Aynı Sefa Kremi

tarafından
18953
Aynı Sefa Kremi

Aynı Sefa Kremi
Deri problemlerinde kullanılan doğal ve faydalı ürünlerden birisi de aynı sefa kremidir ve aynı ismi taşıyan bitkiden elde edilir. Latince adı Calendula Arvensis olan ve “Nergis” olarak da bilinen aynı sefa bitkisi, ilkbaharı muştulayan hoş kokulu bir habercidir. Avrupa ve Akdeniz kıyılarını yurt edinen bu güzel kokulu bitki, yurdumuzda pek çok yerde yetişir. Aynı sefa çiçeği, yurdumuzda değişik yörelerde, ölü çiçeği, altıncık, nergis, tıbbi öküzgözü, portakal nergisi gibi değişik isimlerle de anılır.

Yüzeysel yaralar, kanamalar, berkilme ve ezilmeler, yanıklar ve güneş hassasiyetlerinde kullanılabilen aynı sefa kreminden aynı zamanda;  kas, eklem, bel, boyun, varis gibi ağrılarda da masaj yoluyla sürülerek de faydalanılabilir.

Aynısefa Kremi Faydaları

Deri hastalıkların harici kullanımında faydalanılan aynı sefa kremi, özellikle kara lekelerin, sivilce ve akne gibi cilt problemlerinin tedavisinde de son derece olumlu sonuçlar verir. Sulu sedef, sedef ve egzama rahatsızlıklarında da tedaviye destek sağlayan aynı sefa kremi, kaşıntılı ayak mantarında da etkili sonuçlar sağlar. Bakteriyel ve alerjik cilt kaşıntılarında vücudun hemen hemen her bölgesinde güvenle kullanılabilen aynı sefa kremi, kaşıntıyı da ortadan kaldırır. Enfeksiyon yahut yaralardan kaynaklanan tüm kaşıntıları hafifletir ve yok eder. Ayak kokusunu da gideren aynı sefa kremi, makyaj temizliği hususunda da hanımların en büyük yardımcısıdır. Vücudun her yerini kaplayan cilt için kullanılabilecek olan aynı sefa kremi, dudakların çatlamasını önler, cildi soğuktan, rüzgardan, güneşten korur; dirsek, diz, topuk gibi deri sertleşmesi olan bölgelerde yumuşatıcı tesir gösterir. Sinüzit ve aybaşı rahatsızlıklarında da şifa olarak kullanılan aynı sefa kremi, ecza dolabında muhakkak bulundurulması gereken bir sağlık ve güzellik preparatıdır.

AynıSefa-Kremi1

Başınız ağrıdığında şakaklarınıza aynı sefa kremi ile masaj yapın ve sonucu görün. Düşme ve çarpma sonucu vücudun doğal tepkisi olan ödeme de son derece iyi gelen aynı sefa kremini, dışarı çıkmadan evvel ellerinize dezenfektan olarak sürebilirsiniz. Bebeklerin alt bakımlarında ve pişiklerde de fayda sağlayan aynı sefa kremini, ihtiyaç duyduğunuzda ince  bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Çantanızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu kremi aktarlardan yaklaşık 10 TL civarı bir bedelle temin edebilirsiniz.

[reklam id=1]

Aynı sefa kremi; varis, lokal deri problemleri, yara, yanık, sivilce, pişik, çıban, fistür gibi cilt problemlerinde; yatalak hastaların yaralarında, ameliyat sonrası yaralarının ve kesilerin iyileşmesinde, deri çatlaklarında, sırt, boyun ve romatizmal ağrılarda ve cilt sıkılaştırma seanslarında kullanılabilir.

Aynı sefa kremi cilt yüzeyindeki problemleri gidermekle kalmaz, kasları da derinlemesine yumuşatarak gerginlik ve sertliklere nihayet verir.

Aynı sefa sivilce kremi olarak da kullanılıyor.Aynısefa kremi kullananlar, yıllardır kurtulamadıkları sivilce izlerinden  aynı sefa kremi sayesinde kurtulduklarını söylüyor. Sabunla yıkandıktan sonra kurulanıp, suyla seyreltilmiş elma sirkesiyle silinmiş cilde tatbik edilen aynı sefa kremi ile sivilce ve sivilce izlerinden kurtulduğunu belirtenlerin sayısı hiç de az değil.