Alkali Diyeti Listesi

tarafından
1183
Alkali Diyeti Listesi

Daha sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak, yalnızca kadınların değil aynı zamanda tüm erkeklerin de en büyük isteklerinden birisidir. Yıllar boyunca birbirinden farklı diyet programları ortaya çıkmış olup kişiler tarafından da sürekli olarak denenmiştir. Kişiler tarafından bu diyet programları sıklıkla denenmiş olsa da, bu konuda önemli olan sağlıklı kilo verilmesi ve verilen bu kiloların kalıcı olmasıdır.

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için kişilerin öncelikle tükettikleri besinlere dikkat etmesi gerekmektedir. Sağlıksız ve doğal olmayan besinler, kişilerin kilo almasını tetiklediği gibi aynı zamanda sağlıksız bir hayata da sürüklemektedir. Bu sebeple de sağlıklı ve temiz gıdalar ile hazırlanan bir beslenme programına sahip olunmalıdır. Ardından kişilerin muhakkak hareketli bir yaşam tarzını benimsemesi gerekmektedir. Hareketsiz yaşam da, kilo aldırmanın yanı sıra oldukça ciddi hastalıklara davetiye çıkaran bir etkendir. Kişiler, daha sağlıklı bir hayat sürebilmek ve aynı zamanda da kilo verebilmek için son yıllarda alkali beslenme programını uygulamaya başlamıştır. Oldukça büyük bir popülariteye sahip olan alkali beslenme, kişilerin vücutlarındaki asit oranını azaltarak daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır.

[reklam id=1]

Alkali diyet programı, diğer diyet programlarına nazaran daha farklı kurallara ve özelliklere sahip olan bir programdır. Kişilerin günlük hayatını herhangi bir şekilde etkilemediği gibi aynı zamanda daha kaliteli bir yaşam sürmelerini de sağlamaktadır. Bu diyet boyunca kişilerin asitli yiyeceklerden kaçınmaları gerekmektedir. Asit içerikli besinleri ise şöyle sıralamak mümkündür:

  • Süt, yoğurt, peynir gibi süt ürünleri
  • Tavuk, hindi, kaz gibi kümes hayvanları
  • Ketçap, mayonez ve hardal
  • Asitli içecekler
  • Beyaz un ve şeker
  • Gün içerisinde fazla miktarda tüketilen kahve ve çay
  • Alkollü içecekler
  • Cips, kuruyemiş ve kimyasal içerikli besinler

Kişilerin alkali beslenme programını doğru bir şekilde uygulayabilmesi için, bu besinleri hayatından çıkarması gerekmektedir. Yalnızca süt ve ürünleri gibi besinleri, gün içerisinde %20 oranında alması gerekmektedir. Çünkü kişilerin hazırladıkları alkali diyet Listesi içerisinde, %20 asit ve %80 oranında olacak şekilde besin grupları yer almalıdır. Böylelikle alkali diyet programı tam anlamı ile yerine getirilmiş olmaktadır.

Her diyet programında olduğu gibi, alkali diyet programında da kişilerin istekli ve kararlı olması son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu kararlılığın ve isteğin sürmesi durumunda, alkali diyetle 1 ayda 7 kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu da kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi anlamına da gelmektedir. Son yıllarda çok daha fazla sayıda kişi, alkali diyet programına geçiş yaparak daha sağlıklı ve bir o kadar da kalıcı bir şekilde kilo vermek istemektedir.

Alkali Diyeti Listesi 1

Alkali Diyet Listesi Örneği

Alkali diyet programı yapmak, kişilerin hayat tarzlarını da baştan aşağı değiştirmektedir. Bu durum karşısında diyet Listesi hazırlamak diğer diyetlere nazaran daha zor ve komplike olabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, kişilerin kendileri için hazırlanmış olan alkali diyet listesi günlük program kapsamında önerileri dikkate alması oldukça önemlidir. Bu program hazırlanırken, alkali besinler oldukça sıklıkla kullanılmış olup, kişiler tarafından da çeşitlendirilebilmektedir. Bütünü programın yanı sıra aynı zamanda kişilerin gün içerisinde en az 2 litre alkali su da tüketmeleri gerekmektedir. Bunun için ise, 2 litre suyun içerisine bir tatlı kaşığı İngiliz karbonatın ya da normal karbonatın eklenmesi yeterli olacaktır. Kişilerin alkali sularını her gün taze olarak hazırlamaları ve hazırladıkları bu suyu gün sonunda muhakkak bitirmiş olmaları da gerekmektedir.