Bacak Eritme Hareketleri

tarafından
224
Bacak Eritme Hareketleri

Bacak eritme hareketleri ile kısa sürede daha zarif ve ince bi rbacak yapısına kavuşabilirsiniz. Birkaç basit egzersiz hareketini bilmeniz ve bunu düzenli olarak uygulamanız durumunda kalın bacaklardan kurtulabilirsiniz. Bacak egzersizleri çerçevesinde yan bacak, alt bacak, üst bacak, arka bacak ve iç bacak eritme hareketleri kategorileri yer almaktadır.

Birkaç basit bacak eritme hareketinden söz etmiştik. Bu hareketlerin ötesinde beslenmenin de büyük öneminin olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Beslenmenize dikkat etmeniz, doğru besinleri tüketmeniz ve bu konularda titiz olmanız durumunda çok daha hızlı bir şekilde bacaklarınızı inceltebiliyor olacaksınız. Ön, arka, üst, alt, yan ve iç bacak eritme hareketleri ile ilgili olarak bazı detayları aşağıda belirttik.

[reklam id=1]

  • İlk olara arka bacak eritme hareketi üzerinde duralım. Bu hareket üst bacak eritme hareketleri kategorisinde de yer almaktadır. Bu hareket için kalın bir kitap ya da tahta temin etmelisiniz. Sol ayağınızla kitabın üzerine basın ve sağ ayağınızı kaldırın. Sağ dizinizi 90 derece kırın ve aşağı yukarı indirip kaldırın. Bu hareket hem arka bacaklarınızı eritecek, hem de kalça kısmınızın daah formda olmasına yardımcı olacaktır. Aynı hareketi bu kez sağ ayağınız kitap üzerinde ve sol ayağınızda yukarıda olacak şekilde tekrarlamalısınız. Bu egzersiz hareketini başlangıç seviyesinde 15 tekrar yeterli olacaktır.

Bacak Eritme Hareketleri 3

  • Bu aşamada ön bacak inceltme hareketlerinde söz etmek istiyoruz. Son derece kolay ve evinizde pratik bir şekilde yapabileceksiniz. Hem kalça, hem de ön bacak kısmını bu hareketle eritmiş olacaksınız. Sayfamızın içerisinde bacak eritme hareketleri resimli olarak anlatılmaktadır. Bir sandalyenin önüne geçerek kollarınızı dik bir şekilde ileriye doğru uzatın. Bu aşamada dizlerinizi hafif bükmeli ve kalçanızı sandalyeye değecek pozisyona getirmelisiniz. Daha sonra hafif bir şekilde yukarı kalkın ve benzer hareketi tekrarlayın. Yeni başlayanların toplamda 3 set halinde 15 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Bacak Eritme Hareketleri 1

  • Gelelim yan bacak eritme hareketlerine. En basit egzersizlerden biridir. Gerek yan bacak, gerekse de kalça bölgenizi inceltebilirsiniz. Arka bacak hareketinde olduğu gibi yere kalın bir kitap koymalısınız. Sağ ayağımız ile kitaba basarken, sol ayağımız boşa çıkarılmalıdır. Sağ dizimizi hafif bir şekilde eğmeli ve sol bacağımızı da yanlara doğru açmalıyız. 10 tekrardan sonra ayak değiştirerek devam etmelisiniz. Her gün düzenli olarak uygulanması durumunda kısa sürede bacaklarınızın inceldiğini fark edebileceksiniz.
  • Üst bacak eritme hareketleri ile devam edelim. Bu egzersizde de bacak ve basen eritme hareketleri kategorisine örnekler vermiş olacağız. Bu hareket sandalyeden doğrulma hareketidir diyebiliriz. Bu egzersiz sonucunda üst bacak ve kalça bölümü erimeye başlayacaktır. Benzer şekilde sandalyeye oturmalı ve kollarınız dik olacak şekilde karşıya doğru uzatmalısınız. Sol bacağınızı kaldırın ve sandalyeden hafif bir şekilde kalkıp oturun. Sonrasında diğer bacağınız için aynı hareketi tekrarlayarak yapın. Kısa sürede çok etkin sonuçlar alacaksınız.

Yukarıda sözünü ettiğimiz hareketler gibi daha pek çok basit bacak incelten egzersizler vardır. Önemli olan hareketi bilmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır. Fazla kilolu olmak kaderiniz olamaz. Buna inanmalı ve kesinlikle denemelisiniz. Ancak, bunun için biraz fedakar olmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz İlk olarak düzenli beslenmeyi kültür haline getirmelisiniz.

Bacak Eritme Hareketleri 2

Doğru gıdaları tüketecek ve yanlış beslenmemeye dikkat edeceksiniz. Kalorisi yüksek gıdalardan uzak durmalısınız. Bu konulara dikkat ettiğiniz takdirde yukarıda sözünü ettiğimiz hareketleri uygulamak kalıyor. Bu egzersizleri her yerde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Evde, ofiste ya da benzer diğer mekanlarda rahatlıkla yapılabilecek basit egzersizlerdir.