Alkali Su

tarafından
2786
Alkali Su

Alkali, sağlıklı anlamına gelir. Havada bulunan oksijen, demir ile birleştiğinde paslanma, elmanın dış yüzeyi ile birleştiğinde çürüme meydana getirir. Tıpkı bunun gibi vücudumuzda bulunan hücrelerde bazen bozulma gösterebilir. Bu bozulmalar; hava kirliliği, suların sağlıksız olması, hormonlu ve kimyasal madde içeren gıdalar, uykusuzluk stres, sinirlenme gibi durumlarda gerçekleşir. Böylece vücudumuz, yavaş yavaş hastalanmaya başlar. Alkali vücudumuzu sağlıklı hale getirmek yani eski haline döndürmek anlamına gelir. Bunun için yapılacak en iyi yöntem ise, vücudumuzun büyük bir kısmının sudan oluştuğunu düşünürsek, suyu alkali hale getirmektir.  Bu makalemizde Alkali su nasıl elde edilir sorusuna cevap bulabilirsiniz. Alkali su nasıl hazırlanır ve nasıl tüketilmesi gerekir, aşağıdaki şekilde açıklayalım;

Vücudumuzdaki PH değeri, bağışıklık sistemimizin güçlü olması için en önemli etkenlerden biridir. Bu değerin en az olması gereken rakamı ise 7,4’tür. Vücudumuzdaki ph dengesini sağlamak için de alkali olan yiyecekler ve alkali su tüketmemiz gerekir.

Alkali Su Nedir

Alkali su, vücutta bulunan ve metabolizmanızın yavaşlamasına neden olan zararlı asitlerin atılmasını sağlayan sulardır. Bu suların ph değeri oldukça yüksektir ve vücudunuzun ph değerini dengelemeye yardımcı olurlar. Bu nedenle sağlığımız için çok sayıda faydası bulunur. Alkali su nasıl elde edilir ve faydaları nelerdir aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

[reklam id=1]

Alkali Suyun Faydaları

 • Bedenimizi temizlemeye yardımcı olur.
 • Vücutta oluşan toksinlerin etkisiz hale gelmesini sağlar.
 • Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
 • Erken yaşlanmaya engel olur.
 • Vücudumuzda bulunan hücrelerin yenilenmesine neden olur.
 • Bağışıklık sisteminizin korunmasına ve güçlenmesine faydalıdır.
 • Antioksidan yapısına sahip olduğu için vücudunuzdaki asit dengesini düzenler.
 • Alkali su daha sağlıklıdır ve daha fazla oksijen içerir. Bu nedenle temiz ve bakterisizdir.
 • Şehir sularına ya da hazır sulara göre çok daha fazla mineral içermektedir.
 • Vücudun ph dengesini koruması sayesinde, oluşabilecek iltihaplanma, zararlı bakteri ve hastalık oluşumunu önler.
 • Vücudunuzu nemlendirir ve detoks ortamı yaratır.
 • Vücudunuzun enerjisini arttırır ve zinde olmanızı sağlar.
 • Daha hızlı kilo vermenize ve zayıflamanıza yardımcı olur.

Alkali Su 1

Alkali Su Nasıl Yapılır

Sağlığımız için bu kadar çok faydası bulunan bu suyla ilgili akıllara takılan soru alkali su nasıl hazırlanır sorusudur. Bu suyun faydalı olabilmesi için günlük olarak ve taze kalacak şekilde hazırlanması gerekir. Ne kadar su kullanacağınıza bağlı olarak, miktarınız kendiniz ayarlayabilirsiniz. Sadece içme suyu olarak değil yemeklerde ve çaylarda da kullanılabilen alkali suyu damacana olarak bile hazırlama imkanınız mevcuttur. Bu suyu hazırlamak oldukça basit ve pratiktir. Ancak bazı kuralları uygulamanız gerekir.

Alkali suyu hazırlamak için karbonat ve su gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta karbonatın marketlerden aldığınız türden olmamasıdır. Çünkü bu karbonatların içerisinde çeşitli katkı maddeleri ve kimyasallar bulunur. Eczaneden alacağınız sodyum bikarbonatları tercih edebilirsiniz. Suyu ise yüksek kalitede olan bir hazır su markasından temin etmelisiniz.

 • 2 litre suya 1 çorba kaşığı karbonatı karıştırarak, taneciklerin hepsi eriyene kadar karıştırın. Alkali suyunuzu afiyetle tüketebilirsiniz.

Asitlik, maalesef modern çağın bir getirisidir. Ayrıca yağlar ve tükettiğimiz karbon ve hidrojen bazlı gıdalar asitliği yükseltmektedir. Asitliğin kontrol altına alınması için ise, en doğru yöntem kuşkusuzun alkali beslenme ve başta alkali su içmek olacaktır. Bu yönteme düzenli olarak başvurmanız durumunda vücudunuzun sağlığını en iyi şekilde tesis edebileceğiniz gibi, uzun vadeli pek çok hastalığın da üstesinden, henüz ortaya çıkmadan gelmiş olursunuz.