Bacak Sıkılaştırma Hareketleri

tarafından
307
Bacak Sıkılaştırma Hareketleri

Spor merkezine gitmeden evde de bacak sıkılaştırmak mümkündür. Arka, yan, alt ve üst karın kaslarını çalıştırarak kısa sürede bacaklarınızı sıkı tutabilirsiniz. İnternette bacak sıkılaştırma hareketleri resimli anlatımlar bulunmaktadır. Bacakları ve kolları çalıştıran en büyük spor yüzme sporudur.

Step Ağırlıklı Egzersiz: Popo kasını olabildiğince gergin tutunuz. Yere doğru eğilip bacakları yukarı doğru açınız. Yere yüzükoyun yatarak bacak uçlarını parmaklara kadar çekiniz. Bu süreçte kalçadan destek alıp, poponuzu hareket ettiriniz. Step hareketi bacak sıkılaştırma hareketleri arasında en çok tercih edilen harekettir.

Bacak Kası Çalıştıran Platform Hareketi: Elleri içe doğru çekerek belden destek alıp kolları kendinize doğru gergin tutunuz ve omuzları yere doğru hareket ettiriniz. Eğilip kalkarken sürekli elinizde ağırlık olması gerekir.

[reklam id=1]

Ronny Clomen Hareketi: spor aleti kullanarak, iç bacakları hızlı bir şekilde çalıştıran harekettir.

Sailors Beach Egzersizi: Sailors Beach hareketi olarak tanımlanan hareket denizde düz durarak yatmaya çalışılan harekettir. Deniz üstünde deniz yatağını kullanım ayaklarınızı deniz yatağına koymaya çalışınız.

Bacak Sıkılaştırma Hareketleri 1

Sopa Hareketi: sopayı yere doğru sabitleyerek etrafında dönülerek yapılan harekettir. Bacakların kısa sürede erimesini sağlar. Üst bacak ve alt bacağı, duvara dayayarak da hareket ettirebilirsiniz.

Uçan Kuş Hareketi: voleybol sporlarında olsun basketbol sporlarında olsun, uçan kuş şeklinde uçuş pozisyonunda olmak evde bacak sıkılaştırma hareketleri yapmaya karar verenler için idealdir. Uçan kuş modelini yapmak belinizi de rahatlatır.

Triceps hareketi: omuzlardan güç alarak iç bacağı eritmek için faydalı olan harekettir. Triceps hareketi yere ters noktadan odaklanarak da yapılır. 30 saniyede veya 60 saniyede bir düzenli nefes alıp kısa bir süre dinlenerek sonrasında hızlı bir şekilde yapılması gerekir.

Top üstünde yatma hareketi: top üstünde yatarak dengede kalmaya çalışınız. Topun belirli noktasında durup hiç hareket etmeden sabit durunuz.

Bacak Sıkılaştırma Hareketleri

Birçok bacak ve kalça sıkılaştırma hareketleri evde de yapılacak düzeydedir. Birçok basit egzersizlerden uzak olması gereken kol kas hareketleri kadınlarda selüloitleri yok eder.

Squad Hareketi: Eli sürekli yere değdirmeye çalışma hareketi sağ veya sol eli yere değdirip kaldırma yöntemidir.

İç Bacak Sıkılaştırma Hareketleri

Tüm hareketler sürekli nefes alarak yapılır. Kol ve ayakları geriye doğru atarak hiç olmadığı kadar sıkı bacaklara sahip olabiliriz. Kadınlara özel hazırlanan iç bacak sıkılaştırma hareketleri aşağıdaki gibidir:

Bacakları iki yana açma: 20 saniyede bir bacakları iki yana açmaya çalışınız gerekirse bacak arasında şişme pilates topu kullanınız.

30 saniye bacak hareketi. İç bacak fazlalığını yok etmek için bacak kası çok önemlidir. Dizleri aşağıya koyarak sına çekiniz. Erkeklerde olduğu kadar bayanda da mekik veya şınav çekmek oldukça önemlidir. Bacakların fazlalıklarını yok eder. Her 30 saniyede bir muhakkak yere çömelerek, belirli pozisyonda stabil kalmaya çalışmak gerekir.

Bacak Sıkılaştırma Hareketleri 3

Yoga Yapmak: düzenli yoga bacaktaki fazlalıkları yok eder. Yoga yaparken temiz havada olmak, çok önemlidir. Vücudu olabildiğince gergin tutarak yapılması gereken yoga sporu, bacakların güzelleşmesine yardım eder.

Lastik Hareketi: Yere düz yatınız ayağınıza lastik takınız. Ayakları aşağı yukarı kaldırıp lastiği hareket ettiriniz. Poponuzu ise yerden kaldırıp indirerek, göğüs kısmından destek alıp yerden 20 saniyede bir kalkmaya çalışınız.

20 Saniye Hareketi: Yere düz yatınız. Başınız yere dik kalmalı ayağınız mutlaka düz pozisyonda olmalıdır. Bu süreçte kollarınıza lastik takınız. Kolları ve ayakları her 20 saniyede bir aşağı yukarı kaldırıp lastiği hareket ettiriniz. Poponuzu ise yerden kaldırıp indirerek, göğüs kısmından destek alıp yerden 20 saniyede bir kalkmaya çalışınız.