Arı Sütü Faydaları

tarafından
4372
Arı Sütü Faydaları

Arı Sütü Faydaları

İsminden hep bahsedilir, Arı sütü nedir biliyor musunuz? Mesela parfümeri farlarında arı sütü kremi isminde bir ürüne hiç rastlamadınız mı? Pekiyi arı sütü faydaları nelerdir?

Arı sütü bir süt değildir elbette. Zira bizim bildiğimiz anlamda süt sadece memeli hayvanların salgılayabildiği bir vücut sıvısıdır. Oysa arı sütü, işçi arıların yutak bezlerinden salgıladıkları, ve kraliçe arıya temel besin oluşturan salgıdır.

Yeryüzünde bilinen en besleyici içeriğe sahiptir. Aynı anda bu kadar çok ve farklı besini içeren başka bir doğal ürün daha bulunmamaktadır. Hemen hemen hiçbir yan etkisi yoktur. İçeriğinde karbonhidrat, yağ, aminoasit türleri, vitamin türleri ve pek çok biyolojik kültür bulunmaktadır.

Arı sütü ağızdan alınabildiği gibi, haricen cilt bakımında da kullanılabilmektedir. Her iki şekilde de vücuda ciddi faydalar sağlamakta, pek sorunun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Öyle ki, kozmetik firmaları dahi, doğal arı sütü kremi üretmeye başlamış durumdadır.

Arı sütü kremi, arı sütünden üretilen bir kremdir. Arı sütüne ek olarak nemlendiriciler içerir.

Arı-sutu-Kremi-Faydalari2

Arı sütü dahili hastalıkların da pek çoğuna iyi gelmektedir.

  • Damar sertliği tedavisinde
  • Sindirim sistemi rahatsızlıkları ve sistemin verimli çalışması için destek olarak,
  • Metabolizmanın düzenli işlemesi için,
  • Hormon dengesinin korunması için
  • Kan şekerinin kontrolünde destek olarak
  • Kolesterol kontrolünde destek olarak
  • Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının stabil tutulmasında
  • Tansiyon seviyesinin kontrolünde
  • Kansızlık tedavisinde destek olarak
  • Hafızanın kuvvetlendirilmesinde

Arı sütü kullanılmaktadır. Ayrıca, bazı bilim çevrelerinin raporlarına göre kanseri cinsel hayatı olumlu etkileyen özellikleri olduğunu, hatta kanser tedavisinde dahi kullanılabileceği öğrenilmiştir.

Elbette hiçbir hastalığın, doktor tavsiyesi olmadan, sadece arı sütü ile tedavisi mümkün değildir. Bu noktaya dikkati çekmek gerekir.

[reklam id=1]

Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Değindiğimiz gibi arı sütü ağızdan alınabilir veya harici olarak cilde uygulanabilir. Her iki biçimde de bir dozdan söz etmek mümkün değildir. Ağızdan alınırken, ihtiyacın şiddetine göre, günde en fazla 1 gr alınması önerilir. Aşırı besleyici olması sebebiyle çok fazla tüketilmesi önerilmez.

Harici kullanımda ise, sade arı sütü yerine doğal arı sütü kremlerini tercihe etmek daha doğru olacaktır. Bu sayede doz kaygısı olmaksızın, ihtiyacınıza karar verebilirsiniz. Kaldı ki, arı sütü saf haliyle oldukça pahalı bir ürünken, arı sütü kremi nispeten daha seyrek ürün barındırdığından biraz daha ekonomiktir.

Ari-Sutu-Faydalari1

Arı Sütü Fiyatı: Piyasada arı sütü içeren pek çok karışım olmakla birlikte, saf arı sütü de satılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken, ürünün gerçekten saf olup olmadığıdır. Saf arı sütü çok ucuz bir ürün değildir. Bal bir şişe baldan daha ucuz olması pek mümkün değildir.

Arı Sütü – Polen, Ballı Arı sütü, Arı Sütü Kreması gibi ürünler tam olarak bahsettiğimiz doğal arı sütü değildir.

Doğal Arı Sütü’nün Kilogram fiyatı, 600 – 900TL arasında değişmektedir. Ki bu durumda 50 Gramlık ambalajlar 30TL civarında minimum fiyatlarla satışa sunulmaktadır.