Aşırı Terlemeye Koltuk Altı Botoksu

tarafından
2498
Aşırı Terlemeye Koltuk Altı Botoksu

Aşırı Terlemeye Koltuk Altı Botoksu
Aşırı terleme, kişiyi sosyal hayatta mahcup eden, özgüven eksikliği yaratan ve sıkıntı veren bir konudur. Özellikle koltuk altı terlemesi kişinin hem kendisini hem de etrafındakileri rahatsız eden ve profesyonel yardım gerektiren bir durum.

Koltuk altı terlemesinin nedeni, sempatik sinir sisteminin normalden fazla uyarılmasıdır. Kişilerin bünyeleriyle ilgili bir durumdur. Stres, gerginlik ve buna benzer olumsuz durumlar ve duygulanımlar da aşırı terlemeye yol açar. Aşırı terleme şikayeti genellikle ergenlik çağında başlar.

Deodorant ve losyonlar, terleme sonucu oluşan kötü kokuyu önleme konusunda oldukça başarılıdırlar; ancak terlemeyi engelleyemezler.Terlemeye karşı çözüm, aliminyum içerikli losyonlar, iyontoforez, cerrahi yöntemler ve botokstur. En çok tercih edilenleri ise, cerrahi müdahale ve koltuk altı botoksudur.

Eğer aşırı terleme durumunuz varsa koltuk altı botoksu uygulamasıyla bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Aşırı-Terlemeye-Koltuk-Altı-Botoksu1

Botoks sadece ciltteki kırışıklıkları ve sarkmaları toparlamak için değil, aynı zamanda aşırı terlemenin önüne geçmek için de başvurulan bir yöntemdir. Üstelik uygulanması kolay bir yöntem olduğu için, işle sonrası işinize dönebilir, normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Koltuk Altı Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?

Terlemeye karşı yapılacak botoks, lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakika boyunca uygulanır. Koltuk altı botoksu, özel liposuction cihazı ile koltuk altı ter bezlerinin alınması şeklinde gerçekleştirilir.

[reklam id=1]

Aşırı-Terlemeye-Koltuk-Altı-Botoksu2

Botoks, koltuk altı dışında, ayak tabanı ve avuç içi terlemesinde de kullanılabiliyor. İşleme başlamadan önce, botoks uygulanacak alanlara iyot-nişasta testi yapılıyor ve test sonucunda aşırı terlemeye sebebiyet veren aktif alanlar belirleniyor ve bu alanların yaklaşık 2 mm derinliğine inecek şekilde ince uçlu iğnelerle botoks ilacı enjekte ediliyor. İşleme başlamadan önce işlem yapılacak bölgeye uyuşturma özelliği olan bir krem sürülerek bekleniyor. Koltuk altı botoks uygulaması, el ve ayak tabanı botoksuna göre daha az ağrı veren bir yöntem ve daha kolay uygulama yapılıyor. Botoks işlemi sonrasında terleme, geçici olarak, bariz şekilde yahut tamamen duruyor. Botoks işlemi geçici olduğundan dilerseniz 6 ila 8 ay gibi periyotlarda yeniden işlem yaptırabilirsiniz. Koltuk altı botoks işleminden hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. 18 ila 65 yaş aralığında hemen herkesin yaptırabileceği koltuk altı botoksu, etkisini 2 ila 4 gün içinde göstermektedir.

Koltuk altı botoksu; hamilelere, cilt enfeksiyonu yaşayan hastalara, emzikli kadınlara, kas zayıflığı gibi nörolojik hastalıkları olanlara, aminoglikozit türü antibiyotik kullananlara, Penicillamin kullanan romatoid artrit hastalarına, bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçlar kullanan hastalara uygulanmaz.