Ateş Kehribar Nasıl Yapılır?

tarafından
239
Ateş Kehribar Nasıl Yapılır?

Ateş kehribar nasıl anlaşılır, ateş kehribara adını kırmızı renginin verdiğini söyleyebiliriz. Malzemesi ise sıkma kehribar grubundadır. Yapısı şeffaf ve düzdür.  Ateş kehribar ürünler eski materyallerden yapılır ve bu materyallerin günümüzde süreklilikleri yoktur. Ateş kehribarın üzerine değişik işlemeler de yapılabilir. Ateş kehribar özellikle tespih yapımında çok kullanılan bir maddedir. Ancak her kırmızı taşlı tespihin ateş kehribardan yapılmadığını söylemeliyiz.

Ateş Kehribar Nasıl Yapılır? 1

Ateş kehribarın en önemli özelliği malzemesi eskidir ve devamlılığı yoktur. Bu bilgi ateş kehribar tespih nasıl anlaşılır sorusunun da yanıtıdır. Günümüzde üretilen fabrikasyon malzemelerden yapılan tespihler de zaman zaman ateş kehribar adıyla satılıyor. Ateş kehribar tespihler, damla kehribar tespihler gibi natural yapıda değildirler.

Orijinal ateş kehribar tespih nasıl anlaşılır sorusu orijinal ateş kehribar arayanlar için daima soru işaretidir. Ateş kehribar tespihler damla kehribar tespihler gibi doğal yapıda değildirler. Ateş kehribar tespihler değişik renk ve ebatta olabiliyor. Hem sıkma hem de ateş kehribar tespihler usta işi tespihler olarak göz çarpar.

[reklam id=1]

Ateş kehribar tespihler çeşitli kalitelerde olabiliyor. Bu sebeple ateş kehribar olup da farklı fiyatlara sahip olabildiklerini gösteriyor. Ateş kehribar tespihleri orijinal doğal damla kehribar tespihlerle karıştırmamak gerekir. Orijinal ateş kehribar nasıl anlaşılır sorusu bizi orijinal ve sentetik kehribar tespihi ayırt etmeye itiyor.

Peki ya sıkma ateş kehribar nasıl anlaşılır,  bir de buna bakalım. Orijinal kehribarın değeri oldukça yüksektir. Eğer kehribar olduğu iddia edilen bir taşı düşük fiyata satın alabiliyorsanız, o taşın kehribar olduğu hayli şüphelidir. En kesin sonucu ise kızılötesi testi verir. Kızılötesi testten geçebilen kehribar, orijinal kehribardır.

Ateş Kehribar Nasıl Yapılır? 2

Orijinal kehribar taşları tek renk değil, renk sarmalından oluşur. Kehribarın çok benzer biçimde kopyaları yapılabildiği için, sertifikalı kehribar taşların alınması daha doğru olacaktır.