Acai Üzümü ve Faydaları

tarafından
238
Acai Üzümü ve Faydaları

Acai üzümü, Güney Amerika’nın Amazon Ormanları’nda yetişmektedir. Yetiştiği yöredeki adı ile acai berry olarak bilinmekte ve insan vücuduna oldukça faydalı olması ile adından bahsettirmektedir. Acai üzümü, yöreye özgü palmiye ağaçlarının meyvesidir. Güney Amerika’da bolca bulunmasından dolayı, tüketimi oldukça fazladır. Hatta bölgenin yerlileri, meyve suyu olarak da tüketimini sağlamaktadır.

Acai Üzümü ve Faydaları

Acai Üzümünün Faydaları

Acai üzümü, bol miktarda antioksidan kaynağıdır. Bilindiği üzere kanser tedavisinde, hasta kişiye bol antioksidan içeren yiyecekler tüketmesi söylenir. Dolayısıyla acai üzümü tam bir kanser savaşçısıdır. Tüketen kişinin kanının temizlenmesine, vücut direncinin artmasına, kan basıncının normalleşmesine ve doğal olarak tansiyonun dengelenmesine fayda sağlamaktadır.

[reklam id=1]

Acai üzümü, çay halinde ve ender olarak yağ halinde de tüketilmektedir. Vücuttan zararlı maddeleri temizlemesiyle adından sıkça söz ettiren acai üzümünün insan sağlığı üzerindeki olumlu yanları yadsınamayacak seviyededir.

Acai Üzümünde Yer Alan Besinler

A, B, C ve E vitamini, genellikle sadece balıklarda ve balık yağlarında bulunan omega 3, omega 9 ve bunların yanı sıra demir, kalsiyum, fosfor ve potasyum miktarı olarak oldukça zengin bir meyvedir. Barındırdığı vitamin ve minerallerden dolayı, sağlık uzmanlarınca tüketilmesi önerilmektedir.

Acai Üzümü ve Faydaları 1

Acai Üzümü Zayıflatır Mı?

Acai üzümü, barındırdığı vitamin ve minerallerin dışında sahip olduğu yüksek lif miktarı ile tüketimi halinde zayıflama etkileri gösterdiği bilinmektedir. Ülkemizde yaygın olmayan bu meyvenin kullanımı, bazı firmalarca, kapsül halinde sağlanmaktadır. Acai üzümünü zayıflama amacıyla kullanacaksanız, günlük olarak tüketmeniz gerekmektedir. Bol miktarda bulunduğunda meyve suyu olarak tüketmekte oldukça fayda sağlayacaktır.