Acı Elma Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

tarafından
222
Acı Elma Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Adaçayı olarakta bilinmektedir. Bitkisel bir yağdır. Birden fazla türü bulunmaktadır ve bitkinin değişik türlerinden üretilmektedir.  Yağın üretimi ise bitkinin yaprağını buhar ile ısıtılma yolu ile elde edilmektedir. Özellikle en çok Salvia Offcinalis türünden yağ elde edilmektedir.   Zihin açma, Anti bakteriyel, Mantarlar gibi hastalıklara karşı faydalı bir bitkidir.

Acı Elma Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Acı Elma Yağı Nasıl Kullanılmalıdır ?

Bu yağ içilirken mutlaka ve  mutlaka su  ile inceltilmesi lazımdır. Günde 0,1-0,3 gr kullanılması lazımdır.  Yarım çay kaşığından daha azdır.  Bu ölçüyü tutturmak için hemen en yakın eczaneye giderek yağ damla pompa almanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır ve ölçüsünü tuttaracaksınız.

Acı elma yağını gargara ve çalkalama yöntemlerinden hariç başka yöntemler ile de  kullanabilirsiniz.  100 ml bir kasenin içerisine 2-3 damla damlatarak gargara yapabilirsiniz.

Bebeklerde sıkça görülen gaz sancısı ve hazımsızlık gibi sıkıntılarda odasında  koku olarakta kullanabilirsiniz.  Diş eti gibi hastalıklarda gargara yapılırken ekstra olarak nane yağı ve karanfil yağı ile karıştırılmalıdır.

[reklam id=1]

Acı Elma Yağının Yan Etkileri Nelerdir ??

  • Hamile kadınlar tarafından kullanılmamalıdır.
  • Uzun süre kullanmak zihinsel bozuklara yol açmaktadır.
  • Direk içilerek kullanılması sonucu havale geçirme, sara hastalığının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu etkisi tüm herkes için de geçerlidir.
  • Yinede Doktorunuzdan danışarak daha güzel bir biçimde kullanım aşamalarını öğrenmenizde fayda bulunmaktadır.
  • Sayın okur sitemizde bulunan şifalı Bitkileri Kullanmadan önce Doktorunuza Başvurmanızda Fayda bulunmaktadır.
  • Doktorunuz onay verdiği Sürece Kullanabilirsiniz.