Armut Kaç Kalori

tarafından
937
Armut Kaç Kalori

Armut kaç kalori, olgun ve yumuşak olanları son derece lezzetli olan, ince kabuklu olduğu için ısıra ısıra da yenilebilen, tatlısı da yapılan, lifli ve lezzetli bir meyve olan armut besin değeri olarak da hayli zengin, ama kalori açısından oldukça makul bir meyvedir.

Armut kalori açısından nerededir, armutta hangi vitamin var kısımlarını da merak ediyorsanız, işte size armutun kimlik kağıdı.

Armut Kaç Kalori 2

1 Armut Kaç Kalori

Vitamin açısından hayli zengin olan, böbreklerin çalışmasını sağlayan  ve bu şekilde zararlı maddelerin vücuttan uzaklaşmasına da yardımcı olan armut, aç karna yenildiğinde de bağırsak çalıştırıcı etkiye sahiptir.

1 armut kaç kalori sorusunu 100 gram bir armutta yaklaşık 61 kalori vardır şeklinde yanıtlayabiliriz. Şeker içeriği çok yoğun olmayan bir meyve olan armut, olgunlaştıkça şeker oranı biraz daha artar.

[reklam id=1]

Armutta hangi vitamin var sorusuna ise şöyle yanıt verebiliriz; armut A, B6, B12,C, D vitamini, fosfor, kalsiyum, demir ve magnezyum içerir.

Kansızlığa iyi gelir ve sinirleri güçlendirir.

Armut, glisemik indeksi düşük bir meyve olduğundan uzun süre tokluk sağlar; zira kana hızlı karışmaz. Vücutta daha az insülün salgılandığından kilo aldırma olasılığı da epey düşüktür.

1 Armut Kaç Kalori

Metabolizmayı çalıştıran armut, lif açısından de zengindir.

Armutu soymadan kabuklarıyla yemek, içeriğindeki etken madde ve vitaminlerden daha iyi faydalanılmasını sağlar.