Alkali Diyeti

tarafından
1785
Alkali Diyeti

Kilo vermek için bütün uzmanlar tarafından önerilen tek yol sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz programlarıdır. Bu sırada kişilerin beslenme programlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Uzmanlar tarafından belirlenen yağ yakıcı ve tok tutma özellikleri olan besinleri de tüketerek kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Son yıllarda geliştirilen ve büyük faydalarının olduğu da belirtilen alkali diyeti de, oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir.

Diyet yapan kişilerin bu süreç içerisinde en çok şikâyet ettikleri ve zorlandıkları nokta aç kalmalarıdır. Fakat doğada bulunan mucizevî besinleri doğru bir şekilde kullanılması ile kişiler uzun süre tok kalabilmektedirler. Bu besinlerin başında gelen yumurta, diyet yapan kişilerin en büyük yardımcısı konumundadır. Yumurta dışında lif içeriği bakımından zengin olan şekersiz meyveler ve kırmızı et tüketilmesi durumunda kişiler diyet sürecinde uzun süreli tokluk hissi yaşamaktadırlar. Bütün bunların yanı sıra, uzmanlar tarafından belirtilen alkali su ve alkali besinler de kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermelerinde oldukça etkili olmaktadır.

Vücuda alınan asidik içerikli besinler, kişilerin kilo almasında oldukça önemli bir faktördür. Alkali diyeti kapsamında ise, kişilerin bu gibi besinleri vücuduna minimum seviyede almasını sağlarken alkali içerikli besin gruplarına yoğunlaşması sağlanmaktadır. Böylelikle kişiler vücutlarında bulunan alkali seviyesinden dolayı daha kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilme imkânına sahip olabilmektedir. Alkali diyeti boyunca kişilerin beslenme alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte aynı zamanda bağışıklık sistemleri de beraberinde güçlenmektedir. Bu gibi faydalarından dolayı da, çok sayıda kişi alkali diyet nedir nasıl yapılır? Sorusunu sıklıkla yöneltmeye başlamıştır.

[reklam id=1]

Alkali Diyeti Nedir? 

Gün geçtikçe doktorlar tarafından da önerilmeye başlanan alkali yaşam, kişilerin kilo vermesinin yanı sıra daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini de sağlamaktadır. Bu sebeple de alkali gıdalar, doktorlar tarafından sürekli olarak paylaşılmaya devam etmektedir. Bu gıdalar, kişilerin kolaylıkla bulabileceği gıdalar olabilmesinden dolayı, hemen herkes tarafından tüketilmesi mümkündür. Alkali beslenme diyeti kapsamında, en önemli unsur ise kişilerin alkali su içmeye alışmasıdır.

Alkali yaşam boyunca, kişilerin 2 litre su içerisine bir yemek kaşığı İngiliz karbonatı eklemeleri ve bu suyu gün içerisinde tüketmeleri gerekmektedir. İngiliz karbonatının bulunmaması halinde, kaliteli bir karbonat da aynı işlevi görmektedir. Alkali su zayıflatır mı? Sorusuna yönelik olarak ise, tek başına alkali su zayıflamak için yeterli olmamaktadır cevabı verilebilmektedir. Kişilerin bu diyet süresinde, hem alkali su hem de alkali yiyecekler ile beslenmesi gerekmektedir.

Alkali Diyeti 1

Alkali Diyet Listesi

Bu diyet boyunca, kişilerin sabah kalktıklarında doğal elma sirkesi ile bir bardak su içmesi önerilmektedir. Kahvaltıda ise,

  • •    Lor peynir
  • •    Siyah tuzsuz zeytin
  • •    Bol yeşillik
  • •    Üzüm pekmezi ve tahin
  • •    Tuzsuz kuruyemişler
  • •    Dört yumurtanın sarısı ve bir yumurtanın da beyazı kullanılarak yapılan omletler
  • •    Avokado ve limon

Gibi besinler tüketilebilmektedir. Öğle yemeğinde kullanılabilen alkali yiyecekler arasında ise genellikle haşlanmış sebzeler, yağsız ve derisiz tavuk eti, balık ve kırmızı et gibi besinler yer almaktadır. Aynı zamanda akşam yemeğinde de yine bu besinlerin tüketilmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir. Her ana öğün arasında kişilerin ara öğün de yapmaları ve bu ara öğünlerde de, yeşil çay gibi yağ yakıcı özelliği olan bitki çaylarının içilmesi önerilmektedir. Alkali su ile zayıflama programı kapsamında yer alan bu besinler, kişilerin hem sağlıklı beslenmeleri hem de kilo vermeleri için oldukça etkili olabilmektedir. Böylelikle kişilerin verdikleri bu kilolar, bu düzene devam edilmesi halinde geri alınmamaktadır.