Alkali Su Diyeti

tarafından
1884
Alkali Su Diyeti

Alkali su diyeti hem en kolay hem en pratik hem de bilinen en doğal yöntemlerden biridir. Birçok ünlü isim bu diyet ile kolaylıkla kilo veriyor. Sosyetenin ünlü isimleri bu diyetten vazgeçemiyor. Alkali suyun en önemli özelliklerinden biride fazla su tüketerek vücudunuzdaki bütün atık maddeleri rahatlıkla dışarı çıkarabiliyor olmanız. Biliyorsunuz ki su içmek vücudumuz için oldukça yararlıdır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda ince bir vücuda sahip olan kişilerin formunu korumalarında en iyi yardımcılardan biridir. Alkali su diyeti yorumları okuduysanız bu diyeti uygulayan kişilerin ne kadar memnun olduklarını görmüşsünüzdür. Hata eğer çevrenizde alkali su diyetini uygulayan kişileri birebir olarak görüyorsanız sizlerde farkı göreceksiniz. Ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in koruyucusunun bu diyet olduğunu söyleyebiliriz. Alkali su diyeti zararları kişiye herhangi bir olumsuzluk vermemektedir.

Ünlüler kendi aralarında bu akımı popülerleştirmeyi başarırken aynı zamanda diğer insanlara da bu diyeti duyurarak halk arasında da yaygınlaşmasına sebep oldular. Alkali suya neden ihtiyaç duyabiliriz? Çünkü hücrelerimizin yenilenmesine destek oluyor, gün içerisinde daha enerjik olabiliyoruz ve en önemlisi ve bu diyetin asıl uygulanma sebebi tabi ki formda kalmak için alkali suya ihtiyaç duyabiliyoruz. Herkesin vücudu özeldir ve herkes vücudunun güzel görünmesini ister. Güzel görünmesi kadar sağlıklı olmak vücudun güzel görünmesini destekler. Alkali su da tüm bunları bir arada yaparak hem daha sağlıklı olmamıza yardımcı oluyor hem de vücudumuzun formda ve güzel görünmesini sağlıyor.

[reklam id=1]

Alkali Su Diyeti Nasıl Yapılır

Alkali su diyetinin en çekici özelliği de malzemesi kolay ve uzun süreli bir hazırlık gerektirmiyor olması. Alkali diyetin hazırlanması gayet kolaydır. Bir litre suya yarım çay kaşığı karbonat atıp karbonatın suya iyice karışmasını sağlıyorsunuz. Genelde sabahları içiliyor. Gün boyu etkisini sürdürebilmesi için sabah ya da akşam içilmesi öneriliyor. Peki, neden karbonat koyduğumuzu biliyor musunuz? Alkali su diyeti orijinalin de İngiliz sodası ile yapılıyor. Fakat İngiliz sodası bulunamadığı takdirde karbonatta aynı işlemi görüyor. Karbonatın ya da İngiliz sodasının suya etkisi nedir? Diye düşünebilirsiniz. Şöyle açıklayalım. Her gün su içiyoruz fakat kimi insanlar çok fazla su içmesine rağmen kolay kilo veremediğini dile getirir. Bunun sebebi içtiği suyun ph özelliğinim düşük veya yetersiz olmasıdır.

İşte alkali su suyun içine karbonat atılıp yapılmasının sebebi suyun ph değerini dengeleyerek vücuda giren suyun vücudumuzda etkisini daha rahat ve kolaylıkla göstermesidir. Su içtikçe daha rahatlarsınız ve vücudunuzdaki dengeler düzene girer. Alkali su diyeti kolay ve pratik demiştik. Evet, çok pratik ve uygulanan en kolay diyet yöntemidir. Kilo verdirme olasılığı en yüksek diyetlerden biri. Alkali suyun faydaları olduğu gibi alkali su diyeti zararları da var. Fakat zarar görmemek için ya da en azından alkali su diyeti yaparken diyetin dozunu belirlemek için önceden bir doktora gidilmesi tavsiye edilir. Çünkü alkali su diyeti zararları olarak dikkat edilmesi gereken en önemli şey demir eksikliğine yol açabiliyor olması. Ancak alkali su diyeti yorumları da çok pozitif yönde yer almaktadır.

Alkali Su Diyeti 1

Ayrıca kalsiyum ve b12 eksikliğine de yol açabiliyor. Bir yandan kilo verip daha iyi bir görünüme sahip olmak isterken diğer yandan sağlığınızdan olmak istemiyorsanız bu diyet öncesi mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Doktordan kan tahlili istemeniz ve doktorunuza bu diyeti uygulayacağınızı söyleyip dozunu ayarlamak için destek alabilirsiniz.

Birçok insan bu diyeti uygularken dozunu iyi ayarlayamayabiliyor. Ya suyu fazla koyuyor ya da karbonatın miktarını ayarlayamıyor.