Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

tarafından
91
Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Makyajı tamamlayarak yüze hoş bir ifade veren aydınlatıcı kullanımı, son yıllarda makyajın olmazsa olmazı haline gelmiştir. Özellikle yüzde belirginleştirilmek istenen bölgelere uygulanarak hem doğal bir görünüm hem de hoş bir ifade ortaya çıkarılmaktadır. Aydınlatıcı kullanımı ile yüze doğal bir ışıltı vermek makyaja ayrı bir hava katmaktadır.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Farklı aydınlatıcı türleri bulunmaktadır. Bunlardan the balm aydınlatıcı nasıl kullanılır ve yüzde nasıl bir görünüm sağlar, aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır ve göz aydınlatıcı nasıl kullanılır hakkında merak ettiklerinizi makalemizde bulabilirsiniz.

Diğer bir adı da highlighter olan aydınlatıcı kullanımı doğru uygulandığında istenilen etkiyi yaratmaktadır. Bunun için merak ettiğiniz tüm soruları sizin için uzman görüşlerine dayanarak yanıtlıyoruz.

[reklam id=1]

Aydınlatıcı kullanımı, yüze keskinlik, doğal ışıltı, ve aydınlık bir ifade verir. Yüz hatlarını gençleştirerek genç bir ifade kazanmayı sağlar.

Aydınlatıcı kullanımı genellikle elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine,, burun üstüne,çeneye,  dudak üstünün ortasına, göz pınarlarına yakın kısımlara uygulanmaktadır. Aydınlatıcı türlerinden bahsedecek olursak öncelikle en çok tercih edilen the balm aydınlatıcı nasıl kullanılır? Far fırçası ile kullanılan bu ürün aynı zamanda far olarak da uygulanabilmektedir.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır? 1

 

Dudak üstünün orta çukuruna, elmacık kemiklerine, iki kaş arasına, göz pınarlarına ve çeneye hafifçe sürebilirsiniz. Ancak tüm bu bölgelere aynı anda uyguladığınızda hoş olmayan parıl parıl bir yüz ortaya çıkacaktır. Bu yüzden özellikle ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeye uygulayınız. Elmacık kemikleri aydınlatıcı kullanımı açısından en hoş ifadenin elde edildiği bölgedir.

Burnu ince göstermek isteyenler burun üstüne şerit halinde uygulayabilirler. Kaşlarınızı kaldırmak için kaşlarınızın alt kısmına uygulayabilirsiniz. Dudakları kalınlaştırmak için aydınlatıcı kullanımı dudak kıvrımına uygulanır. Genel bir yüz aydınlığı içinse T bölgesi denilen iki kaş arası, çene ve burundur. Altın tonlarında ki bu aydınlatıcı tüm ten renklerine uygundur.

Aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır? Pudra fırçası ya da açılı allık fırçası ile uygulanmaktadır. Yüzünüze, cilr renginize uygun fondöten sürdükten sonra pudra aydınlatıcıyı yanaklara, çeneye, alına ve buruna uygulayabilirsiniz.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır? 2

Yüze doğal bir aydınlık ve ışıltı veren pudra aydınlatıcı kullanımı, likit aydınlatıcılara oranla daha doğal ve daha az pırıltılı bir hava vermektedir. Cilt kusurlarını örterek doğal bir güzellik katmaktadır. Günlük aydınlatıcı kullanımı olarak idealdir. Yüzdeki parlaklığı emerek ışığı doğal bir şekilde yansıtır.

Göz aydınlatıcı nasıl kullanılır? Genellikle krem farlar ile göz makyajı yaptıktan sonra göz çevresine, göz pınarlarına, kaşların altına ve üstüne aydınlatıcı kullanımı ile ışıl ışıl bakan gözlere sahip olabilirsiniz. Göz kapağınız dar ise kaş altına aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızı kaldırmak ve gözlerinizi daha iri göstermek istiyorsanız aydınlatıcı kullanımı için kaşlarınızın üstü doğru bölgedir.

Gözaltlarınız mor ise kapatıcı ve aydınlatıcı kullanımı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Aydınlatıcı kapatıcı uygulaması yapılan yerin bittiği bölgeden itibaren az miktarda uygulanır. Gözaltı morluklarına koyu renk kapatıcı kullanın. Ön plana çıkarmak istediğiniz bölgelere ise açık renk göz aydınlatıcı kullanımı doğru uygulamadır.

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır? 4

Göz aydınlatıcı kullanımında, göz çevresine kaşların ucundan elmacık kemiklerine kadar C şeklinde aydınlatıcı kullanımı genç bir görünüm kazandırmaktadır.

Son yılların makyaj trendlerinden olan aydınlatıcı kullanımı ile siz de hoş bir görünüm ve sağlıklı bir ifade sağlayabilirsiniz. Makalemiz de the balm aydınlatıcı nasıl kullanılır ve aydınlatıcı pudra nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir sizlere anlatmaya çalıştık. Sizde önerilerimizi deneyerek kendinize en çok yakışan tekniği kullanabilirsiniz.

Aydınlatıcı kullanımı ile genç ve doğal ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.