelinlik Modelleri 1

 

A Kesim Gelinlik Nedir

A kesim gelinlik modelinin vücudun üst bölümünü saran, göğüsleri toparlayan ve ardından da belden aşağı doğru A harfine benzer bir şekil çizerek inen gelinlik modeli olduğunu söyleyebiliriz. A Kesim Gelinlik modeli, tıpkı düz kesim ve balık kesim gibi gelinliğin etek kısmından ismini alıyor.

Hemen hemen her vücut tipine uyum gösteren A Kesim gelinlikler, armut vücutlardan elma vücut tipine, dikdörtgen vücut tipinden kum saati vücut tipine kadar tüm vücut tiplerine yakışıyor.

A Kesim Gelinlik Modelleri 2

 

Şayet, boyunuz fazla uzun değilse ve basen ve kalçalarınız geniş ise A kesim gelinlikler sayesinde vücudunuzda bulunan fazlalıkları kolaylıkla kamufle edebilirsiniz.

A Kesim gelinlik modelleri, her vücut tipi ile uyumlu olsa da elma ve armut vücut tipleri için birebir olduğunu söylememiz gerek. Göğüs, kalça ve bel ölçüleriniz birbirine yakınsa yani vücut tipiniz elma vücut tipi ise A kesim gelinlik modelini tercih ederek, göğüs ve kalça ölçülerinizi orantılayabilirsiniz. Kalın bir beliniz varsa A kesim gelinliklerin iç kısmına korse giyerek, belinizin daha ince görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Kısacası hafif toplu bayanlara, fazla kilolarını saklayabilmeleri adına bu gelinlik modeline bir şans vermelerini tavsiye ediyoruz.

2016 A Kesim Gelinlik Modelleri

A Kesim gelinlik modellerinin oldukça çeşitli olduğunu söyleyerek, 2016 yılının en trend A kesim gelinlik çeşitlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 • Askılı A kesim gelinlikler

İp askılı A kesim gelinlik modeli, özellikle dekolteden hoşlanan bayanlar için oldukça iyi bir alternatif. Hafif göğüs dekoltesi bulunan ince askılı bir A kesim gelinlik ile tam bir prenses gibi görünebilirsin.

 • Kuyruklu A kesim gelinlikler

Gelinlikte uzun kuyruk detayının bir gelinliğin olmazsa olmaz parçası olduğunu düşünüyorsanız; uzun ya da orta boy kuyruklu bir A kesim gelinlik ile gecenin yıldızı olabilirsiniz.

A Kesim Gelinlik Modelleri 3

 

 • Sırt Dekolteli A kesim gelinlikler

V ya da kalp şeklinde bir sırt dekoltesi; gösterişten ve sıra dışılıktan hoşlanıyorsanız, sizin için en uygun olan gelinlik modeli olabilir. Farklı bir şey arayan gelin adaylarına kesinlikle sırt dekolteli A kesim gelinlik modellerine de göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

 • Truvakar ya da Uzun Kollu A kesim gelinlikler

Düğününüzü sonbahar ya da kış aylarında yapmayı düşünüyorsanız; truvakar ya da uzun kolu A kesim gelinlikler ile zamansız bir şıklık yakalayabilirsiniz.

 • A kesim Straplez veya Kayık Yaka Gelinlikler

A kesim gelinlik modelleri içerisinde en çok göze çarpan modellerden biri de straplez olanlar. Göğüsleri küçük olan bayanlar; straplez gelinlikler ile dikkati göğüslerinden diğer noktalara kaydırabilir.

A kesim gelinliklere en çok yakışan yaka modelinin ise şüphesiz ki kayık yaka olduğunun altını çizmek istiyoruz.

 • A kesim V yaka gelinlikler

A kesim ile en çok yakışan yaka modeli listesinde ilk sırada V yakalar bulunuyor. Şayet göğüsleriniz büyük ise V yaka A kesim gelinlikler, sizin için tam da biçilmiş kaftan!

A Kesim Dantelli Gelinlik Modelleri

 • Göğüs ya da etek kısmında dantel detaylarının yer aldığı ya da tamamen dantelden oluşan A kesim gelinlikler; daha retro ve romantik bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için mükemmel bir fırsat.
 • Kayık yaka, tek omuz ya da ip askılı, gövdesi dantel detayları ile harmanlanmış bir gelinlik, oldukça iddialı ve çarpıcı bir seçim olabilir.
 • Kol ya da yaka kısmı Fransız danteli ile süslenmiş bir gelinlik ile oldukça seksi ve çekici görünebilirsiniz.

A Kesim Gelinlik Kime Yakışır

 • Daha önce de belirttiğimiz gibi A kesim gelinliklerin hemen hemen tüm bayanlara yakışacağını söyleyebiliriz.
 • Armut ve kum saati vücut tipi bulunan bayanlar; A kesim gelinlikleri korse giymek bile zorunda kalmadan rahatlıkla giyebilirler.
 • Elma vücut tipine sahip olan bayanların ise bel bölgelerini kamufle edebilmeleri ve kalın bellerini daha ince gösterebilmeleri adına A kesim gelinliklerle birlikte göğüs altından başlayan korseler giymeleri gerekiyor.
 • A Kesim Gelinlik Nedir? sorusunu net ve ayrıntılı bir şekilde yanıtladığımızı düşünüyoruz. Hayalinizdeki gelinlik modeline en kısa süre içerisinde kavuşabilmeniz dileğimizle…