Bacak İnceltme Hareketleri

tarafından
207
Bacak İnceltme Hareketleri

Bacak inceltme hareketleri konulu makalemizde tüm detaylara yer veriyor olacağız. Bacak inceltmenin en kolay ve hızlı yollarını öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz. Bu bağlamda gerek alt bacak, gerekse de üst bacak inceltme hareketleri büyük önem arz etmektedir.

Fazla kilolarından ve bu kiloları verememekten şikayetçi olanların öncelikle beslenmelerine dikkat etmeleri ve de daha sonra da bazı önemli bacak inceltme hareketlerini düzenli olarak uygulamaları gerekmektedir.

Bacak inceltme hareketleri arasında günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan egzersizler şu şekildedir. Bunların başında bisiklet sürmek, tempolu yürüyüş yapmak, plates, squat ve merdiven çıkmaktır. Tüm bu hareketler hem üst, hem de alt bacak inceltme hareketleri kategorisine girmektedir.

[reklam id=1]

Bilimsel olarak uzmanların ortak bir şekilde üzerinde durduğu hareketlerdir diyebiliriz. Yukarıda ifade edilen hareketleri yaparak belli bir süre sonunda bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Ancak, düzenli ve kaliteli beslenmenin önemi üzerinde durmak istiyoruz.

Bilinçsiz ve sağlıksız bir şekilde yapılan aşırı tüketim bacaklarınızın incelmesini engelleyecektir. Bu nedenle kalori ve yağ oranı düşük olan doğal ürünlerin tüketilmesi bu süreçte büyük önem arz etmektedir. Aksi halde, ne kadar bacak inceltme hareketi yaparsanız yapın, herhangi bir incelme olmayacaktır.

Bacak İnceltme Hareketleri

Etkili ve sonuç veren bacak inceltme hareketleri şu şekilde olmaktadır. Sayfamız içerisinde bacak inceltme hareketleri resimli bir şekilde yer almaktadır. Bacak inceltme hareketlerini maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Bacak kaldırma ile adım
  • Ön tekme ile ters hamle hareketi
  • Yan bacak kaldırma
  • Plie squat atlamak
  • Plie squat pozisyonu

Bu hareketlerin bacak inceltme konusunda son derece etkili olduklarını söyleyebiliriz. Bu yöntemlerde gerek üst bacaklarınızı, gerekse de alt bacaklarınızı belli ölçülerde inceltebilirsiniz. Özellikle üst bacakları inceltmek için farklı inceltme hareketleri de mevcuttur. Bu hareketlerin kasları zorlayıcı ve çalıştırıcı egzersizler olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu hareketleri yapmak için spor salonlarını gitmenize gerek yoktur. Evde, ofiste ya da farklı bir mekanda bu hareketlerin kolay bir şekilde yapılabileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Bacak İnceltme Hareketleri 1

Özellikle hanımların dar kot pantolon ya da kısa mini etek giymelerini engelleyen kalın bacaklar önemli bir sorun halinegelmiştir. Biraz irade, bilgi ve düzenli bir şekilde bacak inceltme egzersizleri yaparak kalın bacaklı olmaktan kurtulabilirsiniz. Sizde herkes gibi daha ince ve zarif bir bacak yapısına kavuşabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken sabırlı olmak, beslenmenize dikkat etmek ve düzenli bir şekilde inceltme hareketlerini uygulamaktır.

Bacak ve baldır bölgelerini inceltmek için farklı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu paralelde evde bacak inceltme hareketleri kapsamında birkaç açıklayıcı örnek verelim istiyoruz. Sizde aşağıdaki gibi hareketleri uygulayabilirsiniz.

Zemine sermek için bir altlık bulmalısınız. Daha sonra bacaklarınızı aynı ölçülerde açmalısınız. Dikkatli bir şekilde aşağı yukarı kalkmalısınız. Hafif ısınma hareketleri ile egzersize başlamış olacaksınız. Ön bacakları inceltmek için bir sandalye üzerine oturun. Daha sonra ayaklarınız yere basılı şekilde birleştirin. Sandalyeden kalkın ve hafif bir şekilde dizlerinizin üzerine eğilip kalkın. Kollarınızın yere paralel ve dik bir şekilde olmasına özen gösterin. Düzenli olarak bu hereketi yapmaya ve her gün tempoyu yükseltmeye çalışın.

Bacak İnceltme Hareketleri 3

Arka bacakları inceltmek için de, dizleri çekerek savurma hareketi yapın. Bu hareket belinizin incelmesine de yardımcı olacaktır. Ayağınızın altında kalın bir kitap ya da tahta olması daha etkili olacaktır. Ayağınızın biri ile kalın kitap üzerine çıkın ve diğer ayağınızı dizden 90 derece olacak şekilde havaya kaldırarak kırın. Ellerinizin belinizde olmasına özen gösterin. Daha sonra diğer ayak içinde bu hareketi tekrarlayın.