Alkali Beslenme

tarafından
1168
Alkali Beslenme

Kilo vermek için herkesin kendince bir yöntemi olmaktadır. Herkesin vücut yapısı birbirinden farklı olsa da ortak olarak dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Akşam geç saatlerde yemek yememe, gün içerisinde hareketli bir yaşam sürme ve dengeli bir beslenme programı ile birlikte oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün olabilmektedir. Milyonlarca kişinin ortak problemlerinden biri haline gelen fazla kilo konusunda, uzmanlar tarafından da birbirinden farklı yöntemler geliştirilmektedir. Son yıllarda ise, alkali beslenme hemen herkes tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Kilo vermenin yanı sıra, kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesini sağlayan alkali beslenme programı, kişiler tarafından tercih edilmeye devam etmektedir. Alkali beslenme ile yeni tanışan ve bu yaşam tarzını benimsemek isteyen kişiler, alkali beslenme nasıl olur? Sorusunu yöneltmeye de devam etmektedir.

Meyve ve sebzelerden elde edilen sular ile yola çıkılan alkali beslenme, kişilerin vücutlarına aldıkları asit içerikli besinleri engellerken böylelikle daha sağlıklı ve daha fit bir görünüme sahip olmalarını da sağlamaktadır. Kişilerin daha dinç ve enerjik olmalarını da sağlayan bu beslenme düzeninin, bütün bunların yanı sıra çok daha fazla faydası da bulunmaktadır.

Alkali beslenme denildiğinde, kişilerin akıllarına birbirinden farklı soru da gelmektedir. Bütün bu soruların cevaplarını öğrenebilmek için bir doktora danışmakta fayda bulunmaktadır. Fakat alkali beslenme, genel olarak vücuda asit içerikli besinler almak yerine temel içerikli besinlerin alınmasıdır. Bu da kişilerin hastalıklara karşı olan direncini arttırırken aynı zamanda kilo vermelerini de sağlamaktadır. Bütün bu sebeplerden dolayı da, son yıllarda çok sayıda kişi bu beslenme programına geçiş yapmaya devam etmektedir.

[reklam id=1]

Alkali Beslenmenin Püf Noktaları

Son yıllarda oldukça fazla sayıda kişinin alkali beslenme düzenine geçiş yapmaya başlaması ile birlikte, uzmanlar tarafından da bu beslenme programı daha kapsamlı bir şekilde hazırlanmaya devam etmektedir. Alkali beslenme tablosu ile birlikte, kişiler bu beslenme programına daha kolay bir şekilde adapte olurken aynı zamanda daha ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Alkali beslenmenin püf noktaları arasında, içilen suyun alkali hale getirilmesi yer almaktadır. Suyun içerisine atılan misket limon, elma sirkesi ya da limon, suyun alkali olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda birçok eczanede de pH damlacıkları bulunmakta olup, bunlar da kullanılabilmektedir. Ispanak, brokoli, marul, kabak, lahana ve maydanoz gibi besinlerin suları sınırsızca tüketilebilir. Kişilerin aldıkları besinlerin %20sinin asit, geri kalanın da baz içerikli olmalıdır. Aynı zamanda baz içerikli besinler için ayrılan yüzdelik kısmın, yarısının da yani %40 oranında çiğ baz içerikli besinin tüketilmesi gerekmektedir. Böylelikle kişilerin hem kilo vermesi kolaylaşır hem de daha sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Alkali Beslenme 1

Alkali Beslenmenin Faydaları

Buğday çimi, zerdeçal, zencefil, hindibağ, ıspanak, ısırgan otu, karbonat, nane, zeytinyağı, kuşkonmaz, pazı ve bunun gibi besinler alkali açısından oldukça zengindir. Bu sebeple de kişilerin, alkali beslenme programına geçiş yapmak istemesi üzerine alkali beslenme listesi içerisinde yer alan besinleri tüketmesi gerekmektedir. Her geçen gün çok sayıda kişi, bu programı uygulamak istemekte olup dolayısıyla da bu besinlere büyük bir önem vermeye başlamaktadır. Kişilerin bu gibi besinleri kullanarak kendilerine göre beslenme programları hazırlamaları da oldukça kolay olabilmektedir. Sabah, öğle ve akşam öğünlerinin yanı sıra ara öğünlere de büyük bir önem verilmesi gerekmektedir. Yine bu ara öğünlerde de, kişilerin alkali besinler tüketmesi ile birlikte vücutlarını asitten uzak tutmaları da sağlanabilmektedir.