Akne Kremi

tarafından
191
Akne Kremi

Akne kremi, akne tedavisinin olmazsa olmazları arasındadır… Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekilen bu kremler, cildin alt tabakasına kadar inip akne nedenlerini yok eder. Cilt alt tabakasında yer alan bakteriler ya da hasarların tedavisinde akne kremlerinin kullanımı yaygındır. Bu yazımızda sizlerle en etkili ve en çok kullanılan akne kremleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Akne Kremi 3

Akne kremleri, mutlaka doktor kontrolünde alınıp kullanılması gereken kremlerdir. Doktor muayenesi ile alınan krem, losyon ya da tablet haplar, kişiye özel tedavinin yanı sıra bilinçli ilaç kullanımı için de önemlidir. Piyasada reçetesiz olarak satılan içeriğinde ne olduğu belli olmayan çok sayıda sahte akne kremi mevcuttur.

Bu kremler tedaviden çok aknelerin daha fazlalaşması, yara halini almasına neden olabilir. Bunun için reçete ile satılan gerçek akne kremlerini kullanılması gerekir. Aşağıda doktorlar tarafından da önerilen bazı akne kremlerinin isimlerini ve etkilerini sizlerle paylaştık.

[reklam id=1]

Bu kremlerin kullanımında dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktalardan bir tanesi, kremlerin kişiden kişiye değişik sonuçlar doğuracağıdır. Herkesin cilt tipi ve cildindeki aknelerin türü değişik olduğu için iyi gelen kremler de değişik olabilir.

Imex Akne Kremi: Doktorlar tarafından en fazla önerilen akne kremlerinin başında gelir. Tıkanmalara bağlı akne oluşumları için etkilidir. Diğer akne ilaçlarından farklı olarak cildin altında tıkanmaya neden olan yağların eritilmesi ve cilt yüzeyine çıkarılmasında etkili şekilde kullanılır. Fondoten içerikli bu kremi cildinize sürdüğünüz andan itibaren hoş ve pürüzsüz bir görüntü oluşturur.

Akne Kremi 2

Sinoz Akne Kremi: Doğal bitki özleri ve vitaminler ile elde edilen bu özel krem, aknelerin yanında siyah nokta oluşumunun önlenmesi ve tedavisinde de kullanılır. Cilde derinlemesine işleyerek tedavi sağlayan bu özel krem, önceden oluşan, yok olan ancak izleri kalan sivilceler için de etkilidir. Cildin daha pürüzsüz ve mat görünmesini sağlar. Doğal güzellik sağlamak için düzenli kullanılması gereken Sinoz Akne Kremi, çok kısa sürede aknelerden ve siyah noktalardan kurtulmak için kullanılabilir.

Sebi Ixir Akne Kremi: Hücre yenilemesi yöntemi ile aknelerin yok edilmesinde kullanılan Sebi Ixir akne kremi, pürüzsüz bir cilt için kullanılabilir. Antibiyotik kullanmadan kısa sürede sivilcelerden kurtulmak ve yeni akne oluşumunu engellemekte etkilidir. Sebi Ixir akne kremi kullananlar, genel olarak bu krem için olumlu görüşlerde bulunmuşlardır. 4 mevsim uygulanabilen Sebi akne kreminin içeriğinde hiç bir asit türü bulunmamaktadır.

Akne Kremi

Yukarıda isimlerini verdiğimiz akne kremleri, piyasada en fazla kullanılan akne kremleridir. Bu kremlerin düzenli kullanımı sonucunda genel olarak akne sorunundan kurtulmak mümkündür. Ancak kullanım sırasında mutlaka doza, kullanma şekline dikkat edilmesi gerekilir. Hangi akne kremini kullanırsanız kullanın mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı özel noktalar vardır. Bu özel noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Kremin üzerinde yazan dozun üzerinde kullanılmaması gerekir.
  • Krem üzerinde yazan kullanma şekline uygun kullanılması gerekir.
  • Uygulama sonrasında kremin yan etkilerinden biri ya da bir kaçı ortaya çıktığında konu hakkında bir sağlık merkezine başvurulması gerekir.
  • Düzenli ve üzerinde yazan sürelere uygun şekilde kullanılmaları gerekir.
  • Mutalak temiz ve kuru cilde uygulanmalılar.
  • Akne kremlerinin bazıları kullanım sonrasında durulama gerektirir, bazıları gerektirmez. Bu konuda mutlaka bilinçli olunmalıdır.
  • Akne kremi kullanırken sadece bir çeşit krem ya da ürün kullanılması gerekir. Birden fazla aynı özellikte akne kremi kullanmak iki kremin de etkilerinin kaybolmasına neden olur.
  • Bazı akne kremleri, cilt tipine göre çeşitleri ayrılır. Bu kremlerin seçiminde cilt tipinize uygun çeşidi alıp kullanmaya özen gösterin.