At Kılı Fırçası

tarafından
9816
At Kılı Fırçası

At Kılı Fırçası

Kilolu, zayıf fark etmez çoğu kadının efsanevi derdidir selülit. Kadınlarda en sık görülen cilt problemlerinden biridir. Kalça, basen, bacaklar olmak üzere vücudun yumuşak dokulu alanlarında çok daha sık karşılaşılan bir sorun olan selüliti, cilt altında biriken düzensiz yağ kütleleri olarak adlandırmak mümkündür. Selülit, cildin dışarıdan pürüzlü ve girintili çıkıntılı görünmesine sebep olur. Büyük bir sağlık problemi değildir ama estetik açıdan rahatsızlık vericidir. Bu sebeple selülit için çeşitli tedavi yöntemleri, kremler, losyonlar, aparatlar, çaylar, ilaçlar ve karışımlar üretilmekte ve kullanılmaktadır. Lazer tedavisi ve yağ aldırma yani liposakşın da daha medikal ve tıbbi çözümler olarak uygulanmaktadır. Selülit tedavisinde daha düşük maliyetli ve daha pratik çözümlerde vardır elbette. Onlardan biri de cilt fırçalama yöntemidir. Selülit fırçası olarak da bilinen at kılı fırçası, en natural çözümlerden birisi. Atların kuyruk ve yele tüylerinden yapılan bu fırçaların son derece olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir. Selülit gideren kremleri, yağları, serum ve bilimum kozmetik ürünü hem pahalı, hem de kimyasal içerikli buluyorsanız, at kılı fırçası ile uzun vadeye yayılan ama büyük olasılıkla sonuç alabileceğiniz bir yöntemi kullanabilirsiniz.

At kılı fırçası ne işe yarar? At kılı fırçası ile yapılacak tedavi ciltte bariz değişimler meydana getirecektir. At kılı fırçası kullanımıdüzenli yapıldığı takdirde kan dolaşımı hızlanacak ve selülitlerin görünümünde azalma sağlanacaktır. At kılı fırçası ile aynı zamanda ciltte biriken ölü deriler temizlenir ve cilt daha gergin ve toparlanmış hale gelir. At kılı fırçası bu yüzden cilt sarkmalarında da kullanılır.

[reklam id=1]

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır

At kılı fırçası kullanımı için en uygun zaman banyo sonrasıdır. Duşunuzu aldıktan sonra ıslak cildinize bir miktar selülit giderici yağ sürüp, sonra da at kılı fırçası ile 10-15 dakika fırçalayabilirsiniz. Fırçalama işlemi aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır.

At kılı fırçası kullanımı cilt yalnızca ıslakken değil, kuruyken de yapılabilir. Kuru fırçalama esnasında cilde herhangi bir yağ uygulaması yapılmaz. Cilt doğrudan kuru şekilde 10 dakika boyunca masaj şeklinde fırçalanır. Fırçalama işlemi bittiğinde bölgeyi soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Soğuk su, cildin daha sıkı ve diri kalmasını sağlar.

Bacaklaraki selülit için yapılacak fırçalama işleminde her bacak 5’er dakika fırçalanmalıdır. Günde iki kez, sabah ve akşam uygulanacak bu işlemle bacak selülitlerinde gözle görülür bir düzelme elde emek mümkündür.

at kili fircasi ne ise yarar

At kılı fırçası ile işlem yaptıktan sonra deride hafiften yanma ve kaşıntı hissetmek doğaldır.

Selülitlerden kurtulmanın tek yolu at kılı fırçası kullanımı değildir tabii ki. Sağlıklı beslenme, bol sıvı tüketimi, tuz ve şekerden uzak beslenme programı ve egzersiz gibi hususlarda da hassasiyet göstermek neredeyse şarttır. Kalça ve bacak kaslarını çalıştıran hareketler yapak işleri daha da kolaylaştırır. Aşırı yağlı ve şekerli gıdalardan mümkün olduğunca vazgeçilmelidir.

Selülitli doku yoğunsa ve doğal çözümler yeterli gelmiyorsa estetik cerrahiden yardım almak gerekecektir.

At Kılı Fırçası Kullananlar

Sosyetik güzel Eda Taşpınar sayesinde ünü daha da yayılan at kılı fırçası, vücuttaki en estetik uzuvlardan biri olan bacaklardaki selüliti gidermek ve kusursuz bacaklara sahip olmanın en popüler ve de etkili yolu. At kılı fırçası kullananlar bu uygulamanın etkilerini gördüklerini ve plajda özgüvenli biçimde yürümenin son derece mutluluk verici olduğunu belirtiyor.

at kili fircasi nasil kullanilir

At Kılı Fırçası Nerede Satılır

 At kılı fırçası ünlü kozmetik marketlerden, bazı seçkin aktarlardan ve internet kanalıyla satış yapan sitelerden temin edilebilir.

At Kılı Fırçası Fiyatı

Eda Taşpınar at kılı fırçalarının fiyatı ortalama 40-50 TL civarındadır. Daha mütevazı bir at kılı fırçası da yaklaşık 20-30 TL karşılığında temin edilebilir.