Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler

tarafından
159885
Bacak İnceltme İçin Yapılması Gerekenler

Bacak inceltme için yapılması gerekenler
Zayıflamaya karar verildiğinde yapılan en büyük yanlışlardan biri bence bunun sadece beslenme ile sağlanacağını düşünmek. Bana kalırsa yapılacak egzersiz ve zayıflama hareketleri zayıflama da çok etkili. Tabi ki beslenme oldukça önemli ancak bölgesel zayıflama hareketleri ile istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün. Peki nasıl mı?

Bölgesel zayıflama hareketleri
Evde sadece yarım saatinizi ayırarak yapabileceğiniz basit hareketlerle zayıflamanız elinizde. Bu hareketleri her gün yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Karın, bacak, kol bölgelerinizi sıkılaştırmak için bir çok hareket var. İlk etapta muhtemelen hareketleri yaptıktan sonra biraz ağrınız olacak. Ancak zamanla vücudunuz alıştıkça ağrılar azalacak. Zamanla hareket sayınızı arttırmaya çalışın. Bence ideal kilonuza ulaştıktan sonra yine formda kalmak için spor yapmaya devam edin.

-Mekik: Herkesin bildiği bir harekettir. Yere sırtüstü uzanın ve öne doğru eğilin. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu hareketi yaparken elleriniz başınızın arkasında olmalı.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-mekik

Mekik

-Çömelme hareketi: Ayaklarınızı omuz hizasında açıyorsunuz ve çömelir pozisyona geçiyorsunuz. Ağırlığınız iki ayağınızda eşit olmalı. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırarak çömeliyorsunuz. Bu hareketi yavaş yavaş birkaç kere yapın.

Çömelme (Squat) Hareketi

Çömelme (Squat) Hareketi

-Merdiven Çıkma Hareketi: 30 cm yüksekliğindeki bir tahta üzerinde (step tahtası tercih edilir) merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkacaksınız. Bu hareket basen bölgesindeki yağları eriterek kalça sıklaştırmaya yarar. İsteğe bağlı olarak tahta yüksekliği değiştirilebilir.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-mekik-merdiven

Merdiven Çıkma

-Bisiklet sürme egzersiz.: Bisiklet sürmek karın ve basen için çok faydalıdır. Hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir egzersizdir.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-bisiklet

Bisiklet Sürme

[reklam id=1]

-Yürüme: Her gün yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile kısa zamanda etkisini gösterecektir. Yürüyüş için en uygun zaman bence sabahın erken saatleridir.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-yürüyüş

Yürüyüş

– Bacak Çekme: Bu hareketle göbek eritmek mümkün. Sırt üstü uzanacaksınız ve dizlerinizi karnınıza çekeceksiniz. Tekrar dizlerinizi uzatacaksınız ve hareketi tekrarlayacaksınız. Yapabildiğiniz kadar sık yapın.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-back-çekme

Bacak Çekme

Bacak inceltme hareketleri
Mutlaka her kadın ince görünen bacaklara sahip olmak ister. Mini etekle şık bir görünüm için de ince bacaklara sahip olmak lazım Yapacağınız düzenli hareketlerle bacak inceltmek elinizde. Ancak bana kalırsa en zor zayıflayan bölgemiz bacak.

Üst bacak inceltme hareketleri: Ayakta durun ve bacaklarınızı ayırın. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırdıktan sonra topuklarınıza basarak bacağınızı yana doğru kaldırın. Bir süre bacağınızı havada tutun ve ilk pozisyona geri dönün. Ardından diğer bacağa geçin.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-üst-back

Üst Bacak İnceltme

Alt bacak inceltme
Ayakta durun ve sırtınızı dik tutun. Bacaklarınızı bükün ve oturur pozisyona gelin. Ardından tekrar eski halinize geçin. Bu egzersizi çok sayıda yapmaya çalışın. Günde en az 50 defa yapmak işinize yarayacaktır.

Bacak-inceltme-için-yapılması-gerekenler-alt-bacak

Alt Bacak İnceltme