Ayak Kokusu Kremi

tarafından
2124
Ayak Kokusu Kremi

Ayak Kokusu Kremi

Ayak kokusu özellikle toplum içerisinde insanları oldukça zor durumda bırakan bir sorundur. Ayak kokusu belli bir kesime değil, yaş ya da cins farketmeksizin herkese özgüdür. Oldukça da sık görülür. Yalnız bazı durumlar vardır ki, ayak kokusu dayanılmayacak düzeydedir. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Ayak kokusunun ana kaynağı terdir. Ter tek başına kokuya sebebiyet vermese de, terle birlikte kısa sürede üreyen ve yayılan bakteriler ayak kokusuna neden olur.

Ayak Kokusu Neden Olur

Ayakkabılar ayak kokusunu artıran unsurlardan biridir. Ayak çıplakken terlediğinde çok az kokar. Ama ayaklar, ayakkabılar içerisinde nefes almadan kapalı kalırsa bakteri üremesi artar ve ciddi biçimde koku yapar. Bu nedenle ucuz, plastik ya da suni deri ayakkabıların tercih edilmemesi gerekir.

Ayak kokusu için bir önlem olarak ayakkabılar içerisine ayak kokusu giderici spreyler sıkılabilir ya da ayaklara ayak kokusu kremi sürülebilir.

Ayak-Kokusuna-Bitkisel-Çözüm1

Çoraplar da ayak kokusunu artıran unsurlardan biridir. Özellikle çok ince çoraplar ve sentetik malzemeden yapılanlar kokuya neden olurlar. Pamuklu ve yünlü çorapları tercih etmek gerekir.

Ayakta yalnızca bakteriler değil, mantarlar da kolaylıkla üreyebilirler. Ayak mantarları özellikle yayılmalarıyla bilinirler ve hızlı ürerler. Atlet ayağı da denilen bu soruna sık sık rastlanır. Mantar kokusu, terlemeyle birlikte oluşan kokudan daha ağır bir kokudur. Kendi haline bırakılmamalıdır. İlk olarak doktora başvurmakta fayda var.

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir

Temizlik ayak kokusunu önlemek için çok önemlidir. Mutlaka bir sabun kullanmalı ve yıkadıktan sonra iyice durulayarak kurulamak gereklidir.

Evde-ayak-bakımı-nasıl-yapılır4

Doğru çorap ve ayakkabı seçmekte oldukça önemlidir. Nemlendiği hissedildiğinde değiştirilmelidir. Ya da nemi çekenleri tercih edilmelidir.

Ayak kokusuna kesin çözüm bakterileri öldürmekle olur. Bunun için ayak bakım kremleri kullanarak önlem almak gerekir. Ayrıca, antibakteriyel spreyler de kullanılabilir.

Ayak Kokusu Tedavisi

Ayak kokusu geçmiyorsa, bir enfeksiyon halinin devam ettiğinden söz edilebilir. Doktora başvurulunursa, doktor mutlaka bir ayak kokusu giderici krem verecektir. Bu kremler genel olarak yatma zamanlarında ayaklara uygulanır.

Ayak kokusuna bitkisel çözüm olarak ayaklarınızı, bir hafta boyunca, günde 30 dakika siyah çay ile iyice ıslatmanız size yardımcı olacaktır. Çayın içerisindeki tanik asit bakterileri öldürme konusunda etkilidir.  Bir başka yol ise ayakları bir birim sirke ve iki birin su karışımıyla ıslatmaktır.

[reklam id=1]

Ayak Kokusu Kremi

Ayak kokusuna krem hazırlamak etkili olsa da, piyasadaki satılan kremleri kullanmak hem daha güvenli hem de daha etkili bir çözümdür. Birçok krem doktor tavsiyelerinden geçmiş ve kullananlarda olumlu sonuç vermiştir.  Bu kremler gözenekleri tıkamaması ve terlemeyi engellemesi bakımından oldukça etkilidir. Kremin çalışma mekanizması tam tersi olarak terlemeyi sağlar ve vücudun normal florasını güçlendirir.

Lapitak Ayak Kokusu Kremi

Lapitak Ayak Kokusu Kremi

Foot-care-Ayak-Kokusu-Kremi

Foot Care Ayak Kokusu Kremi

Kullanım şekli ise oldukça basittir; ayaklarda gerekli temizlik yapıldıktan sonra, alt kısmına, parmak aralarına kremler ince bir tabaka halinde yedirmeden sürülür ve üzerine %100 pamuk çorap giyilir. Krem ve çorap ayağınızda en az 24 saat kalmalıdır. Bu işlem sayesinde ayaklarınız uzun süreler boyunca koku yapmaz.