Ardıç Yağı Kremi

tarafından
321
Ardıç Yağı Kremi

Ardıç yağı kremine diğer bir yandan  doğal ağrı kesicide diyebiliriz. Ardıç yağı kremi doğanın bir mucizesi olarak tabir edilir. İnsanların tuzun dışında kullanmaya yöneldiği antiseptik bir özelliğe sahiptir. Türk ordusunun hekimleri yüzlerce yıl savaşlarda yaralı askerlerin tedavisi için bu kremi kullanmışlardır.

Ardıç yağı kremi aynı zamanda spor müsabakalarında oluşan gelen yaralanma ve ezilmeler için de kullanılır. Ardıç yağı kreminin Türk kültüründeki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Aynı zamanda ardıç yağı katran yapımında da kullanılır. Anadolu’da hayvanların tedavi edilmesinde de kullanılır.

Ayrıca bahçedeki zararlı bakteri ve virüslere karşı mücadele verirken de kullanılır. Ardıç ağacı, kremi, yağı, suyu buharı ile vücudumuz için oldukça faydalı bir şifa kaynağıdır. Bu kapsamda Ardıç yağı kremi ne işe yarar? Sorusu sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir.

[reklam id=1]

Ardıç Yağı Kremi Faydaları

Ardıç kozalakları Eylül-Ekim ayları gibi dalından toplanarak veya yere branda çarşaf serilerek silkelenir ve dikenlerin özenle temizlenmeye başlanır. Yaklaşık olarak 1,5 2 yıllık olgunlaşma süreleri vardır. Ardıç yağının faydaları nelerdir? Sorusuna verilebilecek yanıtlar ise şöyledir:

 • Ardıç yağı kremi romatizma tarzı hastalıklarda kullanılan en iyi tedavi yöntemlerinden birisidir olarak gösterilmektedir.
 • Ardıç yağı kremi bel ve boyun fıtığı ağrıları, eklem ağrıları ve kas ağrılarında romatizma tarzı ağrılarda uzmanlar tarafında kullanılması tavsiye edilir.
 • Ardıç yağı böbrek taşının düşürülmesinde de kullanılan bir yöntemdir.
 • Ardıç yağı kremi, kan dolaşımı yavaş olan kişilerin doğal yollar ilk kan akışının hızlanıp normale dönmesini sağlar.
 • Kanın büyük ölçüde temizlenmesini sağlar.
 • Ardıç yağı sinüzite mücadelede çok önemli bir rolü vardır.
 • Nefes darlığı çeken bireylerde nefes alımlarında rahatlık kolaylık sağlar.
 • Sinüziti sökülmesini sağlar. Sinüslerin rahatlamasına büyük bir ölçüde yol açar.
 • Ardıç yağı gribe karşı en etkili olduğu söylenen yöntemlerdendir.
 • Ardıç yağı kremi saç dökülmesini önlenmesini doğal olarak sağlayan yöntemlerin başındadır.
 • Ardıç yağı bağırsak parazitleri ile büyük ölçüde mücadele eder.
 • Çocukların diş etlerinin kuvvetlenmesini sağlar.

Ardıç Yağı Kremi Faydaları

Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı kremi vücudun herhangi bir yerinde bulunan açık yaraların üzerine damlatılarak kullanılır. Ardıç yağı kremi faydaları ve kullanımı son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Açık olan yaraların enfeksiyon kapmasını engelleyici roldedir.

Ayrıca ardıç yağı kremi sivilce ve egzama gibi birçok epidermal hastalıkların tedavisinde etkinliği vardır. Ardıç yağı kreminin ağrılı bölgeye sürerek veya şekerin üzerine damlatarak oral yol ile emilimini sağlayarak etkili olacaktır. Ek olarak da 3-5 damla ardıç yağını yarım bardak suya damlatarak da kullanılabilir.

Bu bitkinin tohumu krem haline geldiğinde içine ekstra olarak diğer şifalı bitkiler katılarak ardıç yağı kremi halini almaktadır. Faydalarına değinecek olursak; ağrı kesici ve rahatlatıcı etkileri bulunmaktadır.

Ardıç Yağı Kremi Nasıl Kullanılır? 1

Ardıç Yağı  B3 vitaminin bir ürünü olan metilnikotinat içeriğiyle vücuttaki damarları genişleterek kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu etkiyle vücut da bir ısı meydana gelir ve ağrılar hızlı bir şekilde kesilir.

Krem temizleme etkisi ile soğuk algınlığına yakalanmış kişilerde hastalığı önler ve tedavi olanağı sağlar. Bu etkisi kremin hızlı emilmesi ve hastalığın merkezine etki etmesi özelliğindendir.

Ardıç Yağı Kremi Fiyatı

Doğada yetişen sivri yapraklı bitkiler Ardıç Ağacı gibi bitkilerin eter yağları okaliptüs ve servi içermesi sebebiyle; Öksürük, Soğuk algınlığı, şiddetli ve kronik bronşit ve sigara içenlerde arındırıcı bir etkileri vardır.  Bağışıklığı güçlendirir, vücudu temizler, sinirsel gerginliği azaltır ve sakinleşmeyi sağlar.

Ekstra olarak normal zamanlarda ise ayak kremi olarak kullanılabilir, ayaklarda bulunan mantara karşı koruma özelliği vardır. Kan dolaşımını hızlanmasını sağlar ve soğuk ayak sendromunu yok olasında büyük ölçüde rol oynar. Ardıç yağı kremi fiyatı ortalama 20 30 TL civarında rahatça bulunabilir.