Ahşap Boyama Malzemeleri

tarafından
225
Ahşap Boyama Malzemeleri

Ahşap boyama malzemeleri, ahşap objeleri boyayarak hem daha cazip hale getirmek hem de onlara işlev katarak birbirinden güzel eşyalar elde edebilmek için ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Bir tepsinin, bir dolabın, bir sehpanın, bir ahşap objenin renkleri giyerek son derece alımlı bir eşyaya dönüşmesi için bazı malzemelere ihtiyaç vardır.

Ahşap Boyama Malzemeleri 1

Söz gelimi ahşap boyama fırçaları olmadan harika tepsiler boyamazsınız. Elbette ahşap boyası ve ahşap boyama kalemi olmadan da… Ahşap koruyucu boya ile son dokunuşu yapacağınız birbirinden güzel örnekler için size neler gerekiyor bir göz atmak istersiniz belki.

Ahşap Boyama Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap obje boyamak için elbette en temel malzeme olan boyalara ihtiyacınız olacak. Ahşap boyası sprey de olabilir, fırçayla sürülen cinsinden de. Ahşap boya çeşitlerine bakacak olursak; farklı markalardan boyalar temin edebilirsiniz.

[reklam id=1]

Kırmızı, mavi ve sarı ana renkte boyalardır. Bu renklerle pek çok değişik renk elde edebilirsiniz. Nötr renkler olan siyah ve beyaz da gerekecek ve işinize yarayacaktır. Siyah, renkleri koyultmak, beyaz ise açmak için gerekir. Yaldızlı renk olarak gümüş ve altın da alabilirsiniz. Eskitme görünüm için iyi bir detay olur. Kahverengi boyaya da gereksinim duyacaksınız. Ve ahşap boyama fırçaları boyalardan sonra en çok işinize yarayacak malzemelerdendir.

Geniş alanlar için, dar alanlar için çeşitli boylarda fırçaya gerek duyacaksınız. Bu sentetik fırçalar akrilik boyalarla kullanılır. Süngerden yapılan ponpon denilen fırça da yine malzeme listesinde olması gerekenlerdendir.

Ahşap Boyama Malzemeleri 2

Yağlı boya tatbik etmek için kıl fırça, rulo fırça, dekupaj yapılacaksa eğer, dekupaj için uygun bir resim, dekupaj tutkalı, peçete tutkalı, transfer tutkalı, hamur kabartma yapılacaksa havayla kuruyan model hamuru, değişik boylarda makaslar, hamur için kullanılacak kretuar, stencil, süsleme için mühür çeşitleri, yağlı boya eskitme için bir tüp yağlı boya, zımparalar, akrilik boyalar, resim yağı yahut keten yağı, su bazlı vernikler, yat yahut parke verniği  ahşap hobi malzemeleri olarak sayılabilir.

Ahşap boya fiyatları kabaca 9 TL ile 30 TL arasındadır.