Ayak Detoksu

tarafından
414
Ayak Detoksu

Vücuttan toksinlerin atılmasında etkili olan detoks, beslenme ile yapılabildiği gibi başka yöntemler ile de uygulanmaktadır. Japonlar tarafından icat edilen ayaktan toksin atma yöntemi olan ayak detoks uygulaması, beslenme dışında uygulanan detokslara en güzel örnektir. Bu yazımızda sizlerle ayak detoksu hakkında detayları birlikte inceleyeceğiz.

Kısaca ayaktan toksin atma olarak açıklanabilen ayak detosu, özel detoks merkezlerinde seans şeklinde uygulanabiliyor. Özel bir cihaz kullanılarak uygulanan detosun aynısı cihazı satın alarak evde de uygulamak mümkün.

Cihaz ile ayak detoksu yapmak için hastanın ayaklarına cihaz yerleştirilir. Cihazlı ayaklar küçük bir ayak banyosuna konulur ve suyun içinde bir süre bekletilir. Cihazın çalıştırılmasının ardından 1-2 dakika içinde ayaklardan toksinler çıkmaya başlar.

[reklam id=1]

Ayaklardan çıkmaya başlayan atık maddeler suya renk bırakır. Suya çıkan bu renklerin her birinin ayrı ayrı anlamı vardır. Ayak detoksu sonrasında suda çıkan renklerin anlamları şu şekildedir.

  • Siyah renk: Karaciğerlerde atık maddelerin fazlalığı
  • Yeşil renk: Böbreklerde oluşan rahatsızlıklar
  • Turuncu renk: Eklemlerden kaynaklanan rahatsızlıklar
  • Siyah-parçalı renk: Alerji ve diyabet rahatsızlıkları
  • Kırmızı renk: Kan pıhtılaşmasına bağlı rahatsızlıklar

Ayak Detoksu 1

Yukarıda verdiğimiz renkler, genel olarak herkeste aynı şekildedir. Bu renklere göre siz de rahatsızlıklarınızı, vücüudunuzun hangi bölümünde daha fazla atık madde biriktiğini öğrenebilirsiniz. Kısaca ayak detoksu nedir sorusuna yanıt verdikten sonra şimdi de evde ayak detoksu yapımı hakkında detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?

Ayak detoksu özel makinesi ya da evde bazı doğal maddeler ile yapılabilir. Cihazısz evde ayak detoksu nasıl yapılır sorusuna cevabımızı vakit kaybetmeden vermek istiyoruz.

Evde ayak detoksu kürü tarifi için gereken malzemeler;

  • Bir leğen orta sıcaklıkta su
  • 1 avuç kaya tuzu
  • 1 adet limon
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Ayak Detoksu 2

Evde ayak detoksu banyosu için gereken bütün malzemeleri leğendeki suyun içine koyun ve tuzu eriyene kadar karıştırın. Karışan malzemeli suyun içine ayaklarınızı koyun ve yarım saat bu şekilde bekletin. Süre sonunda ayaklarınızı çıkardığınızda hafif karıncalanma meydana gelebilir. Bu karıncalanma normaldir. Ayaklarınızı detoks banyosundan çıkardıktan sonra temiz bir havlu ile kurulayabilirsiniz.

Ayak detoksu nasıl yapılır sorusuna cevap verdikten sonra kısaca kimlerin ayak detoksuna ihtiyacı olduğu konusuna da değinmek istiyoruz. Ayak detoksu, vücuttaki atık maddelerin atılması için uygulanabilen pratik uygulamalardan birisidir. Vücudumuzdaki iç organların son bitiş noktaları olan ayaklarımızdaki bazı bölümlerden atık maddelerin suya akması olarak nitelendiriliyor.

Uzmanlara göre sağlıklı her bireyin yılda 1 kere ayak detoksu yaptırması gerekli. Alkol, sigara gibi kötü alışkanlıkları bulunan, sağlıksız ortamlarda çalışan kişilerde normalden daha fazla toksin birikmesi olur. Bu toksin birikmesine karşı ayak detoksunu yılda 2 kere uygulamaları gerekir.

Ayak Detoksu 3

Sürekli sırt ve eklem ağrısı yaşayan, farklı nedenler ile kaygı-stres altında olan kişiler de sorunlarının çözümü için ayak detoksu uygulayabilir. Toksinlerin atılmasını sağlayan bu uygulama erken yorulmanın önüne geçmek için etkilidir.

Ayak detoksu uygulaması sonrasında suya atılan toksinlerin renginden hangi iç organınızda daha fazla toksin biriktiğini görebilirsiniz. Bu renge göre iç organlarınızın çalışması ve rahatsızlıkları hakkında bir fikriniz olabilir. Hiç bir yan etkisi olmayan ayak detoksunu cihazlı, cihazsız, evde ya da özel merkezlerde uygulatmakta bir sakınca yoktur.

Vücutta işe yaramayan toksinlerin kısa sürede atılmasını sağlayan bu uygulama sonrasında kişi kendini dinlenmiş ve daha enerjik hisseder. Bu da günlük işlerinde ve çalışma hayatında daha başarılı, mutlu olmasını sağlar.